Резултати от 1 до 10 от общо 10

проблем със Sony 24/10/40

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #1

    проблем със Sony 24/10/40

    Записвачката ми Sоny 24/10/40 записва само дискове на BASF. На всички други дава грешка на 3%.(независимо от софтуера)



    HELP

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    проблем със Sony 24/10/40

    Пробвай да е сама на иде канал и да е мастер. Хубав тест ще бъде ако я закачиш на друг компютър при същите условия, желателно с интелски чипсет.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    проблем със Sony 24/10/40

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Записвачката ми Sоny 24/10/40 записва само дискове на BASF. На всички други дава грешка на 3%.(независимо от софтуера)



    HELP



    <div align="right">оргинално мнение на genhack</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това ми прилича на скапана програма за запис т.е. проблема е възможно с голяма вероятност да е софтуерен и по-малко вероятно да е хардуерен. Ако си с Nero BR пробвай с Easy CD Creator или друга записваща програма. Sony е много интелигентна записвачка, тя в комбинация с Easy CD Creator има опция Optima recording, което не се среща при другите записвачки, те са с скорост по определение, а Sony с горната опция определя коя е оптималната скорост за запис съобразно качеството на бланката (СD-то). А то качеството е различно за всяка бланка, нещо, което не се отчита от другите записвачки.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    проблем със Sony 24/10/40

    аз имам /х/ същие проблем таже и тема има такава ! но май се оказа от дисковете тъй като печях само БГ дискове също така и евтините БЕНГ но като сложа какъвто и да е презаписващ никакъв проблем нямам също так аи с вербатим няма пролем / то остава6е да има и с него / ! смених вси4ки неро-та дори и 6 и пак проблем ! не сам опитал с СЦ Креатора ! което мисля също 4е е добра вазможност за решаване на проблема !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    33
    #5

    проблем със Sony 24/10/40

    Пичове ... работа ми мирише , май ще си останете само с четящите функции на тези записвачки ... аз имах същия проблем с едно Ricoh 6x/4x/24x ... В началото всичко ок , после спря да пише на бг дискове , но работеше с принко и нагоре , записваше и на rw ... после спря да пише на cd-r и останаха само cd-rw дискове , най-накрая и с тях спря да се оправя ....



    Може би се питате защо моята ситуация е подобна на вашата ? Ами при мен нерото даваше "Calibration Failed" и поне не ми гореше диска ... но аз му свалях скороста на 2х и то почваше да записва - и така си отидоха доста дискчета .... имаше един момент в който на всеки 15 "Calibration Failed" един път записваше - без проблем ... но вече само си чете (дори не и това , защото един който уж много разбира му я дадох да я съживи - каза че можел , а той я унищожи , вече за нищо не става) ... за това ... ползвайте ги като сд-ром и си купете нови бърнъри - препоръчвам Lite-ON 52x24x52 ... голяма работа , ей ![|)]

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #6

    проблем със Sony 24/10/40

    Проблема си е изключително хардуерен. Не изключвам и проблем със самата записвачка. Там където се пише TOC (Table Of Contents) плътността на записа е двойна и проблем с писането в ТОС загатва, че устройството се е запътило да си отива Ако бъркам - някой да ме поправи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    проблем със Sony 24/10/40

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема си е изключително хардуерен. Не изключвам и проблем със самата записвачка. Там където се пише TOC (Table Of Contents) плътността на записа е двойна и проблем с писането в ТОС загатва, че устройството се е запътило да си отива Ако бъркам - някой да ме поправи.



    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Напълно е възможно!!! Но погледнете нещата от хубавата им страна. Какъв по-добър повод да си купите нова записвачка ? Не само, че ще е по-бърза, но и цените са спаднали толкова много, че не знам колко диска трябва да ви унищожи старата записвачка, за да може да вземете решение да си купите нова ? []

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    проблем със Sony 24/10/40

    ru-boy това е най добрия вариант стига да има $$$$ ама като гедам цените ме хваща яд маса ти пари броих за моето сони 48х12х48 77$$$ сега е 35$$$

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #9

    проблем със Sony 24/10/40

    Хихи, преди 2 години купих най-бързия модел Сони на пазара - 10х4х24 - 275$

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    40
    #10

    проблем със Sony 24/10/40

    Пък аз си купих първата DVD-RW в града за 1500$, а сега по-хубажи са за около 200$.Опла-

    чете мен?!?Ама още работи,пък съм записвал на всеки в тоя град почти дискове?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем със sony dsc-wx1
    От joiner във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-14, 19:04
  2. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  3. ПРОБЛЕМ SONY
    От toki_boki във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-12, 15:34
  4. Проблем с BD Sony
    От pavlin_s във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 06-07-10, 09:46
  5. Помощ за проблем с SONY TV LCD KDL-32EX500 и SONY DVD REC AT100
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-10, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе