Резултати от 1 до 8 от общо 8

Разликачна RAM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #1

    Разликачна RAM

    Някой може ли да ми обясни каква е раликата между PC133 SDRAM 8*16

    и дргата без "8*16" освен в цената коя е по хубава,как мога да разбера каква е мойта.Аз имам общо 356МБ(128+256).Има ли някво значение ако са от различен тип.

  2.  
     
  3. cKj
    cKj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    53
    #2

    Разликачна RAM

    разликата е в броя на чиповете по нея, колкото са по-малко логично и цената и е по-малка. Няма да имаш никакви проблеми ако е различна паметта стига да не е от различен тип

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #3

    Разликачна RAM

    На по-старите дънни платки (ВХ,ТХ) тази памет с по-малко чипове се открива на половина (водят се едностранни и двустранни платки) и затова не може да се използва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    20
    #4

    Разликачна RAM

    И коя е по-евтина:

    PC133 SDRAM 8*16 или

    PC133 SDRAM ?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #5

    Разликачна RAM

    PC 133 SDRAM E PO EVTINA S OKOLO 10$

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Разликачна RAM

    offfffffff

    разликата не е дали е дву или едно странна ,

    Нарича се рехава или нерехава -

    Правилно казваш че едната се познава наполовина от по-старите дъна , но това е заради новата технология и начин на управление .

    а по скъпа е не PC133 ( и двете са такива ) а тази която е от по-стар тип и се познава на всички дъна

    Относно колко рам имаш 128+256 = 384 МБ и за да ти кажа каква ти е паметта - ми кажи какво ти е дъното, ако е 440 BX, i815 EP, - и се познава идеално значи е от старата рам - ( тя много се търси между другото - затова е по-скъпа ) а ако е с по -нов чипсет i815 EB, i 815 E, i478, KT133,KT266- DDR/SDR - не мога да знам докато не я видя

    а от какъв тип са - има значение само ако ти забива компа- но ако бач без проблеми - няма значение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    49
    #7

    Разликачна RAM

    Аз съм си ги омешал и двете. по 128 са ама няма никъв проблем Едната е с 8 чипа от едната страна а другата само с 4. Доволен съм, познава си я компа.

    Сега наред е процесора - да го дигна над 1Гхц, че със сегашните 700 мхц съм за смях сред приятелите - нищо че не ми е необходимо повече.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #8

    Разликачна RAM

    Извадих мойта памет тя има по 4 чипа от едната и другата страна.



    SpecTek

    P16M648YLKA9-133CL3A



    Знаете ли от кой тип е.На страницата на SpecTek

    има инфо само за по новите модели.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе