Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

дайте идея за охладител за i7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #1

    дайте идея за охладител за i7

    боксовия вентилатор много не го бива и имам намерение да го сменям с нещо по-безшумно до стотина лева и най-вече за овърклок /и сега го правя доколкото позволява бокса/.
    процесора е i7 -930 а дъното rampage II gene.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Re:дайте идея за охладител за i7

    Съветвам те да не овърклокваш с боксовия охладител - направен е за сток честоти и дори там този на 1366 се представя доста зле.

    Arctic Freezer 13 Pro - добър вариант, ако някъде все още има останали бройки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #3

    Re:дайте идея за охладител за i7

    Zalman CNPS9500 AT

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:дайте идея за охладител за i7

    с отворен капак ли трябва да е компа или да махна трабата която отвежда въздуха от процесора?

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re:дайте идея за охладител за i7

    тръбата я махай така или иначе (тя е за въздуха КЪМ процесора, ако си мисля за същата). и си премери височината от капачката на чипа до капака на кутията, че моя CM hyper tx3 едвам се побра в стандартна atx кутия с тия 14 см... да не караш после кабриолет

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:дайте идея за охладител за i7

    да тази тръба е . Благодаря за съветите.
    за момента проблема реших донякъде, като кутията е отвънка/сега времето е студено /а клавиатура мишка и монитор е отътре в стаята на топло. Този компютър е само за изчисляване на видео и затова няма никаква периферия и нищо друго закачено към него. След нова година ще взема нов кулер, защото до нова година е лудница по компютърните фирми.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:дайте идея за охладител за i7

    абе той добре е на вън, ама ти, за влагата помисли ли?
    Щото, ако ще навън да е -70° в момента, това не променя влажността във въздуха, даже бих казал има обратен ефект.

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re:дайте идея за охладител за i7

    ти сериозно ли ще го държиш отвън ?
    Това къде на балкон/тераса ?
    Мисли и за другите фактори - дъжд,сняг, вятър, слънцето като го напича
    хич не се занимавай с тези неща
    ориентирай се в хубаво охлаждане, каквото и да е то и разгледай въздуха как се върти в кутията
    ако искаш дай една снимка на кутията да я видим отвътре
    по-скоро втори вент. да отвежда въздух разни такива ама на балкона да стои кутията....

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #9

    Re:дайте идея за охладител за i7

    на балкон е и все още не е ръждясал. Като завали ще го прибера. След новата година ще купя новия кулер и междудругото мисля да взема и охладители за рампамета/имат си радиаторчета но явно не стига/ и също за хардовете които в момента ми са 4бр. Дъното позволява тотален оверклок стига да е добре охладен компа.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Re:дайте идея за охладител за i7

    С водно охлаждане опция ли е при теб?
    Каня се да си сменям Фенома за I7 и доста добри неща чета за водните блокове на Corsair.
    Коментар на колега с опит, само ще ни е от полза.



  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:дайте идея за охладител за i7

    много добър е процесора стига програмите да са с акъла си написани за 64 битовия уиндос. Видеото мачка безапелационно.
    raziel66 и водно охлаждане бих сложил, но работя с компютърна фирма дето "майсторите" по хардуера им все още се учат и текучеството им е постоянно. Та този комп събирах миналата година март-април някъде и струваше тогава почти двойно. Триканалната памет поръчах 6 гб с хубави тайминги . и когато взех компа показва че е с 4 и ониа ме убеждават че така е и при 64 уиндос. / иначе нали съм техен човек няма пломби и аз мога да бараникам както си искам, щото е събиран като отделни части а не като конфигурация и гаранцията е различна за определена част/ и...
    и после се оказа че рама е сложен на белите слотове а не на сините. Смених местата и всичко си дойде на место. Другия проблем дето два три пъти ми спря райда /райд 0 за бързодействие/ но и на това му намерих цаката. Другия комп дето ще съберам ще е с твърд диск на операционната система.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #12

    Re:дайте идея за охладител за i7

    Можеш да погледнеш обявата ми - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,54768.0.html
    С Hyper 212+ хладих първо I5-750 s.1156 на 4GHz, а после I5-2500K s.1155 на 4.5GHz. Смених го просто, защото ми направиха подарък Hyper 212 EVO. Мисля, че с изключение на по-екстремален клок ще се справи в определени граници. А съотношението му цена-възможности, дори и като нов е отлично, а за исканата от мен цена още повече. Вече за по-екстремен клок отиваш на охладител за минимум 85лв. и много по-нагоре.
    Prolimatech Armageddon
    Noctua NH-D14

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Re:дайте идея за охладител за i7

    Какви са тези цени бре???

    Нещо такова не върши ли работа:
    1

    2

    3

    4

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:дайте идея за охладител за i7

    Аз ползвам номер 2 от предложените - не е удачен. На неклокнат i5 се задъхва.
    Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM

    по-добре да е някой с по-сериозен радиатор.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re:дайте идея за охладител за i7

    За Mugen 2 мога да кажа само суперлативи. Наскоро го скожих на 95W AthlonX2 7750 клокнат на 3.4GHz, надлежно намазан с Arctic Silver 5. Дъното е M4A785D-M Pro. За проба го обдухвах с Arctic Cooling Arctic Fan F12 TC - 120mm/300-1350rpm, сондата му я закрепих между долните ламели. Та тези над 5600cm2 охлаждаща повърхност не му дават да вдигне над 40°C при околна 22°С след 2 часа Prime95 25.11 на Small FFTs и оброти на вентилатора ~480prm.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте идея за CGA монитор...
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-06-06, 01:38
  2. Дайте идея за заведение
    От Бай Миле във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-05, 15:06
  3. Дайте идея за колонки
    От JM във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 18-04-04, 02:04
  4. дайте идея
    От stan4o във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-03, 14:27
  5. Дайте идея за кофигурация за 450$
    От kameniza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-04-03, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе