Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree3Одобрявам

Въпрос за твърд диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #1

    Въпрос за твърд диск

    Имам едно специално питане. Съществува ли външен твърд диск, който да има LAN порт, посредством който да се свърже с домашната мрежа и същевременно да се ползва и като обикновен външен диск посредством USB?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Аз лично ползвам:

    Apple - Mac - AirPort Time Capsule

    Сигурно и други има.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Има колкото искаш.Продават и чекмеджета без дискове.Продават и готови решения.Де факто това е един компютър с минималистични възможности.Seagate ,Western Digital и много други ги произвеждат.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Имам едно специално питане. Съществува ли външен твърд диск, който да има LAN порт, посредством който да се свърже с домашната мрежа и същевременно да се ползва и като обикновен външен диск посредством USB?
    Казва се NAS
    stenly, XIIID и emil vasilev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #5

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Не четете достатъчно внимателно условието на въпроса. Интересува ме устройство, което да може да се включи в USB порт на компютър, като по този начин служи за външен диск и същевременно е достъпно през LAN или WiFi.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    и като изключиш писито пак да е достъпен?! у нас номерът минава с рутер с usb, ръгам харда вътре и това е. кофтито е, че tplink 1043nd трафика за мрежовото у-во е с доста умряла скорост ~ 2Mb/s. хубавото е, че си има и ftp сървър видим отвън...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Не четете достатъчно внимателно условието на въпроса. Интересува ме устройство, което да може да се включи в USB порт на компютър, като по този начин служи за външен диск и същевременно е достъпно през LAN или WiFi.
    Освен гореспонатия NAS всеки външен диск включен към компютър, който има LAN или WiFi и външния диск се шерне по правилата на операционната система.Както спомена XIIID като се изключи компютъра и диска става недостъпен.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #8

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    В такъв случай правя следното уточнение на въпроса. Този твърд диск ще бъде включен в блурей плеър, който няма опцията да го сподели в мрежата. Същевременно обаче искам диска да бъде достъпен през LAN или WiFi, за да прехвърлям файлове в него, без всеки път да го местя на компютъра.

    P. S. Разгледах упътването на WD My Passport Wireless, но безжичната му функция се изключва при ползване като обикновен външен диск.

    USB Connection
    Plug the drive into your computer (USB mode) – Connect your computer and your
    My Passport Wireless drive with a USB cable, essentially turning the drive into a Direct-
    Attached Storage (DAS) drive. In this case, there is no wireless connectivity so you don’t get
    Internet access and are unable to display the My Passport Wireless web interface.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Joro711, не искай от един мобилен диск да има възможностите на един NAS.Както писах NAS са си истински компютри и повечето нямат проблем да използват паралелно USB и LAN. Но това е много скъпарски сценарий.
    WD My Passport Wireless и Seagate Wireless Mobile също не са евтини.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #11

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Joro711, не искай от един мобилен диск да има възможностите на един NAS.Както писах NAS са си истински компютри и повечето нямат проблем да използват паралелно USB и LAN. Но това е много скъпарски сценарий.
    WD My Passport Wireless и Seagate Wireless Mobile също не са евтини.
    Би ли ми посочил поне един NAS, който отговаря на запитването ми?

  13.  
     
  14. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Сещам се за NAS + ето нещо такова: NAS adapter for USB 2.0 storage 10/100Mbps: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

    п.п. Ама не съм тествал как що е това чудо - трябва да се проучи из нета поне!!! Давам ти линка за насока информативно...

  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #13

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Нещо пак явно не успявате да разберете. Въпросът не е в това външен диск да се свърже чрез USB към локалната мрежа, тъй като самото USB трябва да остане свободно, за да се включи към плеъра.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #14

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Имах в предвид NAS у-во което освен че си говори в мрежата ще си говори и с въпросното у-во, което пък ще се включи в USB порта на плеъра ти... Това при положение, че NAS няма възможност да е хем лoкален HDD през USB връзка хем да е достъпен през етърнет...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #15

    Отговор: Въпрос за твърд диск

    Повечето NAS устройства, които съм виждал имат USB порт за включване на допълнителен твърд диск или флаш памет, но не и опция да бъдат използвани като същински външен диск. С други думи този вариант няма да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Твърд диск 2.5 inch
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-13, 08:47
  2. Продавам SSD твърд диск 160 GB
    От brigante във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-10, 21:59
  3. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  4. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 12:47
  5. Компресиране на твърд диск
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 12-06-04, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе