Резултати от 1 до 10 от общо 10

Zamyrsen CDRW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    23
    #1

    Zamyrsen CDRW

    Ox, malko pomosht nqma da mi e izlishna. Imam edna zazpisvachka LG 16x10x40 koqto veche 2 godina mi sluji vqrno i raboteshe adski dobre no kakto vinagi [V] vsqko hubavo neshto si ima krai. NE ISKA DA CHETE!!! Idvame mi da placha, nqkoi moje li da me posyvetva kak da q izchistq zashtoto kato gledam novite RW-ta s tiq plastmasovi lupichki i inicializirane po polovin minuta na edno CD smqtam che po-dobro nqma da namerq. Blagodarq vi predvaritelno za pomoshtae![:D]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #2

    Zamyrsen CDRW

    Ами ако не е зацапана а вече напълно амортизирана? Записваш ли дискове още на нея?

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Zamyrsen CDRW

    Изчисти му лазера и ще се оправи. Ако започнеш да пишеш и на кирилица ще ти го оправим на половин цена

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    23
    #4

    Zamyrsen CDRW

    умно това добре ама я пак питам с какво по дяволите да изчистя окото препарат начин и тнт.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Zamyrsen CDRW

    Ами продават едни дискове за почистване - Lens Cleaner мисля, че ще помогнат

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    23
    #6

    Zamyrsen CDRW

    probvah ne stava kazaha mi che trqbva da go otvorq i da go izchistq okoto tochno to nqma problem ama s kakvo s sapun i na mivkata li >?))

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Zamyrsen CDRW

    Във стаята в коят е работила записвачката пуши ли се?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #8

    Zamyrsen CDRW

    Има ли значение дали се е пушело, след като вече е замърсена . И мойта не чете дискове, ама аз на нея само записвам



    Та за да я почистиш трябва да я отвориш. Виж сега и да не си го правил не е много сложно. Различните ЦД-РОМ-и се отварят по различен начин, но общо взето отвинтваш около 4-ри винтчета и натискаш едни пластинки за да откачиш панелите. Приготви си кламер(или нещо дълго и тънко), за да отвориш "паничката" на ЦД_РОМ-а. Предполагам това знаеш как става. Без да отвориш паничката може и да не можеш да махнеш предния панел, а при някои записвачки това е наложително. Като го разглобиш, разгледай го. Издухай прахта и намери лещата(ще я намериш, повярвай ми - ако не я видиш веднага, просто извади паничката .. Можеш да я движиш(лещата) и така да си я позиционираш та да ти е удобно за почистване. За да я придвижиш - лещата се намира на ... абе на едно дето се движи - ти ще я придвижиш, като ръчно въртиш металната част(представлява едно дълго резбовано). Сега не мога да ти го обясня много ясно ама няма начин да не го схванеш като я отвориш. Аз лично я чистя със салфетка. Не я мокря, а само търкам и продухвам лещата. Леко и внимателно, нали знаеш . Все пак целта е и да работи после. И обикновено върши работа. Сега ако се е пушело може наистина да има по-сериозни налепи и да не може да се премахнат само със салфетка. Пробвай тогава с лееееко влажна, ама много леко, защото водата като изсъхне и нали знаеш какви петна оставя. Със сигурност гледай да не чистиш със някакви разтварящи препарати. Някои викат, че със спирт става, но аз лично не бих пробвал. Можеш да използваш препарата, който идва с почистващия диск(който явно си си купил). Все пак логично е да се предположи, че той ще свърши работа.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Zamyrsen CDRW

    препаратът, който идва с почистващия диск е спирт [:D]. иначе добре си го обяснил, но дори да не е ясно нещо - с отварянето всичко става очевидно...

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #10

    Zamyrsen CDRW

    Отвория и изчисти оптиката внимателно с памук и спирт,и проблемите ти са решени,ако и така не стане си купи нова[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за CDRW NEC
    От seso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-03, 18:36
  2. XP+CDRW
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-02, 09:50
  3. CDRW
    От MasterCop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-02, 16:11
  4. MINIDISKOVE CDRW
    От TOLY във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-06-02, 20:11
  5. preporachaite mi CDRW ????
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-01, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе