Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с CD-RW Drive

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #1

    Проблем с CD-RW Drive

    Имам записвачка NEC NR-7700A. До сега ми служеше доста вярно, но от известно време започна при запис непрекъснато да изпразва Recorder Buffer Level и поради това записва едно CD почти 3 пъти по-бавно. При четене няма проблеми. Използвам последното Nero. Закачих го на друго РС там работи нормално. Сложих друга версия на Nero - пак продължи проблема. Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Проблем с CD-RW Drive

    <font color="orange">Ideq:</font id="orange"> Polzvaj "easy cd creator 5.x" za da razberesh na kakvo se kazva zapisvashta programa sys stil, ako ne ti otrovi nervite dokato q nakarash da raboti, no sled tova vsichko shte e nared.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Проблем с CD-RW Drive

    Ами може да ти се е скапало DMA-то. При мен като беше станало така ми се празнеше буфера. Преинсталирах win-a и всичко се оправи.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Проблем с CD-RW Drive

    това е варианта (както каза Julian), или пък да си разинсталираш драйверите на дъното, гасиш компа, махаш записвачката, палиш, инсталираш драйверите на дъното, гасиш, слагаш записвачката, палиш и се молиш ))) (Plug-n-pray forever :-)

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #5

    Проблем с CD-RW Drive

    а ако скоро си местил харда/овете и след сгобяването е станало значи си ги вързал неправино, прости гледай РВ и ХДД да не са на един ИДЕ кабел! (аз хубаво говора наизуст ама съм сигурен че под тоя пост ще пише "БЛАДЕ НЕ ГОВОРИ ГЛУПОСТИ")

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #6

    Проблем с CD-RW Drive

    Благодаря на всички за съветите, но вече минах по този път. Windows-a го преинсталирах даже след форматиране на HD. A HD и CD са на различни кабели. Единствено не съм пускал Еasy cd creator, но според мен проблема е по-скоро хардуерен. Въпреки всичко и това ще пробвам.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Проблем с CD-RW Drive

    Данеби дъното нещо да прави проблеми, да се е скапало. Ако е от ДМА-то при четене че оказва ефект. Катo пуснеш Nero CD Speed гарфиката няма да стига до максимална скорост.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    12
    #8

    Проблем с CD-RW Drive

    Zdravei.

    Problema ti mi e napalno poznat i moga da ti dam slednite preporaki :

    Pri polojenie, 4e na drugo PC, zapisva4kata raboti normalno, to logi4no e vsiakakvi samnenia otnosno nea da otpadnat.

    Ako do 16x skorost na zapis, ne izprazva bufera ili pone ne napalno, a na po-goliama go prazni, to logi4no e da proveri6 parvo dali slu4aino ne sa izkliu4eni otmetkite DMA na HDD-to. Ako si s Windows 98, tova moje da proveri6, kato s desen buton na My komputer dade6 properis, posle na Device manager ti izliza celia harduer na PC-to. Ot tam dava6 na HDD ustroistvoto propertis, a posle setings i 6te vidi6 dali ima otmetka pred DMA. Ako niama - sloji a i restartirai.

  11. ISB
    ISB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    30
    #9

    Проблем с CD-RW Drive

    Освен DMA-то имай в предвид и нещо друго от моя опит.



    Имам NEC NR-7900а мах speed 24X и на старото ми дъно/ACORP 5ALI61 k6-2 500/ и старият ми HDD 2.5 gb quantum та какво ли не правих и DMA-то и дефрагментация на HD диска за по бързо четене от него и различни марки дискове максималното което успях да постигна без изпразване на буфера беше 8Х при аудио дисковете и 16Х при data дисковете.



    След upgrade на системата без никъкъв проблем пече на 24Х на принко дискове и на някои други по скъпи, но си появи друг проблем за който съм пуснал пост/на евтини дискове не ги разпознава на повече от 8Х/.



    Педполагам че HDD и системният chipset не са могли да смогват на скороста на къде по новият от тях NR 7900a.



    peace ...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Проблем с CD-RW Drive

    На повечето по-стари PC-та DMA и UDMA не са включени по подразбиране. На други пък и да се включат, ако не се поддържа от дъното пак няма да има ефект. А <font color="pink">Easy CD C-r 5.x</font id="pink"> е само за удобство и вероятно няма да ти реши проблема. От голямо значение за бързината на записа има и празното дисково пространство на харда. Ако то е под 20% работата се забавя значително. Друга възможност е да се прегледат опциите за фина настройка на буфера и другите опции за запис.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с USB Flash drive
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 08:14
  2. Проблем с USB Flash Drive
    От didko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 12:49
  3. Проблем с USB flash drive
    От Nedko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-05, 11:57
  4. Проблем с USB Flash drive!!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-05, 15:12
  5. usb drive проблем
    От pro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 05-11-03, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе