Резултати от 1 до 7 от общо 7

DVD, playback

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #1

    DVD, playback

    Az imam edno DVD ustroistvo Acer 16x.. t.e. vse oshte ne sum go vzel, no tukmo tova se chudia, sled kato moiata mashina e p2@266Mhz /Klamath/. Niakude iz forumite biah chel, che triabva da imam na otdelna karta ili vgraden na moiata MPEG decoder ili moje bi ne beshe tochno tova. V protiven sluchai triabvalo da imam nad 600-700Mhz mashina, koiato software-na da decodva i da ne go useshtam. Sklonen sum da da priema tova.. no malko mi e mugla..cialata istoria, niakoi moje li da postne nakratko osnovnite momenti. V interes na istinata, az imam dve video karti - ednata Voodoo 3 2000, v chiato knijka pishe, che ima vgraden Digital Video System, koeto hich ne moga da go razbera kakvo e.. no iavno niama vruzka s moite nujdi [vse pak ne znam kakvo e]. Drugata mi karta e i740, puk v neinite features ima "hardware DVD playback support" obache do tova pishe "(optional)" i ne mi se viarva da go imam.. pri vse, che ne znam kak da proveria, a drugia feature, koito go pishe za poddurjan ot tozi i740 e "Software Video/DVD playback", koito veche ne e optional.. no vuobshte ne razbiram kakvo imat predvid.. malko smeshno zvuchi. I pak da obobshtia.. mugla mi e vsichko )




  2.  
     
  3. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #2

    DVD, playback

    ами виж сега - DVD филмите са кодирани в MPEG-2 формат (ако се не лъжа), който изисква доста процесорно време за декодиране.

    Вградени декодери има в картите на ATI. Имаше информация че последния PowerDVD за XP ползвал и вградения декодер в NV Geforce...

    За i740 съм 95% сигурен че няма такъв. най-слабия процесор с който съм гледал DVD е AMD K6-450 и малко насичаше.

    Допълнителните карти са хардуерни декодери и могат да се слагат на машини с cpu P200MMX и нагоре. Ако не бяха толкова скъпи щях да заложа на тях



    -----------------

    thats all folks

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    34
    #3

    DVD, playback

    Ako si vzemesh ATI Radeon VE, mislia che ste preskochish upgrade na mashinata ) Cenata e okolo 75usd v Computer2000. Inache si vzimash Hollywood card - toj e hardware mpeg2 decoder i e mnogo gotin. Cenata e podobna i ima smisyl ako dyrjish na videoto si




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #4

    DVD, playback

    Hmm.. da mersi. Inache az dobih predstava v nai-obshtia sluchai kak stoiat neshtata.. otnosno i740 me svetna edin kolega, che tova koeto se ima predvid s "hardware DVD playback" e dopulnitelna karta [mpeg-2 decoder], koiato se vruzva s dopulnitelen konnektor na video kartata [samo 4 platki go imali]. E Intel 740 e ot tiah i ima takuv, i tozi option e imenno tova.. Drugoto, koeto me svetna kolegata, e che kartite na ATI poemat izchisleniata po decodvaneto, no ne pulno.. okolo 60%, kato se ima i predvid, che ako DVD e kodirano s MacroVision [ne znam dali taka se pishe], ne mojesh da si go puskash na tv [kartata triabva da ima tv-out razbira se]. T.e. tova MacroVision, ne razbrah dali e kodirane ili niakakva zashtita, no osnovnata mu ideia e da ne moje da se play-va na tv cialata rabota ). Ta nai-dobroto reshenie iavno izliza Hollywood card, koiato osven tozi plus, che ne te ogranichava zaradi MacroVision-a, poema izcialo izchisleniata, i osven tova ima niakvi extri za 6-kanalen zvuk. I vsichko tova za okolo 50$ dokolkoto razbrah.. abe s dve dumi evala na kolegata .




  6. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #5

    DVD, playback

    ATI-то няма да ти помогне. Всъщност няма видеокарта, която да притежава истински MPEG2-декодер както в холивуда. Имай предвид, че при хардуерното декодиране леко се влошава качеството на DVD-възпроизвеждането. Другия вариант е процесор 500+ Mhz.




  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #6

    DVD, playback

    Zashto da ne mi pomogne ati-to? I zashto smiatash, che se vloshava kachestvoto pri hardware-no decodirane? Spored men sa bezpochveni tezi tvurdenia.. ili pone neobosnovani, ne si privel dopulnitelna informacia..




  8.  
     
  9. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #7

    DVD, playback

    Не става дума за допълнителна информация, просто съм гледал DVD с хардуерен декодер от типа на холивуда, не помня какъв точно беше. Има леко замазване на образа, което не е трудно да се забележи. А за ATI-то - също от личен опит знам, че на процесори от ранга Celeron/K6-2 300-400 Mhz DVD-то насича HEЗАВИСИМО от типа на видеокартата. (Е, на такава машина не съм провал ATI RADEON DDR, но имайки предвид цената е много по-добре да се смени процесора - успехът е гарантиран)




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Movie Playback при LCD LG/Samsung
    От sofi във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-10, 16:08
  2. HD Player с Gapless playback и ...
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-10, 12:11
  3. разликата м/у 24p Real Cinema и 24p Playback ???
    От uktccc във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-08, 14:12
  4. DVD Playback on K6-2/500 ?
    От ISB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-02-03, 11:24
  5. MP3 encoding/decoding/playback
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 21-01-03, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе