Резултати от 1 до 4 от общо 4

DVR - не праща нотификации през мейл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    81
    #1

    DVR - не праща нотификации през мейл

    Здраейте,
    имам някакъв китайски dvr - 4 канален. Всичко си работи - камерите ги подкарах, приложение за андроид също намерих и то работи,чрез ip и порт които му зададох.Проблемът е,че не иска да праща нотификации при събитие на мейл. Пробвах и с google акунт и техния smtp сървър,както и на abv. По подразбиране на DVR е зададен порт 25 на мейл сървъра,но май този порт виваком са ми го забранили. Пробвах и с 465 и с 587 порт - пак същата работа. Има ли начин да подкарам нотификациите през някой друг сървър и порт ?

    П.С. Засега с вивашит не ми се разправя ( а и най-вероятно ще откажат да отворят 25 порт), понеже преди време имахме проблем с нета (стана много бавен). Дошли техници докато мен ме няма,само жената в къщи и сменили рутера с някакъв техен си вивакомски боклук. Прибирам се аз и искам да влеза в рутера да си направя настройките от стария рутер -- да ама не,техниците не оставили парола и юзър за новия. Айде обаждай се на 123,и да - първия ми отказа да даде паролата,понеже рутера бил тяхня собственост. След още 5-6 обаждания и говорене с различни техници,заплаха с КЗП най-накрая дадоха паролата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2

    Отговор: DVR - не праща нотификации през мейл

    Виж има ли логове какво става с връзката? Активира ли TLS/SSL за SMTP сървъра.
    Направи същите настройки на някой имейл клиент примерно Outlook и виж дали дава грешка.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #3

    Отговор: DVR - не праща нотификации през мейл

    Как да ги видя тези логове?
    През Mozila Thunderbird праща през SSL/TLS порт 465 и STARTLS 587 порт.През 25 не иска, на dvr няма от къде да му задам SSL

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #4

    Отговор: DVR - не праща нотификации през мейл

    Вероятно DVR няма поддръжка на SSL, но съвременните мейл сървъри я изискват задължително.
    Потърси в нета non ssl smtp

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за препращане на е-мейл?
    От Dominator във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-12, 12:44
  2. RQ:мейл клиент
    От Ahaa във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-09-04, 17:11
  3. Help! Как се праща email чрез sms?
    От bASAEF във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 25-12-03, 20:26
  4. ХП-то праща много инфо
    От KingRex във форум Windows
    Отговори: 24
    Последно: 14-09-03, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе