Резултати от 1 до 9 от общо 9

Помогнете да си избера Скенер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    3
    #1

    Помогнете да си избера Скенер

    Значи такаа... замислям се да си купувам скенер скоро (до 100 $) и гледам че има голямо разноообразие на пазара. Засега съм се спрял на Mustek 2400TA+ (пише че има някаква приставка за сканиране на негативи), обаче нямам никакво мнение за Mustek като фирма. HP и UMAX също имат модели до 100 $ но те нямат такава приставка - а ми вдъхват повече доверие като марки.. та ако някои има наблюдения, мнения по тази тема - да пише!! и дали може тази приставка за сканиране на негативи да се направи с подръчни средства - ако взема примерно HP SJ 3500C и да си сканирам негативи с нея ????




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Помогнете да си избера Скенер

    Morfy: приставка не може да си направиш, Mustek е боклук за мен (Epson ако видиш също). UMAX е много добро стига модела да не е ASTRA. HP - не съм наясно с новите модели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    3
    #3

    Помогнете да си избера Скенер

    <font face="Arial"></font id="Arial">Ами DeathKnight, като погледнах в ценовата листа на JAR Computers видях че всички модели на UMAX са ASTRA - да не би да имаш нещо друго предвид? А на HP модела който е до 100 $ e SJ 3500.. за него нещо ще кажеш ли?



    И... ника ми е Morfy с F, не с T :-))

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    68
    #4

    Помогнете да си избера Скенер

    Ако залагаш не толкова на скорост колкото на качество идеалният избор е CANON . Нямам представа как стоят тук нещтата с цените . . .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #5

    Помогнете да си избера Скенер

    Препоръчвам ти скенерите на UMAX.Работил съм с Umax 1220P (домашният ми) и HP SJ3200 (служебният).Конкретният модел на HP-то е направо боклук в сравнение с UMAX-a.Така,че изводите си ги направи сам.Скенерчето ми си бачка почти 4 години без никакви проблеми.Вярно,че когато го купих не беше хич евтин но не съжалявам.

  7. xas
    xas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    53
    #6

    Помогнете да си избера Скенер

    http://www4.tomshardware.com/consume...327/index.html

    ima testowe na skeneri ot sredata na minalata godina.

    powecheto modeli se predlagat i w BG.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Помогнете да си избера Скенер

    Morfi аз съм с UMAX Vista SCSI (стария модел преди ASTRA)... Stefan е много прав че HP и другите и дума за сравнение не може да става. Мен лично ме дрезни че ASTRA-та е много бавна. (поне USB и LPT вариантите които съм виждал)... ти изглежда искаш да е за 100-120$ няма да ти препоръчвам PowerLook на UMAX []

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2
    #8

    Помогнете да си избера Скенер

    [8D]Това, което ти трябва е Epson Perfection 1260 Photo

    http://www.epson.co.uk/sohoprod/imag...nner/perf1260/Пък ако събереш повечко пари можеш сериозно да се замислиш за Epson Perfection 2400 Photo - просто трепач.

    http://www.epson.co.uk/sohoprod/imag...nner/perf2400/[:D]Най-доброто, което можеш да си купиш от ниския клас е Epson Perfection 3200 Photo

    http://www.epson.co.uk/sohoprod/imag...nner/perf3200/

    С последния можеш да сканираш до 12 пози едновременно.

    Най-хубавото на тези скенери е, че софтуерът им е добре написан - може да ги оставиш да разпознаят автоматично типа на това, което сканираш - доста са интелигентни[]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    3
    #9

    Помогнете да си избера Скенер

    Благодаря на всички за мненията и съветите !! :-)



    Отказах се да сканирам негативи и си купих UMAX AstraSlim 1200SE -



    Днес цял ден сканирам и го тествам и съм много доволен.. :-))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 17:04
  2. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 14:34
  3. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 10:10
  4. Помогнете ми да си избера климатик
    От TaMo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 05-10-06, 22:18
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе