Резултати от 1 до 8 от общо 8

Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    Здравейте , по принцип отивам и купувам две три флашки когато ги изгубя без много да се чудя, но последният път съм успял да избера отчайващо бавни, които отказват да бъдат изгубени колкото и да ги раздавам все ми ги връщат. За това съм решил да си купя нови и този път да се консултирам кой от какво е доволен.
    Вчера се изнервих за последно докато инсталирах уиндолс от моя боклук и ще се сменя/хвърля.

    Размера по принцип няма значение и 4 и 8 гига ми вършат работа, но хайде да е 8.
    Въпроса е да е бърза. Нямам усб 3 портове все още и дори не знам дали са почнали да правят такива изобщо.

    Препоръчайте модели.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    аз имам USB 3 флашка и наистина чете с около 70 мегабайта/сек...

    иначе за USB 2 категорично препоръчвам Kingston Digital, Inc. Datatraveler R500 8 Gb Flash Drive Dtr500/8gb , ако успееш да си я намериш...

  4. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #3

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    Имам въпросната като на FearMe, но бях по-доволен от Corsair Flash Voyager, който беше потурчен от племеника ми. Flash Voyager GT е най-бързата и надеждна от продуктите на Corsair - потърси за нея също.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    моята беше 16 гиги, но бе брутално изпрана, дори след което продължи да работи известно време...

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    ок благодаря.
    гледам има много евтини usb3 флашки с доста високи скорости, как ще се представя нещо такова на усб порт? предполагам ще се опрем на ограничението на порта? или ще се забави още повече? но определено usb2 отпада.

  7. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #6

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    Не е само до пропускателната способност по спецификацията за USB2 - контролерът в самата флаш памет играе роля за бързината на четене/копиране и евтините са с дървено изпълнение, откъдето и посредствени трансфери.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    за да "блесне" USB3 флашката, трябва да е закачена на USB3 порт

    моята Kingston DataTraveller 111 32GB се записва с около ужасяващо малкото 10-11 МВ/сек, но от нея се чете с около 70 МВ/сек

    зависи за какво ти трябва - за мен е важно с колко се чете от нея, защото е работна, а не за пренос

    P.S. за мен ниската скорост на писане бе неприятна изненада и сега като се връщам назад, ако го знаех, най-вероятно бих си взел 32 GB като опраната ми 16... 30 четене, 20 писане е по-балансирано

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Препоръчайте добра бърза флашка памет 8 гига ...

    Имам 2 флашки на Transcend - 8 и 16G USB2.0, на 8-ка пише Ultra Speed - 25 до 30 мегабайта /сек. ги държи на четене. Писането е малко по-малко. На няколко години са, постоянно ги ползвам, няма проблеми до сега. ( не съм ги прал )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 05-01-15, 18:09
  2. бърза междинка
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 24-10-08, 16:11
  3. Препоръчайте добра памет ДДР
    От Popkaro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 18-11-06, 06:52
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-11-05, 08:38
  5. Задача 72 (“Бърза помощ”)
    От prt във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 11-11-04, 09:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе