Резултати от 1 до 6 от общо 6

Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #1

    Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    Здравейте,

    Прегледах някои от темите за избор за МФУ, но повечето са за такива, които не отговарят на моите изисквания и заради това реших да пусна отделна тема.

    Моля по-запознатите да ме посъветват при избора на МФУ, като критериите подредени по важност са:

    1. Цветно, лазерно, дуплексно принтиране и копиране А4 (не ми трябва А3, а и то оскъпява много);
    2. RADF - това е задължително. Не ми трябва само ADF;
    3. Цена на консуматива (може и съвместими), предпочитам да няма отделен барабан както е на Konica Minolta Bizhub C35 например;
    4. Възможно най-голям капацитет на касетите. Не бих искал да е за по-малко от 5000 копия;
    5. Ако е възможно тава за хартия за повече от 250 стр.;

    Бюджетът е около 1000лв. или малко повече ако има нещо наистина добро.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    Според мен цветно лазерно МФУ, което да отговаря на всичките 5 условия и струва до 1000 лв. не съществува.

    - - - - - - - - - -

    Сега се замислих. За какво предпочиташ двупасовото пред еднопасовото сканиране? Колко и да мисля, не мога да намеря никакви предимства за двупасовото.Може нещо да си се объркал. На работи имаме 3 машини с двупасово сканиране. При обработка на един лист при двупасовото листа изминава 3 пъти по-голям път на обработка.Има повече механика.
    Един вид ADF-а има дуплекс модул.Вероятността за засядане на хартия е доста по-голям.По-често се налага да чистя ролките от мръсотия.Еднопасовото сканиране е по-евтино,по-модерно и с по-малко проблеми.Сигурно си се объркал.DADF(един пас) е много по-добър от RADF(два паса).
    И все пак ако си се объркал,май най-подходящ е Canon i-SENSYS MF734Cdw.
    Както виждаш комплекта тонери с висок капацитет е по-скъп от самата машина.Сега видях ,че себестойноста за отпечатване на 1 стр. е 26.24 ст. Но така е при евтините цветни лазерни принтери.
    За себестойност под 10ст. може да погледнеш мастилено-струйните Canon Maxify MB5450 или MFC-J3930DW(Този даже има двустранно A3 принтиране,копиране и сканиране).
    И на двата 4-те мастила са пигментни и са предназначени за високи натоварвания.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    Не съм сигурен в детайли за това еднопасово и двупасово. Човекът, който ни поддържа пронтерите ми каза, че досегашната ни машина е с RADF и затова и аз търся такава.
    Много често сканирам двустранно големи набори от документи и заради това искам като поставя страниците и всичко да се сканира наведнъж и от двете страни. Например имаме 12 фирми и когато дойде време за годишно приключване аз трябва да сканирам финансовите отчети с всикчи прилежащи документи, което е нещо от порядъка на 4000-5000 страници двустранно това ми е много удобно и спестява време. Също така често се налага по разни съдебни дела да се копират двустранно документи, които също са от порядъка на 300-400 страници.

    А относно бюджета, същият човек, който ни поддържа компютрите и принтерите ми каза за едно такова, което отговаряло на изискванията - xerox workcenter 6515.

    Сега като го погледнах видях, че е DADF. Може би аз не съм разбрал и ни трябва такъв. Явно DADF е по-съвременна технология.

    Ами значи тогава критериите са цветен, лазерен, А4, DADF, мрежови, и с възможно най-голям капацитет на касетата и евтин консуматив.
    То е ясно, че ще е компромис между няколко неща, но все пак си мисля, че за 1000-1200лв. може да се вместим.
    Този пост е редактиран от romborak; 21-03-18 в 14:41.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    xerox workcenter 6515. е с отделен барабан и цветните консумативи са до 2400 стр. И ми си струва ,че Xerox нямат специализиран софтуер за сканиране. Lexmark и Canon имат. Имаме Xerox 3615 и той няма .През уиндоуските инструменти много дървено се сканира.На теб при всички случаи сигурно ще ти трябва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    Ами то явно за тези пари не мога да имам изискване и за барабана.
    Да, обаче поне разбрах, че скоро ще могат да пълнят тонерите им и ще поевтинеят консумативите.

    Иначе в този ценови диапазон гледах Brother имат добри предложения, но нямат пълнене и заместващи консумативи и излизат скъпи, иначе като цена и характеристики са доста добре.
    Не знам. Предложиха ми и една Минолта bizhub 3110 за 2000 лв, но със супер евтини консумативи - 65лв. за 6000 стр., но пък принтерът е модел от преди 2-3 години и двойно по-скъп.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Съвет за избор на цветно лазерно мрежово МФУ, А4, RADF и с евтини консумативи

    Вземай bizhub 3110. Пише,че още се произвежда . При тези евтини консумативи ,може да се преглътне RADF. С оригинални консумативи си е най-хубаво. С тези съвместими консумативи такъв боклук може да ти сложат,че да ти съсипят принтера. Повярвай ми качеството на печата не е същото.

    - - - - - - - - - -

    Между другото сега се загледах в HP PageWide MFP 377dw Printer и HP PageWide Pro MFP 477dw Printer.
    В сайта на HP пише ,че не са нито лазерни ,нито мастилено-струйни. Заинтригува ме и ще проуча предимствата и недостатъците на технологията.
    И двата идват с начален консуматив за 3000 стр. черно и 1500 стр. цветно.Консумативите на първия са за 3500 стр. черно и 3000 стр. цветно и себестойността на отпечатване е 20.97 ст. Консумативите с висок капацитет на втория са за 10000 стр. черно и 7000 стр. цветно и себестойността на отпечатване е 12.39 ст.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 23-06-15, 23:47
  2. Логото на екрана - безцветно или цветно?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-13, 21:12
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-03-12, 09:08
  4. Избор на евтини колонки за компютър
    От bladyle във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-02-12, 20:55
  5. Цветно --> чернобяло?
    От Lazar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-08, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе