Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

ХП-то праща много инфо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #1

    ХП-то праща много инфо

    Наскоро ми се наложи да инсталирам ХП върху 98. И какво забелязвам, като се вържа на диал-ъп след около 5-6 започва едно пращане на информация яко. Говорим за 10МБ за 20 мин например. При това е изключен там всякакъв аутоматик ъпдейти и прочие работи на ХП. Освен това от време на време като не е в нет-а пищи че имало няква програма която иска информация от микрософт.цом. Не мисля че е вирус обаче как да го накарам да не прави така че ми бози здраво нет-а?[]

    При 98 това го нямаше т.е. трябва да някаква нова програма

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #2

    ХП-то праща много инфо

    Преди време аз имах същия проблем,само 4е бях с кабелен модем.Провери си антивирусната програма (как е настроена updat-a й).При мене нещата се оправиха акто си инсталирах Ad-aware пробвай я.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #3

    ХП-то праща много инфо

    Най-лесно е да си качиш ZoneAlarm примерно и за всяка програма искаща достъп до Интернет ще ти излиза съобщение дали искаш да и позволиш. Като му дадеш да не и дава достъп просто няма начин да тегли...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #4

    ХП-то праща много инфо

    http://www.hardwarebg.com/forum/show...threadid=13435

    вируси..... вируси.... вируси....

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #5

    ХП-то праща много инфо

    Вирус беше... Мерси,

    Велкиата ме беше нападнал...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #6

    ХП-то праща много инфо

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Говорим за 10МБ за 20 мин например



    <div align="right">оригинално мнение на KingRex </div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хе че ти изби рибата, да нямаш директна връзка с централата.

    Хората се радват на толкова за 1 час, ако направят.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #7

    ХП-то праща много инфо

    Пич явно е било вирус на ХР-то все пак праща инфо така че си качи ХР антиспи ако искаш да изключиш вградените репорт функций на ХР!

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    ХП-то праща много инфо

    То ХР-то се държи като вирус (то каква ли е разликата между двете), а за информацията, която изпраща, не ми се коментира. Както си седите кротко зад компютъра, в М$ може да се озоват полвината ви документи след "send error ...", че даже и снимката ви, ако ви е на компютъра ... и това не е всичко.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #9

    ХП-то праща много инфо

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Говорим за 10МБ за 20 мин например



    <div align="right">оригинално мнение на KingRex </div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хе че ти изби рибата, да нямаш директна връзка с централата.

    Хората се радват на толкова за 1 час, ако направят.



    <div align="right">оргинално мнение на Suren</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не говорим за аналогов телефон. И на мен ми е странно как може да пращам повече отколкото получавам щото иначе на час тегля по около 20мб обаче това е положението

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #10

    ХП-то праща много инфо

    Що се коркате с информацията, която Майкрософт получава от пс-то ви....Не мисля, че фирма, която годишно продава около 50-65 милиона копия софтуер се интересува от пс-то на Ваньо или Пешко, за това колко mp3-ки бедния има на пс-то си, я не ставайте забавно параноични...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #11

    ХП-то праща много инфо

    Хе че те агенциите, които се занимават със статистика и събиране на данни биха били супер щастливи от 50-60 милиона анкетьори.

    Не мислиш ли ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #12

    ХП-то праща много инфо

    Забавно-параноичен ще си ти, skynet, ако посмееш да изпратиш 100 писма в които говориш примерно за някакъв бъдещ атентат някъде. Колкото и невзрачни да са ти доводите, ще ти обърнат внимание, повярвай. Или пък го пробвай това по ICQ ако ти стиска, на 100-тина произволни клиента. Само да споменаваш ключови думи като...я да си трая Това не е тема за световната конспирация, но съм убеден, че вълнува доста хора.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #13

    ХП-то праща много инфо

    Аз хич не съм сигурен че трафика ми в уахоо не се следи например.. паранояяяяя[:D]

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #14

    ХП-то праща много инфо

    KOKOSH,SUREN - обърнете внимание за какво става дума: В началото някой постна, че видите ли "ХР-то изпраща много информация" а в последствие се оказа, че това е вирус, но това не попречи на редица лица като ру-бой, да се изкажат, че едва ли не ХР-то ти изпраща автоматично имена, писма, документи, може би и номерата на кредитните карти и видите ли - ужас В нета надълго и широко е дискутирано това, т.н. изпращане на "важна" информация и мисля, че всеки е достатъчно грамотен да прочете и разбере. При активацията на ХР например се изпраща следната информация:



    -CPU serial number

    -CPU model number/type

    -Amount of RAM in the system

    -Graphics adapter hardware ID string

    -Hard drive hardware ID string

    -SCSI host hardware ID string (if present)

    -Integrated development environment controller hardware ID string

    -MAC address of your network adapter

    -CD-ROM drive hardware identification string

    -Whether the system is a dockable unit (e.g. a notebook) or not



    от време на време тази информация се проверява с базата данни и ако важен компонент бъде сменен, се приема, че е извършен опит за неправомерно използване на софтуера.

    Освен за защита срещу пиратството тази информация е прекрасно маркетингово средство за изясняване на предпочитанията на потребителите относно хардуера и да се използва тази информация за бъдещото планиране и развитие. Аз лично нямам нищо против Майкрософт да вземе тази информация от мен. Обикновенно пробивите в операционните системи на Майкрософт се базират на БЪГОВЕ, а не на използването на ТАЙНИ ВХОДОВЕ и ВРАТИЧКИ. И това, че много от вас затлачват ПС-то си с вируси, троянци, спай и адверт скриптове, не е проблем на ХР, а на самите вас. И си помислете защо над 85% от написаните вируси са от ниско и средно развитите страни. Не мисля, че програмистите там са по знаещи или можещи - просто в развитите страни хората не се доказват като изпращат "атентатни послания" в ICQ или други подобни "COOL" деяния. И друго - стотици професионалисти работещи за конкуренцията на Майкрософт всеки божи ден изследват кода на операционните им системи с цел да уловят или намерят доказателства за неправомерно нарушаване на privacy и бъдете сигурни,че ако някои се добере до дори само едно, едничко доказателство, с най-голямо удоволствие ще им го забият с възможно най-голяма публичност....http://www.licenturion.com/xp/fully-licensed-wpa.txt

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    ХП-то праща много инфо

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">KOKOSH,SUREN - обърнете внимание за какво става дума: В началото някой постна, че видите ли "ХР-то изпраща много информация" а в последствие се оказа, че това е вирус, но това не попречи на редица лица като ру-бой, да се изкажат, че едва ли не ХР-то ти изпраща автоматично имена, писма, документи, може би и номерата на кредитните карти и видите ли - ужас В нета надълго и широко е дискутирано това, т.н. изпращане на "важна" информация и мисля, че всеки е достатъчно грамотен да прочете и разбере. При активацията на ХР например се изпраща следната информация:



    -...

    ....http://www.licenturion.com/xp/fully-licensed-wpa.txt



    <div align="right">оргинално мнение на skynet</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Относно параноята:

    Ще дам само реални примери. Наскоро се оказа, че чрез "send error ..." служител на ЦРУ изпратил част от важен секретен документ на М$ и до тук скандала не е пълен, понеже се изпраща през незащитен канал, документа минал и през няколко снифащи хакери! Резултата? Публикували документа в интернет за публичен достъп.

    Друг пример: Германски инжинер наскоро публикува собствен доклад анализ, който доказва, че ИЕ може да се използува и се използува за нерегламентирано събиране на информация в нарушение на всички международни закони. Нещо повече, доклада е платен, т.е., за да го прочетеш в детейли трябва да си платиш, безплатна е само част от него.

    Това са само два от най-фрапиращите случаи. А за шпионският софтуер на САЩ, който гордо оповестяват, че имат, за да следели ... бла бла бла ... тук следва някакво измислено оправдание, за да могат да шпионират, когото и когато си поискат. В същност те не го и крият.

    Нека погледнем в България, а не толкова надалече. Съвсем скоро получих един крак съа субжект "I love you ..." ?!? Питам аз подателя, абе какви са тези съобщения дето ми ги пращаш ? Той ми отговаря, че понеже следели е-майлите така писмото нямада бъде проследено! И аз му вярвам, защото имам допълнителна информация, че голяма част ото трафика се снифира и архивира, където трябва и не само там. Няма да засягам въпроса с GSM-те, аз самия имам програма, която следи в реално време всеки притежател на мобилен телефон, за съжаление е неизползваема, защото не мога да я свържа със сървара на мобилен оператор. Като вземем горната програма, логовете, които оставя всяка една програма и т.н. може да ти бъде направна справка до минути и секунди, кой ден къде си бил, и какво си правил. И всички гореспоменати фирми и продукти се кълнат, че информацията им не се предоставя на трети лица ?!? Айде де. Бих могъл съвсем професионално да ти разясня, че М$ се интерисува от всеки и има начин да пресява нужната информация, но не ми се занимава в този момент, защото съм претрупан с работа. Това, което си написал по-горе за изпратената информация до М$ е вярно, <font color="yellow">но съвсем непълно</font id="yellow">! Получава се много повече инфо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 20:42
  2. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 13:15
  3. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 19:15
  4. Help! Как се праща email чрез sms?
    От bASAEF във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 25-12-03, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе