Резултати от 1 до 5 от общо 5

PQI съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    PQI съвет

    В момента тези памети са най-големите боклуци,които може да ,,купи,,човек в БГ...но преди година явно не е била така:при ъпгрейт онзи ден ми попаднаха 2 чипа по 256Мб то тази марка-човека ги смени с думите:С пръчки повече не се занимавам....Но пеших да ги пробвам,какво беше моето учудване,когато в работата тръгнаха на 136 КАС 2....тогава ги взех в къщи..и тук работят ИДЕАЛНО на 160Мхз КАС 2-2-2 и Турбо режим:Сандра резултат:637/738-Великолепно,и то на тва капризно дъно...!...Ми те биха ДДР!Основната разлика м/у тях и новите PQI е надписа PQI на чиповете:На тези е голям,разположен в средата,а на новите дървета е малък и разположен вляво горе-такава тръгна стабилно едва на 120 КАС 2....мъка..явно доста са занемарили качеството-ми често става така.

    Лично аз досега не бях виждал 256-ци работещи на такива настройки-дори и на запад-ми къснет май-така че ако ви попаднат,дерзайте!!!

    Които иска му пращзм резултатите на меила.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #2

    PQI съвет

    Кажи ми само заслужава ли си да дам малко повечко пари за DDR памет и да си взема 256 МВ, като се има в предвид че дъното ми е Acorp i440 BX. Въобще какво е предимството на този вид памети ??



    Mix forever!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #3

    PQI съвет

    Като се има предвид дъното ти,парите,които ще трябва да дадеш,за да преминеш към ДДР са повечко от това,което мислиш:-),защото трябва да смениш и него!Необходимо ти е дъно с ДДР поддръжка,чипсет AliMag.,AMD760,VIAKT266,което пък при твоето положение означава смяна и на процесора с АМД Атлон/Дурон ....и сената хвръква!!

    DDR-double data rate SDRAM-,a именно двойно предаване на данни на системен такт,при СДРАМ е единично,само по предния фронт на импулса.На практика обаче ДДР не е много по-бърза от ПС133,а в моя случай направо са еднакви!Така че при мен смисъл няма,но ти би трябвало да се замислиш за евентуален upgrade.







    Променено от DPetrov на 02/10/2001 18:45:07

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #4

    PQI съвет

    Хммм ... Мерси за инфото, но май ще карам на SDRAM и добрия стар BX засега :-)



    Mix forever!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #5

    PQI съвет

    Пък и да има някакъв смисъл, процесора тряба да е доста бързичък и с 266 bus (133мхз), иначе няма да е ефективно.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за ДВР
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 16:37
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе