Резултати от 1 до 5 от общо 5

Cold boot проблем с HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Cold boot проблем с HDD

    Диска е 40 ГБ maxtor 7200. Проблема е следния - спирам компа за доста време (примерно спрял е тока за 2 часа) и като го пусна всичко тръгва без диска. Мотора му хич не си и мисли да се върти, а диода отдолу свети като за standby. И така може да си седи 15-20 мин. след което явно нещо сработва и както си седи на биос и тръгва да се върти..всъчко е ОК. Изтествах го със всичката диагностика която съществува - перфектен е. Дъното - gigabyte - е с най-новия биос, който поне пише че не би трябвало да има стария проблем с cold boot. Пробвах нов, същия, и същата работа...няма диск и това е... Инъче CD/CDRW се разпознават безпроблемно.

    От товага съм сменил захранване (не е от него), проверил съм батерията на биоса (и от нея не е)...

    Някой да има идея?



    Машината е от сигнатурата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Cold boot проблем с HDD

    Скоро ще бъдеш неприятно изненадан с дефектирал диск. Най-вероятно електрониката е пред срив и няма да можеш да си ползваш диска. Имам такъв диск и правише същите номера, докато накрая престана да работи съвсем. Направи си резервни копия докато е време.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Cold boot проблем с HDD

    Аве..не знам много си писимистичен, харда на тръгва на всички други дъна без мойто..той и тук си върви но прави проблеми...докато на други дъна се разпознава моментално...както и странно е че други хардове пък тръгват на мойто от раз без същия модел, но чисто нов...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #4

    Cold boot проблем с HDD

    Абе ти си направи back-up-ите пък дано да не ти се счупи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Cold boot проблем с HDD

    Абе направих си - 36 CD-та

    Май проблема е с лагерите ще го дам на ремонт пък квото стане...няма да седна да го отварям у нас я

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Cold Fusion CMS
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-06, 22:14
  2. boot проблем
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-05, 16:13
  3. Boot Проблем
    От x15 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 19:49
  4. Cold Zero
    От Kayso във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-03, 13:37
  5. Cold boot проблеми
    От Tanyo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-03, 12:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе