Резултати от 1 до 4 от общо 4

Конфигурация със I5-3570k. Съвет моля.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #1

    Конфигурация със I5-3570k. Съвет моля.

    Здравейте на всички,

    Имам желание да си сглобя 1 машинка, като първоначално се бях насочил към AMD конфигурация, FX-8350/20, но в последствие се обърнах към INTEL-ска, i5-3570k.

    Искам да помоля хората, които имат опит и познания от към цени и конфигуриране да ми помогнат със съчетаването на всички компоненти.

    Идеята ми е да си направя компютърче ( не е за игри ) предимно ще се използва за филми, теглене, програми ( дигане на виртуални сервери и т.н. ).

    Бюджета ми се иска да е 900лв.


    До момента съм се насочил към следното:

    Процесор: Intel i5-3570k - 420лв.

    Дъно: ASROCK-H77M--H77-1155 - 135лв. §§ z77-pro4-m - 184
    Като цяло между двете дъна не знам каква е голямата разлика, но предпочитам да е на ниво.

    HDD: WD Caviar Green Quiet 2 TB SATA Hard Drive - WD20EARX - 180лв.
    Хард диска предпочитам да е по-тихичък ако може, и по издръжлив.

    Захранване: Захранващ блок Thermaltake Litepower 600W LT-600P - eMAG.bg - 120лв.
    Не държа като цяло на това захранване, но го гледах като опция. Ако може да се мине и с по-евтино, не знам.

    РАМ: 8gb - гледах ги около 130лв са.

    В случая това, което съм сметнал идва близо 1000лв, затова с надявам някой да даде предложение дали може да се смъкне цената от някъде.

    Също така ако някой има идея, къде може моя конфигурация, да се купи на изплащане, със нулево оскъпяване на кредита.

    Благодаря ви предварително, надявам се съм изброил нещата, които са нужни за да може да помогнете с избора ми

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Конфигурация със I5-3570k. Съвет моля.

    процесор - добре

    дъно - Z77, аз бих предпочел Gigabyte... може би защото имам такова

    хард- WD в НИКАКЪВ случай, особено зелен!!!! 1ТВ Хитачи - хем бърз, хем студен, хем надежден. не знам какви сървъри ще вдигаш, т.е. колко място ти трябва, но ако ти е важно - в такъв случай 2 за RAID, или направо 4.. но паричките скачат

    захранване - бива

    рам - зависи колко и какви сървъри, но ако ще е нещо много сериозно може да се запасиш с 16 гиги, макар че по-скоро няма да ти трябват

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Конфигурация със I5-3570k. Съвет моля.

    Начинаещ ще бъда във това, та като за начало няма да ми трябват много големи ресурси, основите са ми важни, процесора и дъното. Другото с времето може да се надгражда.
    Този диск се насочих към него, защото във форуми бях чел хубави неща за него.
    Дискове се чудех наистина дали да не сложа два по 500гб вместо 1тб и да ги вържа в Striping RAID, ама 1тб маи ще взема, защото тоя RAID на дъното, не знам колко е сигурен

    FearMe, благодаря за бързия и на място пост.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Конфигурация със I5-3570k. Съвет моля.

    за алтернативи можеш да погледнеш тази тема, която поддържам:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...%B8%D1%8F.html

    обновява се рядко, защото рядко има смислена промяна в цените или компонентите

    за съжаление не виждам с какво бих могъл да се самонакарам да я обновя... като че ли нищо сериозно на хоризонта...

    но не съм я забравил!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за конфигурация.
    От TpeBoMaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-12, 22:20
  2. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 21:36
  3. Съвет за конфигурация.
    От MorGod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-02-08, 06:43
  4. Съвет за конфигурация
    От ekaart във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-07, 11:49
  5. моля за мнение за конфигурация
    От asa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе