Резултати от 1 до 8 от общо 8

Схема на кабел за данни...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Схема на кабел за данни...

    Има ли някои схема на връзване на кабела за данни на Siemens С45 към R232. Интересуват ме кои крачета към кои се свързват. Ако някой знае нещо по въпроса нека помогне.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Схема на кабел за данни...

    http://forum.siemens-club.ru/viewtop...?TopicID=10754

    Там има нящо по въпроса.

    http://daniel-hertrich.de/s25_hplx/#part2

    А тук как да го направш. Само информативно, трябва да уточниш съвместимоста на пиновете.

    -----

    Compatibility: C35i, C45, M35i, M50, ME45, MT50, S35i, S45, S45i, SL42, SL45, SL45i


  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #3

    Схема на кабел за данни...

    Оле мале! Оле мале! Толкова ли е сложна работата. Винаги съм си мислил, че този data кабел е само преходник от изхода на телефона към R232 и нищо повече. Тук във втория линк, който ru-boy ми изпрати работата изглежда адски сложна, а и грозна. 5 пъти предпочитам да дам 25 лева, отколкото да правя такива сложни схеми (все пак съм студент по история, а не по електротехника) . Струваше ми се по-лесно, но явно не е. Ще изчакам да видя дали някой друг няма да каже нещо по-върпоса.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Схема на кабел за данни...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Оле мале! Оле мале! Толкова ли е сложна работата. Винаги съм си мислил, че този data кабел е само преходник от изхода на телефона към R232 и нищо повече. Тук във втория линк, който ru-boy ми изпрати работата изглежда адски сложна, а и грозна. 5 пъти предпочитам да дам 25 лева, отколкото да правя такива сложни схеми (все пак съм студент по история, а не по електротехника) . Струваше ми се по-лесно, но явно не е. Ще изчакам да видя дали някой друг няма да каже нещо по-върпоса.



    <div align="right">оргинално мнение на Whiskey</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ми аз това и си помислих първо, по-добре иди и си го купи но мисля, че ги има и по-евтини поразтърси се. А втората схема (сложната) е само да се орентираш в пиновете и обстановката. На първия линк има кабелното съответствие, но го прочети внимателно. И не забравяй риска ако объркаш кабелите може да стане неприятна случка с телефона.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Схема на кабел за данни...

    ако не разбираш от направата на печатни платки и т.н. отиди и си ги купи, все пак и студентите по електроника трябва да сложат нещо на масата

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #6

    Схема на кабел за данни...

    Glarius, нямаш представа колко си прав. По принцип съм много голям хардуерен ентусиаст, но с неща, от които и хал хабер си нямам, не се занимавам. Давам си сметката, че тук целта не е да светне една крушка, а нещо значително по-сериозно. Ще се разтърся из магазините за готов кабел. Виждат ми се много скъпи за обикновен кабел, но какво да се прави...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Схема на кабел за данни...

    В магазините кабела за е на цена от 10 до 50 може и по-скъп да е, но ако седнеш да си го правиш ще ти отнеме около 5 часа работа и около 5-10лв зависи от коя фирма ше пазаруваш. Разликата е само в това, че на единия трябва и кутия да му мислиш после може да се окаже, че някоя споъка не бива и т.н. а от магазина ще ти го дадът капсолован избора е твой

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #8

    Схема на кабел за данни...

    Glarus, ако аз го намрея в магазините до около 15тина лева, и за миг няма да ми мне през ума да првя такъв. Но като видях цените на кабелите в Германос и Офис 1 ми призля. Все пак той телефона нов ми струва 140 лева, и как да дам 30лв за кабел. Ще се разтърся да си намеря за около 10-15лв. Щом си виждал, значи имам надежда

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Схема на кръстосан кабел за връзка м/у RS 232
    От koko20 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-07, 15:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 10:09
  3. Заличаване на данни
    От JIM във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-05-04, 20:25
  4. търси се: схема на дата кабел за самсунг SGH-X 600
    От Lud_fizik във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-04, 17:54
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе