Резултати от 1 до 12 от общо 12

устройство за архивиране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #1

    устройство за архивиране

    Търся хардуерно решение за архивираща функция:
    Нашият сървър с windows 2008 server всяка вечер в 1:00 прави зип архив със име "дата_месец_година.zip" на всички програми и данни , нужни за работата на счетоводния отдел.
    Трябва ми NAS или друго устройство, което да се свърже към споделената папка на сървъра, в която са зипнатите архиви примерно в 2:00 часа и да ги изтегли на локалните си дискове в раид1 и да се запазват без да се трият предишните архиви.
    Не искам да бъде windows базирано устройство, както и не искам това устройство да има някакви споделени папки в мрежата за да бъде недостъпно за всички вируси които могат да се разпространяват по мрежата
    Най-добрия вариант е устройството да си "спи" по цял ден и да се събужда само за да копира архивите и после пак "захърка"

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Отговор: устройство за архивиране

    По-скоро, в таск-скедюлъра на самия сървър, ще се добави нужния таск, който да се стартира автоматично в посочения час 02:00 и този таск да прехвърля вече създадения архив към някакво устройство (мрежов диск/папка, USB диск, допълнителен статичен вътрешен диск, каквото ти е кеф).

    Същия таск накрая може да трие архива от оригиналното място, може и да не трие - както го направите.
    Може с .bat файл, може и с powershell - както ви е по-удобно.
    ... След като дневните архиви са с различни имена, то такъв таск ще е съвсем упростен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3

    Отговор: устройство за архивиране

    Аз съм го реализирал по следния начин . На сървър с windows 2008 съм сложил 2.5 " usb HDD. Понеже на него има SQL server, а неговия нативен backup не работи с мрежово у-во.
    schedule task обаче стартира .bat файл от компютър с Windows10. Това е така ,защото в .bat файла използвам много команди robocopy, а тя не се поддържа от windows 2008.
    robocopy е много по-добра от xcopy и копира файлове и папки с всякакви странни имена. Имам още един хард диск и всеки петък ги въртя .Така имам архив от последните 2 седмици.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: устройство за архивиране

    Решения бол...
    Има готово решения за NAS у-ва. Работят под къстъм OS...
    Маунтваш под уиндоус като у-во с юзер/пасс предварително дефинирани на самото у-во и даже бекъпваш директно на самото у-во с която буквичка е присвоено.
    Може и линукс машина със семпли параметри да се инсталира NAS ама после трудно се вижда под уиндоус. Линукси много лесно монтират NAS дялове от друг линукс сървър.
    Може и един външен hdd на usb и директно на него да има копия...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #5

    Отговор: устройство за архивиране

    хора, трябва ми автоматично архивиране - слагаш го и го забравяш (при проблем то ти известява по имейл). не искам да има човешки фактор да сменя дискове и т.н.
    искам го готово устройство, за да мога да го купя и да го инсталирам по най-лесния начин, както и да купя за наши клиенти такова и да реша и техните проблеми с архивирането.
    не искам компютър с windows , а от линукс не разбирам за да го направя сам.
    в момента архивирането ни е направено точно със скедъл таск с бат файл, но все още го има човешкия фактор, както има вероятност и от заразяване с вируси

    затова искам да намеря готово решение с което само се копират едни файлове в определено време
    имаше преди време NAS-ове на Dlink, които имаха възможност да се свързват със споделени дискове и да архивират по зададени критерии файлове от тях, но ги спряха
    новите NAS-ове на другите производители са тъпкани с всевъзможни излишни възможности (за мен), но нямат просто мапване споделен диск

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: устройство за архивиране

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    хора, трябва ми автоматично архивиране - слагаш го и го забравяш
    Е такова животно няма!
    Предполагам, че под архивиране имаш в предвид бекъпи - в контекста на искането ти да е автоматично стигам до това заключение...
    Нямам как без да се правят периодични пробни възстановявания да си сигурен, че бекъпите са читави.
    Отделно няма как без да се настрои за твоя случай нещо си да има функционалността за твоя случай?!?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: устройство за архивиране

    apmil4ev внимателно прочетох и двата ти поста и изглежда не ги разбрах. Какъв е проблема сървърът с windows2008 да изпълнява таск , който да копира определени файлове на NAS, без да е споделен и мапнат от сървъра?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: устройство за архивиране

    Пробвай някое от безплатните решения за бекъп. Може пък да ти излезе късмета и да има това което ти трябва.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #9

    Отговор: устройство за архивиране

    аз не търся програма за архивиране - имам написана наша (на софтуерната ни фирма) програма, която върши тази работа като прави архив на описани папки за всеки ден от седмицата като за минал месец оставя последният седмичен архив. така в продължение на години данните за различни периоди са достъпни за проверка или възстановяване.

    emil vasilev, на мен ми трябва автоматизирано хардуерно решение, което да пази тези архиви при себе си, като в същото време е максимално защитено от атаки на компютърни вируси по мрежата - затова не искам да споделям никакъв дял от това устройство. искам то само да си взема файловете от папката на сървъра и да си ги трупа при себе си.

    в момента имам реализиран подобен сценарий - на NAS Zixel 326 съм споделил малък партишън от райд масива, на който сървъра изпраща архивираните файлове след като ги създаде в 1:00 часа. самия nas е настроен в 2:00 да вземе тези файлове и да ги архивира на вътрешния си недостъпен партишън.
    това решение работи с малки забележки - понякога има проблем с мапването на партишъна от nas-a на сървъра и вследствие на това архива не се прехвърля и на nas-a. отделно от това самия архив в nas-a е в някакъв негов си формат и разархивирането е малко необичайно .
    затова искам да опростя процедурата и я направя напълно автоматична

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #10

    Отговор: устройство за архивиране

    Специално за избягването на разпространението на криптиращите зарази по шернатите ресурси се препоръчваше употребата на фтп протокол за връзка за нуждите на архивирането.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Отговор: устройство за архивиране

    Има антивирусни с политики за откриване на крипто вируси - дори да са нови по поведението им ги засича... Това го споделям понеже само по себе си колкото и да е защитен архивиращия сървър то може да се окаже, че сте архивирали вече криптирани файлове!
    Дори архивиращия сървър да си взима сам файловете от споделена директория и да си ги мести на своя дял не споделен - ако не се проверяват периодично архивите може да се окажат, че си имате архивирани счупени файлове...
    След като правите архивиране предполагам триете стари данни от работните файлове, бази или греша? Ако е така задължително се проверяват архивите преди да се трият стари данни... т.е. няма как да е изцяло автоматизиран процеса!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #12

    Отговор: устройство за архивиране

    всеки ден се работи с тези данни - ако има проблем веднага се забелязва, но дори и да има нещо се пазят архиви от всеки изминал месец последните седем архива, а от всяка изминала година по един за всеки месец.
    това си го прави нашата програма и е отработено - остава отдалеченото хардуерно хранилище.
    говорих с представители на QNAP и те ми предложиха за моите нужди да ползвам hybrid backup на техните NAS - https://www.qnap.com/solution/hybrid-backup-sync/en/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Архивиране - на какъв носител?
    От Turbosol във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-11-10, 14:35
  2. програма за архивиране на хисторито...
    От gggggg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-10-08, 12:26
  3. За архивиране
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-11-05, 09:29
  4. Архивиране и олекотяване на форума
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-04, 09:56
  5. Архивиране в мрежа?
    От b_sokolov във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-01, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе