Резултати от 1 до 8 от общо 8

AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #1

    AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    AMD Athlon 64X2 dual core 5200 с дъно Ga-m61sme-s2l проблема е ,че не се вижда FSB за да го clock има ли някакви неща които се включват или изключват ? Като натисна информацията F1 и ми се показва FSB но от там не може да се мести ,а на друго място в биоса така и не го намерих... ако може някой да помогне? и как мога да си снимам биоса ,че да го видите по детайлно
    Дъното...
    http://tw.giga-byte.com/Support/Moth...ProductID=2644

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    ха на бас че следващите редове много ще те разочароват.

    Съжалявам, но това дъно не се клоква, няма функция за клокване в биоса. При дъната microАТХ такава функция не съществува.
    Това не ти пречи, да си дръпнеш Easy Tune, от сайта на Gigabyte и да опиташ с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    Пробвай като влезеш в биоса да натиснеш едновременно Контрол и F1.При интелските платформи това отключваше разширени настройки на повечето дъна.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #4

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    ще може ли линк за програмата Easy Tune защото в сайта им не можах да я намеря и ако може малко да ми по-обясните за нея
    А и ако се наложи да сменя дъното ,но с кое? И дали си заслужава ... примерно с тоя процесор клокнат каква видео карта би изпълнила до край? ( защото до колкото съм чел и ако съм разбрал правилно зависи и от процесора дали видеото ще работи на максимум )

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    щом искаш да клокваш, дръпваш това и качваш FSB-то на 220MHz, не повече от 220MHz, това е




  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #6

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    ехе значи със ctrl + F1 стана отклучи се FSB и ми позволи до от 200 fsb до 219 и едва на 2.970 стигна...след това се ресва ебати ,а на един приятел му стигаа толкова а е AMD Athlon 64X2 dual core 4400 от 2.2 до 2.9 мисля... да не би дъното да н е позволява или да не съм направил нещо като хората... и само да попитам кое е по-добре 2x1 GB ili 1x2gb в момента съм с 1 платка 2 Gb добре ли е да взема още една 2 gb и има ли го това нещо ,че с 2 платки работят ядрата както трябва... или съм разбрал грешно
    също друг въпрос.
    http://www.pazaruvaj.com/dynni-platk...p28669278.html
    и intel(r) pentium dual CPU E2200 дали ще може да се клоква ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #7

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    Цитат Първоначално публикувано от hipopotama
    ехе значи със ctrl + F1 стана отклучи се FSB и ми позволи до от 200 fsb до 219 и едва на 2.970 стигна...след това се ресва ебати ,а на един приятел му стигаа толкова а е AMD Athlon 64X2 dual core 4400 от 2.2 до 2.9 мисля... да не би дъното да н е позволява или да не съм направил нещо като хората... и само да попитам кое е по-добре 2x1 GB ili 1x2gb в момента съм с 1 платка 2 Gb добре ли е да взема още една 2 gb и има ли го това нещо ,че с 2 платки работят ядрата както трябва... или съм разбрал грешно
    също друг въпрос.
    http://www.pazaruvaj.com/dynni-platk...p28669278.html
    и intel(r) pentium dual CPU E2200 дали ще може да се клоква ?
    Не е от дъното. 3Гхз е общо взето границата на тези процесори , т.е. ти си си го клокнал колкото си може (има и над 3гхз разбира се , но там вече трябва да се избират бройки и да се мисли за специално охлаждане). Да беше направил като приятеля ти , да си вземеш по малък модел , там процентния оверклок е по голям.

    Другия вариант е да те спира паметта , ако е 800мхз и при оверклока се покачва съответно и тя, можеш да провериш дали е от това , като смъкнеш множителя на паметта на 667.

    Дъното ще почне да те спира около 250 ФСБ , там някъде трябва просто да намалиш HT множителя и ще можеш да го качиш и над това.

    Разбира се, че с две памети е по добре защото работи в дуал чанел рамта , няма нищо общо с ядрата на процесорите. Ти си прецени дали имаш нужда от 4гб ( или да смениш с 2х1), от приложенията които ползваш и операционата система. И да се виждат 3ГБ при сложени 4 с 32бит ОС не е болка за умиране , имайки впредвид ниската цена на рамта.

    За последния въпрос за интелското дъно . Отговора е че всяко дъно става за оверклок , въпроса е колко, и какъв опит имаш за да го направиш. И колко е подходящо за конкретния процесор имайки впредивд множител , шини които може да направи дъното и т.н. Някой който разбира с Асрок за 50лв ще оверклоква по-вече отколото друг който е виждал две дъна в живота си , с Асус за 350лв.

    Конкретно за тоя модел асус и процесора който си избрал ще ти кажа , че тайната към оверклока е BSEL мод за 266Мхз (питай гоогле ако не знаеш кво е), иначе може да не ти пали над 240-250. Така процесора ти ще стартира на дефаулт 2.93Гхз вместо на 2.2 ,общо взето това е гарантирано за всяка бройка , нагоре вече си е късмет.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:AMD Athlon 64X2 dual core 5200+ clock

    ммм, то хубаво му препоръчваш bsel-a, но в случая имаме проблема, че въпросният другар не ми е направил впечатление да гори от желание и умения да се зарови ЧАК толкова дълбоко в чарколяците

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам AMD Athlon X2 Dual-Core
    От Karata във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 28-07-11, 22:25
  2. Продавам процесор AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core
    От zorbata във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-11, 22:11
  3. Продавам процесор AMD Athlon AM2 dual core 5200+
    От CalibrataBG във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 02-04-11, 11:58
  4. Въпрос за процесор Athlon 64x2 5200+
    От Onufrie във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-08, 12:10
  5. AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor 5600+ sre6tu Intel® Core™ 2 Duo E6600
    От Minava6t във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-07, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе