Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Cooler za celeron Tulatin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #1

    Cooler za celeron Tulatin

    V momenta polzvam za moia celeron 1.2@1.4G cooler TITAN samo che toi bachka na 3200rpm ima li niakakuv nachin da mu vdigna oborotite ili prosto triabva da si smenia coolera, che v momenta s toia cooler i loshoto razpolojenie na zahranvaneto v kutiata temperaturata na procesora e dosta visoka a i niama ka da mu izstiskam pulnite vuzmojnosti pri polojenie che MB T 29C CPU T58C..



    http://www.rootbg.com

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #2

    Cooler za celeron Tulatin

    С Cooler Master DP5-6I31C-A1 (5400rpm) - Cel Tu на 1.56-1.57 след 2-3 часа сериозно натоварване: Tcpu=42C. ПЕРСИ ги внася. Моят го взех от там за 7$. Сигурно има и модели на TITAN, които ще ти свършат работа.



    Според мен нещо си сгрешил, когато си слагал охладителя - може би е накриво или пастата не е добре намазана, 58С е МНОГО висока температура.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #3

    Cooler za celeron Tulatin

    E ti kakvo ochakvash kato coolera e na 3200rpm...

    da ne govorime che pri zatvorena kutia coolera bluska directno v zahranvaneto...



    http://www.rootbg.com

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Cooler za celeron Tulatin

    Иване, вентилатора се оценява по максималния въздушен поток, а не по оборотите... ).

    Така че, от факта че е на 3200rpm не можеш да си направиш извод как охлажда...

    За сведение, този Titan на 3200 оборота има 38.22 CFM, а D2T например, който е на 4500rpm има 10.20 CFM - около 4 пъти по-малко...

    Провери каквото ти казва Ламята и не мисли, че лесно ще намериш по-хубав куулер от този. 58 градуса е напълно нормална температура за P3 на такава честота при 100% натоварване от порядъка на час. Не знам защо решихте, че е висока??? Не вярвам Tualatin-a да отделя много по-малко топлина.




  6. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #5

    Cooler za celeron Tulatin

    Ааааа не. Отделя и много по-малко.

    Моят е на 1506MHz с дъно ABIT ST6 при захранване 1.525V, не че не мога да го пусна на 1560MHz, пускал съм го и е стабилен, но само при 1.6V VCore.

    Със същият TITAN съм и съм си много доволен, няма ситуация при която да вдигне повече от 50 gr.C., a малката тайна е че има още един 8см. въртилатор под захранването който изпомпва жегата с същите темпове като TITAN-а. И така съм вече от почти три месеца, ако не ме лъжат спомените.

    И за да съм съвсем обективен, тайната е в по-ниското VCore, не прекалявайте и CPU-то ВИ ще е студено.



    И към Admin: според DATA SHEET-a на този процесор 69C му е пределната температура, вероятно заради IHS - (де да имаше как да го махна).

    Така че 58C според мене е не малко обезпокоителна температура при условие, ча моя нормално поддържа 43C.





    Edited by - King на 19/02/2002 00:28:15

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    118
    #6

    Cooler za celeron Tulatin

    King, kyf ti e Tualatina?

    Spored men gree mnogo malko Tualatina

    Moia e na 1,26 s 512 Kb cache, systo na Abit ST6. Sega vyrwi na 1469 default corei gree na 47 gradusa maximalno s Intelskiq cooler, koito e sys Sanyo ventilator na 3300 oborota. mahnah mu Thermal interface-a(razbirai aluminiewa lepenka s cherna gysta pasta) i go namazah s pasta ot Titan. No i 47 gradusa sa mu mnogo imaiki predwid Radeon 8500(pametta mu diga 71 gradusa pri igrane na 3d games), koito go gree otdolu, i 3 7200 rpm twyrdi diska, mnogo blizo do CPUto systo.




  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Cooler za celeron Tulatin

    Напълно възможно - тествал съм само P3, Tualatin не - затова съм вмъкнал последното изречение... Но това не пречи на основната теза, че D5T е достатъчно добър за да охлажда този процесор. В такъв случай или не е добре сложен, или датчика не мери добре или кутията е ужасна и няма да помогне само кулер за процесор...




  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #8

    Cooler za celeron Tulatin

    Dobre uspokoihte me ... Az se bqh pritesnil che moq Cel 1.2G@1.5G/125MHz/default gree mnogo ... pri start w bois-a 38*C-41*C a pri load kum 47*C ...

    Az sam s edin Spire(ako taka se pishe), koeto e baq golemichko parche i mai e na 4500 oborota ..



    mitkohr

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #9

    Cooler za celeron Tulatin

    abe ne znam mai shte mi se naloji da si smeniam kutiata shtoto toia cooler ne e losh ama v momenta poema vuzduh ot zahranvaneto i ot tam idva visokata temperatura ...



    http://www.rootbg.com

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #10

    Cooler za celeron Tulatin

    Естествено че Tualatin-а отделя по-малко топлина от Cumine! Много по студени са от Cumine, не само че работят на 1.475v, ами и имат по-добро топлоотвеждане. Пускал съм Celeron Tualatin 1200@1500 на 125mhz fsb на default волтаж с ND3 кулер@5500 оборота и над 42-3 не качи! Иване, не гледай наистина оборотите, защото мога да ти дам пример тук с един acorp вентилатор, който е 40х40мм и е на 6500 оборота, но не охлажда по-добре от ND3, камо ли от TitanD5T които е на 3500-4000rpm. Пробвай с нова паста на cpu-то или виж дали не си го сложил така че да има ненацапана част...




  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    19
    #11

    Cooler za celeron Tulatin

    Abit ST6 , Celeron Tualatin 1.2@~1.6Ghz(12x133, 2/2/2/5/7),1.650V, Vmod, originalen intelski cooler, Idle 39C ,Max 48C sled 10 chasa burn in test na sisoft sandra, 2 dopylnitelni wentilatora ot power supply,edin otpred i edin pod zahranwaneto, am i NEXT 909 case s Powermaster 300W ATX. na 1.7Ghz@1.775V sum malko unstable ama po-natam se go mycha oshte s po-hubaw cooler shoto togawa se wyrtim kym 50C wece, pyk i wse pak twa CPU e na 3dni, trebe da se pogurchi malko A nqkoi moje li mi kaje nqkoi hubaw cooler dokym 20$?




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #12

    Cooler za celeron Tulatin

    moje li da se nameri v BG Cooler Master HCC-001 ? i podhodq6t li e za Celeron Tu 1Ghz ?

    http://www.coolermaster.com.hk/en/pr...r/hcc-001.html



    ili puk nqkoi model na Vantec...




  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #13

    Cooler za celeron Tulatin

    Fireman az opredeleno ne sum slagal dva dopulnitelni ventilatora na kutiata a i zahranvaneto mi e tochno nad ohladitelia inache na otvorena kutia celerona na 1.6G s DT5 cooler si instalira windows bez da vdigne poveche ot 50C ama kato mu sloja kutiata na poveche ot 1.4 ne shte da vurvi stabilno taka che iavno shte se minava kum drugi reshenia ot sorta na peltier element...



    http://www.rootbg.com

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    243
    #14

    Cooler za celeron Tulatin

    Кажете бе хора имали някоя фирма дето внася кулъри на Cooler Master ?

    И дали ще мога да намеря HCC-001 ?




  18. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #15

    Cooler za celeron Tulatin

    Persy, но не знам кои модели има в момента, виж по сайта има дали няма повече инфо, а най-добре звънни.

    Само не знам какво му хареса на тоя - голяма сопа изглежда...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам - НОВ - Cooler Master - Hyper 212 Plus - CPU COOLER
    От infinityx във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-11, 15:00
  2. SELL: MB, CPU, COOLER, VIDEO, VIDEO COOLER & LUXEON W5.1
    От cy_sat във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-06, 01:32
  3. Cooler
    От Vip_A във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 14-03-03, 08:42
  4. Cooler
    От Julian във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 05-01-03, 15:37
  5. Tulatin 1000Mhz
    От FOX007 във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 09-09-02, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе