Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree1Одобрявам

Избор на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1

    Избор на HDD

    Текущият ми диск Seagate 1TB се скапа след 4 години употреба и трябва да купя нов.
    Какъв диск ще ми препоръчате с размер 1TB?
    Ще се ползва за системен C: около 150GB и останалото пространство за архиви.

    Май сиигейт не е удачен вариант щом се скапва само за 4 години.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Избор на HDD

    ами ако имаш късмет и намериш отнякъде Хитачи - взимай без да мислиш
    после идва именно Сийгейта

    разбира се, винаги можеш да вземеш черен Уестърн, който е хем бърз, хем хубав, но пък е и хем по-скъп...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #3

    Отговор: Избор на HDD

    Да кажем, че цената не интересува. Черния УД по-добър ли е?
    Замислям се и за SSD....

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Избор на HDD

    той е най-бърз и е висококачествен
    хитачито е малко по-бавно, но е също висококачествено

    ссд.... да, бързо зарежда и ще имаш полза при честа работа с големи обеми и голям брой дребни файлчета
    но ако само ровиш в нета, ще му разкажеш играта изненадващо бързо... или не чак толкова бързо, защото напоследък са по-читави, но при всяко положение броят цикли на запис е доста по-малък от този на харда...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #5

    Отговор: Избор на HDD

    Ако все още не си купил, препоръчвам ти WD Blue 1TB /WD10EZEX/ . Не е толкова бърз като черния, но е по-хладен, много по-тих и като цяло по-надежден.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Отговор: Избор на HDD

    offtopic
    -------------

    добре.
    Няма да дам никакъв съвет по темата, но поне ще споделя личният ми опит, спрямо хардове, ссд-та и тем подобни. За целта просто ще ви дам пример, който се състои от тест, правен от мен, преди кратко време. В него участват двама герой. Един от четирите ми сигейта 7200.12, който е близо на 5 години и един син, чисто нов, с дата на производство 1 януари 2013. А ето и самата информация

    deux.jpg1.jpg2.jpgImage1.jpg

    Специално, за теста съм спазил правилата
    - форматирани по дифолт
    - празни
    кавиарът на порт сата 3, баракудата на 2

    А реално... с какво технологията на уестерн диджитал е напреднала, спрямо тази на сигейт, преди пет години... Отговор - "с нищо".
    Единствената разлика, която е очевидна, e в шумът. Въпреки, че сигейтът е извинен, като се вписва ветеран.

    А колкото до чупливостта на ssd-тата. И да и не. Всичко зависи как се ползват. И дали са вземени мерки, самата система да бъде оптимизирана спрямо тях. Което е от голямо значение. Нищо не дава правото, за по голяма сигурност при hdd-тата.

    И тъй като съм почнал да пускам снимки, ето ви малко информация от моя RAID 0 с два готини кингстъна.

    ensemble.jpgraid 0 ssd vides.PNGcdm raid 0 ssd vides.PNGaida64 raid 0 ssd vides.PNG

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Избор на HDD

    В последно време съм доволен от качеството на Toshiba, говоря за десктоп HDD
    ССД - вече само и единствено Intel. Почти всички които сложих се скапаха за под 1 година. е нещо не ме кефи да се чудя постоянно дали съм си архивирал текущото инфо.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Избор на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    В последно време съм доволен от качеството на Toshiba, говоря за десктоп HDD
    ССД - вече само и единствено Intel. Почти всички които сложих се скапаха за под 1 година. е нещо не ме кефи да се чудя постоянно дали съм си архивирал текущото инфо.
    Интелските много скъпи...
    Може ли по-конкретно за кои SSD имаш лош опит? Adata? Понеже мисля да се оборудвам със SSD диск...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Отговор: Избор на HDD

    не знам, аз имам още два по 128, на Samsung, от серията Pro. До сега ssd при мен не се е скапвало, а ползвам ssd-та от близо 4 години. Първите ми два бяха 32GB всеки. Обратното, на което синята серия при уд.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: Избор на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Интелските много скъпи...
    Може ли по-конкретно за кои SSD имаш лош опит? Adata? Понеже мисля да се оборудвам със SSD диск...
    малко по-доло ти обясниха причината за скапване. Истинското качество е скъпо. Самсунг никак не са лоши, но а-дата ми умряха два .

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Отговор: Избор на HDD

    ха сега аз да те попитам. Какво е а дата? Защото аз такова нещо не познавам, а често съм чувал, да се говори, за него, като рама, но никъде из европа не се продава. Не виждам, защо трябва да купя интел, като на повечето контролерът/фирмуерът и е на марвел, както при повечето други марки, а плочките са на самсунг, с гаранция 2 години. Поне, аз това съм виждал, докато съм разглобявал два-три. Виж при самият самсунг дават 10 годишна гаранция. А при кингстън доживотна.... Предполагам, по целият свят. А за останалото просто не виждам, какво може да ме накара да взема интел, като сата 3, отдавна спъва развитието на ссд-тата. Единственото нещо, което може да ме изкуши в тоя домейн, са два асуса raidr. Два, от един просто нямам нужда, тъй като вече стигам скоростите, на една карта.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Избор на HDD

    Имам един А -Дата 64ГБ който е на 10 месеца на домашния ми компютър.
    XPG SX900 Solid State Drive_Specifications_Solid State Drives_ADATA Technology
    Не е от най-бързите, но в сравнение с обикновен HDD е мноого , много по-бърз.... Не ми е правил проблеми, а и гаранцията му е 2, даже мисля 3 години, не ми се рови за гаранционната карта да видя....


    Информацията за "Powered On" се нулира като му ъпдейтнах биоса преди 2 дни. реално беше над 400.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #13

    Отговор: Избор на HDD

    Аз също съм удовлетворен от работата на SSD на A-DATA.
    Старата машина бе със XPG SX910 128G, който за около година ползване /до продажбата на цялата конфигурация/ не ми е създавал никакви грижи. Поне според моите разбирания бе оптимален вариант цена-възможности.
    Не на последно място и 5 годишната му гаранция.
    Сега съм съм с 240 GB SSD 530 на Intel и HDD на Seagate - Momentus Hibrid XT 750GB. Верно, че този на Intel е средна "хубост", но поне за игрите Seagate-а по нищо не му отстъпва като скорост.
    Меко казано съм заинтригуван да добавя и външен хард с Thunderbolt интерфейс, но на тоя етап цените им охлаждат ентусиазма ми за покупка.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Избор на HDD

    като умрат SSD-tata , за изкарване на инфото , знаете към кого да се обърнете

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Избор на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    като умрат SSD-tata , за изкарване на инфото , знаете към кого да се обърнете
    Мчи аз уйндоуса и програмите си ги имам на двд-та....инфото ми е на една Тошиба 2 терабайта... а най-важното е дублирано и на външни носители.
    Mr.TECHNO одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе