Резултати от 1 до 12 от общо 12

3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #1

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    Някои може би са виждали темата в Hardwarebg.com форума. Става дума за един бенчмарк / стрестест, писан (почти) изцяло от мен. Програмката е малка и има версии за Windows и Linux. Базирана е на софтуерно рендериране, като се смятат 2000 кадъра, показват се на екрана и се замерва за колко време ги прави вашето ПЦ. Колкото по-ниско времето - толкова по-добре!



    Сайт: http://www.fbench.com/



    Инструкции: Сваляте, разархивирате и пускате fract.exe. Ако сте на многопроцесорна машина или такава с Hyperthreading пуснете fract_launcher.exe и задайте броя процесори. Същата работа може да свършите с опция --cpus=xxx от командния ред (xxx = броя процесори)



    Това е, айде да си ги мерим и тука

    Моя резултат е: ~30 секунди, 65 кадъра в секунда

    (http://store3.data.bg/vesu/fract_ben...ract_65_84.jpg)

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    1. не вижда правилно честотата на процесора. в момента съм на 2100 реални, а той ги показва в диапазона на 1924 до 1957



    2. при повторно пускане веднага след първото, целият тест продължи около 5 секунди, след което ми показа същия резултат като при предното пускане. не би трябвало да го е взело от log-a, нали? а тогава как го "измисли"?!



    3. крайният резултат, който ми изкара, доста се различава от това, което показа Fraps - 45.24 (fract) срещу 49.57 (fraps). не знам откъде се получава тази разлика от 10%, но знам, че fraps показва вярно.



    на какъв cpu правиш 65fps?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #3

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    FearMe, с какви дъно/процесор си, имам предположение за разликата в мегахерците, ако си с нфорс2 чипсет.



    Иначе при мен въпроса с рендера стои така в 640 под Виндовс:





    И така под Линукс (лол):


  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    epox nf2 8rda+

    1700+ (1467) @ 2600/2700+ (2100) в момента



    трябва да си го вдигна до максимума 2300 реални да видим как ще се отрази на резултата...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">epox nf2 8rda+

    1700+ (1467) @ 2600/2700+ (2100) в момента



    <div align="right">Originally posted by FearMe - 12/06/2005 : 14:01:39</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Еми това си е проблем на нфорс2 дъната, отчитането на мегахерците си е вярно и те наистина "плуват" като заедно с това губиш и процесорна мощ. Така и не разбрах каква е причината, от нвидиа не са луди за да я документират, но намерих ефикасно разрешение на проблема. Намираш и теглиш подходящата за теб версия на ClockGen, мърдаш малко слайдера за мегахерците нанякъде (най-добре надолу), даваш apply, връщаш си слайдера на нарочените мегахерци, даваш пак apply и няма да "плуват" повече. Повярвай, навремето ми скъсаха нервите тия котлони

  7. Gadget
    Guest
    #6

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    Бачка нормално на 2400MHz реални мобилка бартон.

    Прави 50FPS за 40s

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #7

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">1. не вижда правилно честотата на процесора. в момента съм на 2100 реални, а той ги показва в диапазона на 1924 до 1957



    2. при повторно пускане веднага след първото, целият тест продължи около 5 секунди, след което ми показа същия резултат като при предното пускане. не би трябвало да го е взело от log-a, нали? а тогава как го "измисли"?!



    3. крайният резултат, който ми изкара, доста се различава от това, което показа Fraps - 45.24 (fract) срещу 49.57 (fraps). не знам откъде се получава тази разлика от 10%, но знам, че fraps показва вярно.



    на какъв cpu правиш 65fps?



    <div align="right">Originally posted by FearMe - 12/06/2005 : 00:18:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    1. На този въпрос май ти отговориха. Замервача на мегахерци на фракт не претендира да е стопроцентово точен, особено ако приложението не е пуснато с висок приоритет.



    2. Нямам идея! Никога не се е случвало (ако имаш идея как да повториш този ефект казвай).



    3. Значи, фракт чертае доста кадри в началото (когато инициализира / пък и накрая), който предполагам фрапс брои към сметката.

    Фракт всъщност не брой никакви кадри в секунда. То замерва началото и края на теста (само рендерирането) и отбелязва за какво време ги е минала машината. После дели броя кадри (2000) на това време и съобщава резултат.

    Освен това в част от сцената кадража е по-голям (примерно накрая). Ти какви показания от ФРАПС си гледал?



    4. Атлон - 2300 мегахерца мисля че беше за този резултат. Паметите са 11-3-3-2.5


  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    А как да си обясня това:

    28.99FPS / 68.99s (2009MHz) 640x480 по default

    CPU A64 3000+ / VIAk8vt800 / CAS2.5

    логнах се като administrator, спрях всички излишни процеси и услуги, firewall, antivirus?? може ли да е от APM?

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #9

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А как да си обясня това:

    28.99FPS / 68.99s (2009MHz) 640x480 по default

    CPU A64 3000+ / VIAk8vt800 / CAS2.5

    логнах се като administrator, спрях всички излишни процеси и услуги, firewall, antivirus?? може ли да е от APM?



    <div align="right">Originally posted by XIIID*-*17/06/2005*:* 10:56:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Слаб резултат, да. Провери следните неща:

    1) Включен ли е VSync (трябва да е OFF)

    2) Включени ли са AGP FastWrites (трябва да са ON).

    3) Пусни теста два пъти последователно.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    настройките са си VSync=OFF/FastWrites=ON, резултатът е все същия, както с доста още отворени приложения, така и под второ XP резервна чиста инсталация. опитах да пусна теста под knoppix но даде грешка file not found - може би заради RAM-drive или забрана за запис.

    Тъй като се разтревожих за производителността на работещи с CPU приложения изобщо пуснах и Prime95, но даде резултати напълно обичайни за конфигурацията. Aquamark също, за да проверя работата с графика. Не знам какво не се разбират този тест и моята машина.

    Като стана дума, одобрявам и подкрепям разработката на тестови програми, но не е ли малко нелогично програма за проверка изцяло на CPU да ангажира и странични за проблема подсистеми като DirectX например? Не че е лошо едновременно повече неща да работят нормално

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #11

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    аз съм също с а64 но ... виж по горе ...! може да е от версиятра на фрак-та ! иди на сайта и изтегли последната версия ! аз също зна4ително си ка4их резултата след като изтеглих най актуалната версия !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    3D Бенчмарк/Стрестест за ПЦ

    надолу с куция ми А64 3000+ и едноканалния NF3/250


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. бенчмарк мрежи
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 15-11-17, 12:30
  2. Бенчмарк тестове - Heaven Benchmark 4.0 и Valley Benchmark 1.0
    От axil10 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 10-02-14, 18:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе