Резултати от 1 до 14 от общо 14

Инфрачервен порт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #1

    Инфрачервен порт

    Някой да знае как мога да проверя дали инфрачервеният порт работи. В девайс менжера всичко си е нормално.

    Значи имам следният случай искам да инсталирам нокия 6510 с инфрачервен порт към един лаптоп за да използвам нокиата като модем. С виндовс ХР съм и от съпорта на мтел ми казаха че трябва да си го разпознае автоматично ама не става ХР си мълчи и изобщо не казва ню девайсе адед. като инстална софтварето на нокиата на компа пак нищо.ХР тъкмо съм го инсталирал и не е забозено то нямам друг комп с инфрачервен порт и се чудя някой знае ли как мога да тествам портовете дали работят. А щях да забравя и на телефона и на лаптопа инфра червените портове са активирани така, че не е от това.[]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Инфрачервен порт

    седи ли ти иконката на Ифрареда на Tray-bara? ама не задраскана а активна?

    и след като избереш от менюто на Телефона :Infrared-Activate и го насочиш към прозорчето на Инфраред на Лаптопа нищо ли не става?

    А и доколкото си спомням при моята Нокия /7110/ като инсталирах драйверите от диска ме пита дали ще ползвам кабел или инфраред, след това изтества връзката и чак тогава тръгна инсталацията

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #3

    Инфрачервен порт

    абе стои за малко иконката за инфраред незадраскана пускам инсталацията на нокията ама нищо не става тоест инсталира си се не ме пита дали ще ползва инфра ред или кабел.

    Пък и сега като се поразрових из нета видях че на 6510 драйверите не поддържат ХР а само 2000 макар че според мен пак трябва да стават.

    Ама не стават като се инсталира драйвера се появява иконка в Контрол панела ама не е активна като щракнеш на нея се появява един прозорец, на който само рефреша можеш да натискаш ама нищо не се получава не се намира тела.

    Как ти тестваше връзката на теб.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Инфрачервен порт

    _Jaza всичко си е наред с XP-то my man.



    Има някъкъв причина при тебе и ще я открием.



    Аз съм със 6510 и с XP и нямам никакъв проблем.

    Не го ползвам за интернет, защото нямам нужда, но за сметка на това го разсипвам да пращам SMS и лога.

    Това няма как да стане без XP-то да познае че наблизо има нещо с IR, в случая телефона ми.



    Използвам Internal Bay Beamer IrDA.

    Старичък модел, ама ми застана тънка лайсна. Работи много добре.



    Честно казано не съм настройвал нищо на XP-то. При инсталацията на инфрареда тествах само връзката на телефона, като му указах [на XP-то] че ще е през IR, а не през кабел.



    В момента в който приближа телефона, долу в tray bar се показва иконата на IR и XP-то ме информира ча наблизо се намира компютър Nokia 6510. [Windows, какво да го правиш]



    Като софтуер използвам Nokia PC Suite 4 и Nokia Logomanager 1.3.0.



    Като модем, XP-то го позна като "Standard modem over IR link".

    Не съм го мъчил с драйвери за 6510, сам си го инсталира с неговите си драйвери.

    Не съм използвал никакви за 6510. Каквито драйвери има в момента инсталирани, XP-то си ги изрови и си ги сложи. Не съм пробвал с други, защото си бачка и с тези отлично.



    В control panel ---> Phone and modem options. Там погледни за подробности.



    Правя му диагностика [Query Modem] и всичко е ОК.

    Разпознава го като IRENUM\NMPV6510





    Не те подценявам, но много ме съмнява, че нещо не си инсталирал както трябва.



    Дай повече подробности за ситуацията и какво точно става, не се притеснявай, че може да е глупост, която няма нищо общо с проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #5

    Инфрачервен порт

    Използвам Internal Bay Beamer IrDA.

    Старичък модел, ама ми застана тънка лайсна. Работи много добре.

    Честно казано не съм настройвал нищо на XP-то. При инсталацията на инфрареда тествах само връзката на телефона, като му указах [на XP-то] че ще е през IR, а не през кабел.







    Malone В какъв смисъл си инсталирал инфрареда и каква програма използва за инсталацията му, че може точно това да се окаже проблема [:D][]

    Очаквам да ми кажеш най - скоро и да го тествам. Стискам палци да е то.[|)]

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Инфрачервен порт

    Нали ти казах, че add-вах порта допълнително, тъй като не е USB, а вътрешен. При тебе не трябва да е така щом използваш Notebook, той порта трябва да си е инсталиран, тъй като е част от "заводската" конфигурация. Не си го слагал допълнително нали?



    Add-нах го през My Computer [десен бутон, Properties], Hardware, Add Hardware Wizard.

    Указах на XP-to само да разпознае какво му набутвам.

    Понеже IR-да ми не е някоя култова марка, позна го като Standard IR Port.



    След това, като приближих телефона с активиран порт, XP-to само си е аднало модема, знаеш къде в control panel. Разбира се долу в дясно ми съобщи, какво е направило след като установи, че има компютър Nokia 6510 наблизо.



    Всичко това става, но при тебе явно има проблем с порта.

    Имаш ли дистрибутив [инсталационен диск] на XP-то?

    Мисълта ми е да махнеш IR порта от Device managera и след това да оставиш XP-то само да си го намери и да си го инсталира наново.

    Може да иска инсталационния диск на XP-то та затова те питам.

    Разбира се можеш и да не го оставяш да търси, а да му укажеш точно какво искаш да add-не.

    Използвай My Computer [десен бутон, Properties], Hardware, Add Hardware Wizard.



    Ако довечера Notebook-а е в тебе дай ICQ номер и ще я направим он-лайн операцията.



    Какъв софтуер използваш за Нокия?

    Това, което ползвам си дойде направо с кутията на 6510. Софтуера си е харабийски, на Nokia.

    Logomanager сложих заради другия ми телефон. Nokia 8250.

    Nokia PC Suite 4.0 не го харесва и не го detect-ва въобще.

    А Logomanager познава и двата, но има по малко възможности.

    За двата телефона си ползвам различен софтуер.



    Чакай, че се май се олях и не отговорих на въпроса ти.

    Никакъв специален софтуер не съм използвал при инсталацията. XP-то си сложи негови драйвери за инфраред-а. Дай му възможност, не го мъчи с други драйвери.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #7

    Инфрачервен порт

    ISQ 133906479 neznam dali dowe4era ama nqkoq we4er kym 5:00

    towa e we4er za men shtot do 18:30 sym na rabota а пича носи пц на работа и не ми го оставя за домашно ползване :-( за жалост.

    Та главният проблем сега е да деинсталирам драивера за нокия модема който в момента е инсталиран.

    Няма го в ад ремуув програмс, ама ще му намеря цаката.

    ;-)

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Инфрачервен порт

    То и няма работа в add remove programs.

    В device managera му е мястото.

    В първото са програмите, софтуера, а във второто хардуера.

    Деинсталирай го.

    След това го инсталирай наново.

    [не забравяй вероятността да ти иска инсталационния диск на XP]

    Ако срещнеш затруднения пиши. Аз до 17.30 ще съм тук в офиса и ще следя за твой пост.



    Че даже ако нямаш нищо против, аз 17.45 съм си в къщи и ще те адд-на.

    Ако тази вечер компа е при тебе, до 18.30 ще го отупаме гадния порт.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #9

    Инфрачервен порт

    Кофтито е и че в дивайсе менаджера го нямаше последният път като го търсех да го махна ама неисе ще чакам да ми го докарат

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Инфрачервен порт

    Е как тогава искаш да ти работи нещо, което го нямаш инсталирано като хардуер.

    Сега го инсталирай го както ти казах.

    Не отговаряш в ICQ

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #11

    Инфрачервен порт

    Има един начин да ги провериш физически. Ако имаш видеокамера или може да намериш от някъде просто погледни към порта през камерата, ако работи и е активен ще мига. С просто око не се вижда )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Инфрачервен порт

    Работи си порта АМОК, ние се разбрахме по ICQ.

    Обаче той среща затруднения при инсталирането на модема, който има нокията.

    Има един сетъп за модем в официалния сайт на Нокия, той го инсталира без проблеми, но после във "Phone and Modem Properties" нъцки ... няма го.

    Посъветвах го да остави XP-то само да си избере драйвер за това, което намира [XP-то му познава телефона]

    Аз така направих и то курдиса Standard Modem over IR Port.

    И си бачка без проблеми.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #13

    Инфрачервен порт

    Леле каква глупава грешка само ме е провалила.

    Разбрах защо ме е дропило непрекъснато и не са могли да се свържат двете устройства ами просто не съм направил скороста на 9600 а съм я оставил на подразбиране 115200.

    Тъпа грешка ама що ядове ми създаде не е истина.

    [][:D][8D][:D][)][][]

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Инфрачервен порт

    [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Инфрачервен термометър за бебе
    От duscott във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-15, 19:31
  2. Продавам Инфрачервен радиатор!
    От milenjs във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-03-11, 08:43
  3. неактивен инфрачервен порт( irda infrared )
    От radko_diev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 05-08-05, 19:07
  4. инфрачервен порт na GSM
    От veni във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-07-04, 19:58
  5. Проблем с инфрачервен порт
    От varbancho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-03, 16:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе