Резултати от 1 до 12 от общо 12

Coppermine 650@866 ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    40
    #1

    Coppermine 650@866 ???

    Abe imam nqkaw coppermine na 650@866

    ta me interesuwa ima li ideq nqkoj kakwa mu e normalnata rabotna temp na twa chudo na full load rezim shoto neshto me pritesnqwa

    650mhz - 37~41gradusa iddle; 69 - full load

    866mhz - 39~45 gradusa iddle; 74 - full load;

    normalno li e taka da skachat temperaturite na full load ???




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #2

    Coppermine 650@866 ???

    Amiiii... az sigurno shte stana poslowichen na tazi tema ama... mnogo se zanimawah s towa i sega mnogo goworq .



    Nachi na pochti wsichkite cumine CPU-ta (w 6-700 Mhz granica po-nagore sa po-toplichki) normalnata e okolo 35 bez pasta i dyrwen radiator i okolo 27-8 sys pasta i normalen radiator/wentilator. Ako e izdynen bi sledwalo da dostigne 40 ako e w kofti kutiq i ako ne e powishen voltaja.



    bye

    blue








  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    40
    #3

    Coppermine 650@866 ???

    ama twa w iddle



    a ako e na full load ?




  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #4

    Coppermine 650@866 ???

    Аз също ползвам Coppermine 650.

    Температурата на моя CPU е следната:

    650MHz;1,65V 27*C в кутиятя - CPU 29*C iddle; 49*C full load

    850MHz;1,65V 27*C в кутиятя - CPU 29*C iddle; 52*C full load

    866MHz;1,70V 27*C в кутиятя - CPU 29*C iddle; 54*C full load

    От горното се вижда, че след 850MHz се печели най-вече температура за CPU. Затова го ползвам на 850MHz, иначе достигнах 920MHz - ограничи ме останалия хардуер.

    В началото и аз имах проблем с температурата и го реших като намазах процесора със силиконова топлопроводяща паста и след това поставих радиатора. Пастата взех от един стар български транзистор SFT130.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #5

    Coppermine 650@866 ???

    hmmmmmmmm... qwno pri men ohlavdaneto wse pak e po dobro. Specialno go iztestwah na zatworena kutiq i zatworeni prozorci (w nas ima parno a towa e mnogo wavno shtoto w staqta e 28-30 gradusa)i na 930 dostignah (na load) do 43 gradusa naj-mnogo, a na 600Mhz max e 35 gradusa.

    Az polzwam nqkakyw radiator deto si beshe s procesora (syshto i fan-a) i nqkakwa silver pasta (neznam otkyde e dade mi q priqtel) i syotwetno kutiqta mi ima wtori wentilator (golqm ) tochno zad procesora. Towa move bi shte wi dade po-tochna predstawa za situaciqta. Razlikata mevdu Idle i load revima pri men e okolo 7-10 gradusa.





    Променено от blue на 10/12/2000 0059

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    76
    #6

    Coppermine 650@866 ???

    Здравейте,



    Аз съм с два Coppermine 600E (100Mhz FSB)S370 и съм ги пуснал на 858 (143Mhz FSB) (дъното е MSI 694D двупроцесорно) В режим "Idle" вдигам 23-24*C (температурата в стаята е 26*C !!!!? това е температурата в кутията предполагам 4е в стаята е същата или поне доста близка)а в режим "Full load" (рендериране в 3D Studio Max) стигам до 48-49*C.

    Не знам защто вдигате толкова високи температури. Аз съм с два малко по-големи радиатора za S370+два по-големи вентилатора които си купих от Conrad Electronics (магазина е в една пресе4ка на Ботев) и топлопровеждаща паста. Работят абсолютно стабилно. Даже не съм вдигал волтажа на процесорите (от собствен опит мога да ви кажа 4е като вдигате волтажа на процесора когато оувърклоквате до 850-860Mhz единственото което постигате е драсти4но повишаване на температурата, пробвайте първо на "Default" волтаж, мисля 4е до 860Mhz няма да има разлика в стабилноста при нормален и вдигнат волтаж). Като вдигна волтажа Win 2000 ми дажа някаква грешка и отказва да стартира или се пуска само единия процесор, не знам защо. В еднопроцесорен режим и волтаж на 1.85V вдигам 912Mhz (152Mhz FSB) и съответно 29-30*C/52-54*C.

    Кутията ми е Биг Тауър. Пробвайте да сложите по големи радиятори+вентилатори и задължително топлоотвеждаща паста. При пове4е желание можете да минете радияторите с шкурка 300 за да подобрите прилепването към кристала на процесора. За по-смелите ако искат могат да "lapp" нат и процесора (да го изшлайфат и него, но моля ви бъдете много внимателни при това си действие, не нося отговорност за прецакани процесори ;-))) ) Това е което мога да ви кажа... 4ао ви.



    Променено от Ba4o Kiro на 10/12/2000 13:03:07

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Coppermine 650@866 ???

    Pichove,za da ste sigurni che temperaturite sa realni vse pak e nuzno da si update-nete biosite.Inache samo si pishe neshto.Naprimer az sum s cisl2 i na update 1001a mi davashe idle 25gr.Kato up-nah biosa do 1003 mi dade che idle-to e 34 gr.HUH )




  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #8

    Coppermine 650@866 ???

    Ba4o Kiro ни взе за канарчета. При температура в стаята (или кутията) 26*C измерил на CPU 23*C!!! Това на всеки би трябвало да говори, че не е мерил вярно. Топлината се пренася от по-високата температура към по-ниската, освен ако има термо помпа. Той може би ползва хладилник

    Аз също съм поставил втори вентилатор и кутията винаги е затворена. Съвсем нормално е в idle температурата на CPU да е с 2 градуса по-висока от тази на околната среда в случая на кутията.

    За Coppermine 650 максималната допустима температура на контактната повърхност на чипа с радиатора е 82*C. При повишаване на работната честота тези ограничения стават по-строги:

    700-866MHz - 80*C

    900-933MHz - 75*C

    1GHz - 70*C

    Това са ограничения по температура на повърхността, а не по температура измерена от термодиода вътре в чипа (там е по-горещо).

    Дъното каето ползвам е ABIT BE6-II и е с последната версия на BIOS. До преди месец процесора беше PII 333MHz, който работеше на 500MHz и температурата се държеше по същия начин.

    Това, че виждате ниски температури, които ви харесват не означава, че са верни. Потърсете косвени признаци за достоверността на параметрите, а не да ме убеждавате, че с процесора охлаждате стаята (или кутията)!







    Променено от Big Bug на 10/12/2000 17:46:27

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    76
    #9

    Coppermine 650@866 ???

    Специално за Big Bug,



    Приятелю, не 4е си "охлаждам стаята с процесора". Просто ти казвам какво пише в програмката... Ако искаш и скриин шот ще ти пратя. А за версията на биоса... ми дъното ми е излязло преди 3-4 месеца и за сега не съм успял да открия по-нов биос.

    Но все пак на въпроса: Съквартиранта ми е със Celeron II 600@750. Живеем в една и съща стая (тоест и температурата трябва да е една и съща) Дъното му е DFI с Виа Аполо Про 4ипсет и мери температурата посредством дат4ика в процесора. А процесора му е свален от Dell PC. Дойде направо със залепен за него радиатор от Dell. Радиятора беше дори без вентилатор !!! Не знам как е в компютрите на Dell можеби имат някакъв друг на4ин на охлаждане или просто радиятора е така направен но ние за всеки слу4ай му сложихме вентилатор. Биоса му е последна версия от 10.2000. И знаеш ли какво показва ?!!! Ами същото температурата на процесора е по-ниска отколкото температурата в кутията (като казвам кутията разбирай и стаята защото нямам друг на4ин да определя каква е тя, и при мен е по същия на4ин) така 4е ако дат4ика за температурата в кутията е на по-топло място това не зависи от мен...:-Р (то и "!!!!?" беше то4но заради това).Отново казвам "пиша каквото ми показва програмата". В първия момвнт и аз бях доста у4уден... но вси4ко си има обяснение. Може и да е поради това 4е кутията ми е с 4 вентилатора и просто термо дат4ика на дъното (този който показва температурата в кутията) не е на подходящото място(тоест е на завет)... но да се върнем на въпроса не са естествени температури на работа от порядъка 37*С при неклокнат процесор... аз постигам такива при процесор клокнат на 858 и то при така наре4ения "Half Load" ( ако ви се струва странно такава дефиниция... ами това става когато си си пусал Seti-то и си го минимизирал, тогава то ползва половоната от процесорното време, това при мен зна4и 4е и двата процесора работят на 48-52%).

    Много съм ти благодарен за конструктивната критика. Ще съм ти благодарен ако ми драснеш тук или на и-мейла ми (ba4o_kiro@hotmail.com)как да потърся "косвени признаци за достоверността" (не се заяждам, наистина се интересувам). Надявам се сега да съм внесъл малко яснота по недоразумението за "охлаждащия стаята процесор"



    Променено от Ba4o Kiro на 10/12/2000 13:09:54

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #10

    Coppermine 650@866 ???

    За "канарчето" Big Bug:

    Темп. по-ниска от тази в стаята се достига, когато CPU-то е в idle режим, посредством ACPI контролера на дъното или спец. програмка, като RAIN или CPUIdle - така можеш да постигнеш и по-ниска темп.

    Аз лично съм правил 19C при стайна 23C със Cel366@605MHz...







    Променено от Mollov на 10/12/2000 13:09:46

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #11

    Coppermine 650@866 ???

    Здравейте,

    Това е което мога да ви кажа...

    e che lap-vaneto(shkureneto) na CopperMine CPU si e chisto ubijstvo. Ima i drugi nachini da izgorish $400.($400 shoto edin pyt si dal $200 i trqbva da izvadish oshte $200 za nov procesor)

    Tova koeto mislish da shkurish e predpazen sloi nanesen vyrhu kristala, za da go predpazi ot smuchene na wlaga, koqto se nabiva ako go premahnesh. Tova go znam ot umnici koito sa shaifali, prosmukvaneto na vlaga vremenno se premahva kato CPU-to se peche, da peche v mikrovylnovata furna, vyrshi rabota za kratyk peroid ot vreme, posle idva bitter end.

    Za Celeron 1 sym chuval che vyrshelo rabota, shkureneto.



    za temperaturata

    pri men e 50-53C full load ( Seti running 24/7 )

    na 700@915

    Abit BE6-II ver.1.0, Intel Boxed Fan(pyilesos)



    mda, i vse pak povyrhnostta na CopperMine e tosta gladka.

    ot tva deto sym chel lapp-vaneto vkljuchvashe i parche styklo.



    Ot vsqko CPU ne stava, chudo, osven ako ne prodavash procesori, ot koito da si napravish podborka.



    Променено от John на 13/12/2000 01:53:51

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    76
    #12

    Coppermine 650@866 ???

    За John...



    Приятелю... кой ти е казал 4е шлайфането на Coppermine-то трее да се прай с шкурка??!!!! 4увал ли си за полир паста а тя шлайфа повърхността на каквото и да е до степен на гладкост 0,03 микрона, използва се главно за шлайфане на клапаните на автомобилите и леглата им съответно. Също така не съм казал 4е трябва да се свали вси4ко та 4ак до кристала на процесора... просто ви предлагам и друг на4ин за подобряване на топлоотвеждането. А на4ина е след като минеш радятора с финната шкурка след това слагаш то4но от тази полир паста, поставяш процесора отгоре (то4но там където върху процесора ще лежи радиятора) и запо4ваш да въртиш, ПОВТАРЯМ ДА ВЪРТИШ А НЕ ДА ТРИЕШ,(може и да не натискаш то ще си свърши работата и така, но гледаш да не кривиш процесора наляво надясно докато го извършваш това действие). Така ще полираш и двете повърхности. След това като сложиш и топлопровеждащата паста ти гарантирам 4е ще свалиш 4увствително температурата !!! А при4ината за това... ами

    1. Намалил си слоя зашитен лак върху процесора и с това помагаш за по-бързото отвеждане на топлината.

    2. Подобрил си прилепването между кристала и радятора... тоест увели4ил си топлоотвеждащата повърхност и си улеснил съответно охлаждането на кристала.

    Предполагам 4е е моя грешката 4е някои хора са помислили да шлайфат и процесора със шкурка 300...просто не съм уто4нил защото на всеки (поне така предполагам) не съвсем на4инаещ оувърклокър ще му е ясно 4е не се прави така. Дори не препоръ4вам и за Celeron I такъв вид шлайфане "Lapp"-ване. По добре да се шлайфа пак с полир паста само4е първо със степен на заглаждане 0,1 микрона и 4ак сле това да полират с 0,03 микронната...

    Сега за 400-те долара... извинявай но не съм казал 4е тези действия трябва да се извършват от аматьори, шубелии или леваци които ще скапят процесор за 200$... нали така. Дори и някой скапан Леймър с малко познания в областта на хардуера може да си пусне Celerona на шина 83 или P III-ката на 120 (говоря за Coppermine версиите на P-III, за Celeroni-те се знае отдавна :-) ). Тръпката идва 4ак след това... да ре4ем Celeron na 95-96,100 а защо не дори и на 105...(аз съм го правил с ве4е бившия ми бивш та още по бивш, стар и верен Celeron 300A !!!)...за P III ами какво да ти кажа когато достигнеш шина над 147-150Mhz това ве4е е много яко...Оба4е не можеш да ги достигнеш без да си наясно какво и как да направиш...







    Променено от Ba4o Kiro на 11/12/2000 13:51:18

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ за SMF и Coppermine
    От breiii във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-08, 20:19
  2. Проблем със Coppermine и Browser
    От badboy във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 17
    Последно: 26-08-07, 08:59
  3. Търся процесор PIII Coppermine Slot 1
    От tonich във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-06, 17:36
  4. Pentium III Coppermine
    От gogocuk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-05, 00:27
  5. Coppermine и Overclock?!
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-03, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе