Резултати от 1 до 5 от общо 5

ASUS DVD !??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #1

    ASUS DVD !??

    Купих си едно такова нещо да го видя какво чудо е !![:D] Първите ми впечатления са че НЕ мое да чете като старото ми ( the one and only CD-Teac-540E ), само че за съжаление него го прасна тока от една грамотевичка [}] но естествено Енергото няма вина [?] ( Welcome to Bulgaria ! ) Кажете ми вие имате ли някви впечатления от такова устройство ? ( DVD ASUS E616P1 16Xdvd; 48Xcd ) Абе нека всеки да каже кво мисли по въпроса !!



    Благодаря ![8D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    ASUS DVD !??

    Нищо не чеte дисковете така както Teac 540E

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #3

    ASUS DVD !??

    XE XE XE

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    ASUS DVD !??

    Ами какво да кажа, имам ги и двете. АSUS-a и TEAC-a. Лоша дума не мога да кажа за нито едно от двете. първия АSUS беше с firmware 1.0, но му се случи случка . По невнимание му пуснах 12V и познайте какво стана - умря. Питах няколко фирми дали може да се ремонтира но всички ми казваха да си взема нов. Така и направих, понеже бях доволен от това DVD си взех отново същия модел. Този път с firmware 2.0. BTW двуумях се между АSUS-a и Plextor DVD-ROM 16x40x, попитах в няколко фирми - препоръчаха ми ASUS-a, пък и нали имам един изгорял- евентуално за резервни части . Истината е,че не можах да открия подробна информация за Plextor-a (нямам предвид официалния саит).

    Но да се върна на темата - правил съм много тестове, още с първото dvd. На компа си имам TEAC - 540E, Plextor RW-24x10x40x и DVD ASUS E616 Сравнявах ги трите с различни по вид дискове. ОС - WIN XP. РЕзултатите бяха много относителни, не мога да дам еднозначен отговор кое у-во чете най-добре. Голямо значение има, разбрах дали имам инсталирани ASPI драйвери и коя версия. Конкретно DVD- то чете най-добре с v4.60. По отношение на скоростта на четене - безпорен фаворит е TEAC-a, ako говорим за трудно четящи се дискове, мисля че най-добре се справя ASUS-a. Пример: Записан диск 825МB -avi, s Plextor-a, след извесно време мога да го разчета САМО с DVD-to. Трудно но го разчита, за около 40мин.

    По отнощение на аудио дисковете си мислех, че TEAC-a чете най-добре, но на няколко пъти ми се случва като ми даде грешка някой диск,прбвам с Асус-а, примерно там се прочита без грешка. Или ако и там даде грешка, то пък Plextr-a го разчеита добре. Има и обратната ситуация.

    Като заключение мога да кажа, че за мен и TEAC -a и ASUS-a четът добре. При избора ми на DVD ROM не малко влияние оказа и фактора шум. АСУС-а е най-тихото DVD което ми е попадало.

    По отношение на четене DVD дискове (например DVD-R), имам доста такива, тези които не се разпознават въобще от Teac DVD-ROM 16x48x на ASUS-a се четат без никакъв проблем.



    Айде стига толкова, че май се поувляках


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    ASUS DVD !??

    Vesmes, добри ДВД-а са, но не са перфектното, като всичко []. Имал съм наблюдение над по-старият модел 12х ДВД четене, държеше се отлично, но с едно изключение което съм го забелязал само при АСУС. При определени доскове мисли до 40 секунди докато го инициализира, но после няма проблеми. И информация за ДВД Ромовете винаги може да се намери на www.ixbt.com . A за ТEAC няма какво да си говорим, моят модел 540Е-В беше железен и за да опровергая Pat, мога да му кажа да пробва кое ще CD ili DVD чете дискове с механични повреди, т.е. дупки от порядъка на 2-5 милиметра в диаметър. Правил съм проба преди да си продам ТEAC-a, с Тошиба ДВД, Плекстор записвачка и АСУС ДВД 12Х, както и моят TEAC, ами всички отказаха с исключение на TEAC-а, прочете ги на 2-4 скорост и то за 20 мин. на диск максимално. Друга е приказката ако сега си вземеш TEAC, просто ги развалиха!!! [V]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам CPU E6550, 4x1 DDR2 800mhz, MB Asus P5K, Video Asus 8600GTS
    От pnn във форум Приключили продажби
    Отговори: 14
    Последно: 23-06-11, 18:38
  2. Asus вади на пазара нов двуядрен нетбук Asus Eee PC 1015PW
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 10:13
  3. Замяна 1:1 на Asus A8V s.939 за Asus A7V8X Deluxe
    От Eistee във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-06, 09:38
  4. Asus A9550GE или Asus N6600
    От memo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-05, 10:40
  5. ASUS TWEAK za ASUS 8420 - help
    От medunski във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-02, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе