Резултати от 1 до 6 от общо 6

2 x HDD [Проблем]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #1

    2 x HDD [Проблем]

    Мазалото е пълно !



    1. само с единия хард включен веднага след като лепна format c: /s при рестарта въпреки че нито на C: нито на D: има WINDOWS ми се появява логото на 98-цата (само докато зарежда дос-драйверите)!

    [:0][:0]



    2. Вече в windows-a със Ultra-ATA контролер(дето прави да се чете по-бързо) инсталиран не мога да си пусна и двата харддиска едновременно, или трябва да премахна Ultra-ATA или да включа SafeMode (което е равносилно да не се зареди ultra-драйвера) дали има значение че и на двата диска е инсталиран win98 ? (в SafeMode ми пише че за физически диск едно има C: i E:, а за физически диск 2- C: (pak !!!) i D: а всъщност си има C, E i D, F що за боза е това ???? [!]



    3. кой конектор отговаря на мастер и кой на слейв ??? би трябвало свободния (крайния) да е мастър а междинния слейв нали ? (да де ама не) ...[!][!]



    Помогнете ми, че иначе хвърлям всикото през прозореца и аз след него ![xx(][xx(][xx(]




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #2

    2 x HDD [Проблем]

    Звучи голямо мазало и аз много не се ориентирах.

    Обаче - пробвай да изкараш джъмпера на хард-диска който искаш да е втори и виж дали така ще го разпознае като втори. Или извади и на двата и трябва да станат на кейбл селект автоматично.

    Не разбрах БИОС в началото какво ти казва и кой ти дава за мастер и кой за слейв?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #3

    2 x HDD [Проблем]

    Danoto mi kazva:

    Primary master: WD80..... (= 2 logi4eski (na 1 ima instaliran win98))

    Primary master: Maxtor20.... (= 2 logi4eski (pak na 1 ima win98))



    spored tazi shema ne traibva da ima jumperi za master:

    http://free.techno-link.com/Jarrchive/WD80.jpg



    a spored tazi shema traibvat 2 jumper-a za slave

    samo 4e stava i s edin (tozi v diasno ne pravi ni6to)

    http://free.techno-link.com/Jarrchive/Maxtor20.jpg



    hardware dobre. Pod dos si gi ima 4etirite logi4eski diska, pod Safe-Mode

    sa6to. Bez Ultra-ATA v Normal mode si rabotiat pod WIN.

    Kogato instaliram "Intel Utra-ATA storage controler" ot CD-to

    na danoto i restartiram.. windowsa zarejda do niakade i v edin

    moment si ostava ekrana s dosovskite prostotii i indikatora

    na HDD-ta ostava da sveti, bez da premigva (bez da 4etat hardovet).

    I do tuk! spiram otka4am slave diska vsi4ko si tragva,

    zaka4am go pak ne tragva, uninstall-vam Ultra-ATA-to,

    pak gi puskam i dvata - win tragva.



    Dali ako mahna windowsa ot slave diska(maxtor-kata) 6te tragne. Kogato maxtor-a be6e master, a drugia hard be6e prazen - tragna. A mi triabva tova Ultra-ATA (ot 6-7 MB/s stavat 36-38 Mb/sec)



    Maxtor(mstr, win98) + WD80(slave, empty) + ultra ATA -> tragva

    WD80(mstr, win98) + Maxtor(slave, win98) + ultra ATA -> ne tragva

    WD80(mstr, win98) + Maxtor(slave, win98) bez ultra ATA -> tragva

    WD80(mstr, win98) + Maxtor(slave, empty) + ultra ATA -> ne sam probval (moje bi)

    WD80(mstr, win98) + Maxtor(slave, empty) bez ultra ATA -> ne sam probval (100% 6te tragne)



    <font color="maroon">Malone Edit: Използвай кирилица, моля</font id="maroon">


  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #4

    2 x HDD [Проблем]

    Тва дъно дето ти дава 2 праймъри мастер устройства ходи го набйй АМА ЗДРАВО в главата на човека дето ти го е продал



    Най добре го занеси някъде да го погледне човек койо разбира:надали ше ти вземат много

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #5

    2 x HDD [Проблем]

    Е така е с бързата работа ... дал съм copy/paste на "Primary master: " долното да се чете "Primary Slave".


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #6

    2 x HDD [Проблем]

    Еми така като гледам проблема ти е софтуерен. Има някакво неразбирателство м/у Интел драйвера и Вин-а и Чипсета.

    Не си хвърляй хардовете - при тях може би всичко е наред. Освен да потърсиш по не-та някакви теми за несъвместимост на Интел Сторидж-а?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе