Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

CD-R nositeli

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #1

    CD-R nositeli

    На Ixbt.ru има преглед на ЦД носители. Сравнени са 7 марки. С две думи: Verbatim Rulez. Така широко разпространените TDK d-view(и аз на такива предимно пиша, но тва е щото ми са без пари) Suxx. Моите лични наблюдения съвпадат.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #2

    CD-R nositeli

    Зависи кой е производител на различните модели. От Verbatim например най-добра е серията DataLifePlus, която се произвежда от Matsushita. Тези дискове са най-добрите Verbatim. Другите се произвеждат от по-калпави производители, не им се доверявайте. За TDK мога само да кажа, че d-View серията е не особено добра, гледал съм какви ли не тестове.

    Оф, мога още да пиша по темата ама айде някой друг път - сега нямам време.

    И все пак, да кажа двете крайности (ако мога така да се изразя). Значи НАЙ-добрите дискове (не говорим за съотношение качество/цена, а САМО за качество), това са Kodak. Абе купи си такъв диск и забрави за проблемите А иначе има един производител който е калпав и почти всички мислят така. Това са CMC Magnetics, като те произвеждат под различни търговски марки, примерно можете да срещнете BASF диск но произведен от CMC...



    Mix forever!



    Променено от MixMan на 13/09/2001 02:12:11

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    CD-R nositeli

    TDK d-view 640/700MB са правени в различни фабрики:

    640MB - Manufacturer: Taiyo Yuden

    700MB - Manufacturer: UNKNOWN (CODE: 97m12s00)

    За по-малкия капацитет нещата са ясни - качествен е (от личен опит), но 700MB-те са боклуци (1 скапан от 5 носителя).

    Аз използвам основно едни 700MB "noname" на външен вид - цветни от страната на запис, но производственият им код се разпознава като: Prodisk Technology. Доволен съм от тях - записват се на 16Х без проблем и досега от ~200 носителя нито един не се е скапал. Купувам ги по 1.20 лв.

    Записвачката ми е Plextor 16/10/40.




  5. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #4

    CD-R nositeli

    Verbatim са добри, но са скъпи, освен това преди известно време попаднах на ментета, от които изхвърлих десетина. TDK вземам само ако няма други. Иначе от евтините маркови номер едно са Maxell (поделение на Hitachi) - 1.20 с нормална кутийка. Но внимавайте като купувате от Metro!!!




  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #5

    CD-R nositeli

    Abe ako imate chitava zapisvachka samo bulgarski CD-ta na moito sony 8x/4x/32x sum ipekul veche nad 500 cd-ta niamam brak samo bulgarski viarno e che sa malko chuvstvitelni kum draskotini no ima takiva s zashtitno pokrite a i kakvo im plashtash 80st!!




  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #6

    CD-R nositeli

    Lamia и аз записвам на същите - Prodisk Technology и съм много доволен. Хубави дискове (според мен).




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #7

    CD-R nositeli

    basf700 mb sa kofti

    verbatim nikvi griji

    ot bylgarskite na 150 1-2 moje da se sgafiat.

    samsung 700mb sym zapisal pak nikvi griji

    tdk sa nomer edno, no ot tezi 700mb mi se sluchi edin da ne iska da se pishe i se zachudih kvo stava..

    obshto vzeto vsichko vyrshi edna i syshta rabota, razlika v lakovoto pokrite. zakvo da davam 1.20 za tdk ili neshto ot soreta, kato moga si vzema za 70st bg disk.

    zapisvachkata mi e plextor 12/10/32, ide, za syjalenie..



    tra la la

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #8

    CD-R nositeli

    optical storage Rulz

    nqmam oplakwaniq a sa bez pari :+)




  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    337
    #9

    CD-R nositeli

    otkade moga da si kupia CDR > 700MB?????




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #10

    CD-R nositeli

    CDR MULTIDISK 90min продават в Pulse - намират се на "Витошка", близо да "аптеката". Но са скъпи (1.5лв) и не са много читави.




  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    337
    #11

    CD-R nositeli

    TXS LAMIA




  14.  
     
  15. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #12

    CD-R nositeli

    за важна информация си избирам Sony или TDK (но не d-view) иначе за MP3 и DivX - Optical Storage (viva DZU - ако се правят там). по едно време имаше едни TraxData и те доста ми допаднаха




  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    CD-R nositeli

    Кажете няколко места откъдето мога да си купя на прилична цена прилични дискове, че като се замисля май не знам... И то не в големи количества, а примерно 2-3 диска тази седмица, 2-3 другата.




  17. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #14

    CD-R nositeli

    na prilichna cena da kupish 2-3 diska mai stava samo kogato ima promocia niakakva, kakto naprimer s tdk, kato ti vzimah po 1,20

    a inache za poveceh broiki az si vzimam ot metro, ot bylgarskite po 125 br. sa pada se po 70-80 st. niakyde mai. niamat greshka



    no pain - no gain

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #15

    CD-R nositeli

    Admin shtom shte kupuwash po 2-3 po-dobre se razberi s nqkoi koito wzema w po-golemi kolichestwa da ti kupuwa i na teb kato si wzema. ne znam kak e w sf no tuka tyi se prawi - wzema si komshiatq 20 diska i mi dawa 5 na mene posle wzemam az i mu dawam na nego ...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе