Резултати от 1 до 14 от общо 14

Овърклок на CD-RW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #1

    Овърклок на CD-RW

    Това е един смешен според мен въпрос. Един познат ми каза, че си е направил CD-RW-to "Sony CRX230E" да чете DVD дискове само като е сменил някакви драйвери. Това възможноли е в действителност? Чувал съм слухове, че някой модели CD устройства, които не са записващи че могат да се направят на записващи, но не съм го виждал на практика. Ако е възможно може ли да ми кажете как става това, защото аз по принцип съм софтуерист.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #2

    Овърклок на CD-RW

    Да, да и един мърмот завиваше шоколада в станиол.....

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Овърклок на CD-RW

    Няма такова нещо.

    Бъдеи спокоен.

    Ако имаше щеше има да има достатъчно теми затова

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #4

    Овърклок на CD-RW

    Еми че естествено че няма такова нещо то ако имаше кой-щеше да си купува DVD след като може да си оувърклокне CD RW-то haha .То ако имаше нещо такова сигурно щеше да има и нещо от рода на да си оувъклокнеш харда от 40 на 80 примерно .

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Овърклок на CD-RW

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">То ако имаше нещо такова сигурно щеше да има и нещо от рода на да си оувъклокнеш харда от 40 на 80 примерно .



    <div align="right">Originally posted by TRIPLE H*-*29/03/2005*:* 15:13:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    а, това второто го има, нема се пуашиш []

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Овърклок на CD-RW

    mda -става с различн хардове от една серия с различни firmware-s, т.е има хардове фабри4но пуснати от 40- 20 гб , щото не издържали предварителни тестове- намираш верен firmware , bios and loaders & Ram modul и го флашваш с PC3k -но за целта ти трябва хардуер

    проблема е единствено че ако не тръгне , нищо не може да го подкара вече

  8.  
     
  9. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #7

    Овърклок на CD-RW

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това е един смешен според мен въпрос. Един познат ми каза, че си е направил CD-RW-to "Sony CRX230E" да чете DVD дискове само като е сменил някакви драйвери. Това възможноли е в действителност? Чувал съм слухове, че някой модели CD устройства, които не са записващи че могат да се направят на записващи, но не съм го виждал на практика. Ако е възможно може ли да ми кажете как става това, защото аз по принцип съм софтуерист.



    <div align="right">Originally posted by Abadon - 23/01/2005 : 16:35:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Май някой добре се е пошегувал-ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО-все едно

    някой да си овърклокне главата-и да мисли по бързо.Все пак добра шега си е направил-много смешна. :D

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Овърклок на CD-RW

    Единственото донякъде подобно с темата е надстройване на firmware на DVD писачка за да може да пише двуслойни подложки. Pioneer, LiteOn, Teac и др. могат това

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1
    #9

    Re: Овърклок на CD-RW

    Човече,направо ще затриеш индустията ако го направиш това!Но бъди спокоен-невъзможно е!

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Овърклок на CD-RW

    Красота.Просто красота.Така ме развесели така че ето един плюс за такива теми.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    6
    #11

    Re: Овърклок на CD-RW

    Това е възможно, но едва ли някой ще си играе да интегрира в CDROMа си DVD Decoder.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    43
    #12

    Re: Овърклок на CD-RW

    То това ще си бъде ъпгрейд направо,но овърклок съществува на оптики -
    с подходящи фирмуорита се увеличава скоростта на четене,запис
    а както имаше един модел Нек ДВД записвачка,която се "клоква" до lightscribe

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Овърклок на CD-RW

    мдааам 4570 може да стане 4571 и да подържа рисуване по дискове със смяна на фирмуери , а навремето доброто ми старо HP 8200 от 2скоростен презапис го бях направил на 4тири скоростен с смяна на фирмуер

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #14

    Re: Овърклок на CD-RW

    Цитат Първоначално публикувано от Abadon
    Това е един смешен според мен въпрос. Един познат ми каза, че си е направил CD-RW-to "Sony CRX230E" да чете DVD дискове само като е сменил някакви драйвери. Това възможноли е в действителност? Чувал съм слухове, че някой модели CD устройства, които не са записващи че могат да се направят на записващи, но не съм го виждал на практика. Ако е възможно може ли да ми кажете как става това, защото аз по принцип съм софтуерист.
    Според мен ситуацията е такава, че твоят приятел просто не е знаел, че комбо-то му може да чете ДВД. :D Ама все пак ако той открие нещо ново, пусни нова темичка, че аз бих се зарадвал ако се окаже, че с подходящ драйвър моето комбо (CRX320) може да записва ДВД. :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Овърклок на Р4 3,4 GHz ?
    От andreevek във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-07, 17:12
  2. Овърклок на РАМ
    От nikter във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-04, 17:45
  3. Овърклок-че
    От uha_rampage във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-03, 10:36
  4. Е т'ва е овърклок!
    От arena във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 27-07-01, 08:51
  5. Е т'ва е овърклок!!!
    От arena във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 04-07-01, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе