Резултати от 1 до 8 от общо 8

cel 1.0GHz + Abit VH6T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Rag
    Rag е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    7
    #1

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    Zdraveite.

    Naskoro si kupih cel 1.0GHz i Abit VH6T duno, koeto poddurja fcpga i fcpga2 processori. Imam obache dosta problemi i kato laik, reshih da tursia pomosht tuk.

    1: Ne moga da si pusna pametta na 133mhz - a samo na 100. Ne znam dali ne e ot chipseta, zashtoto ne go podurja ili ot neshto drugo.

    2. Iskam da si clockna processora no estestveno - niamam predstava kak. Pochnah da cheta edin guide v tomshardware, no tam kato che li ne namerih dobro obiasnenie. Razbrah samo che niama da stane s multiply factor.

    3. Niamam predstava dali e fcpga ili fcpga2 - moga li da poznaia po voltaja(v momenta me murzi da restartna i da vliaza v software III menuto na bios-a za da vidia na kakuv voltaj e sega no mai beshe na 1.7 ili 1.75 - ne sum siguren) ili neshto podobno(razbrah che na 1.0Ghz ima i ot dvata vida).



    Mnogo shte vi buda blagodaren za suveti otnosno clock, dori i da e nasochvane kum sushtestvuvashta tema vuv foruma.

    Predvaritelno vi blagodaria.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    45
    #2

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    Процесора ти е Copermine. Ако е на 1.75 волта има6 6анс да го подкараш на 1333Мх.В Soft meanu III на User Defaine ,май имаш опции за мегахерците ,множителя не го пипай ,не можеш да го променяш,моге да се налоги да му вдигнеш напрежението,0.1 волта отгоре

    няма да е проблем за проц. Успех.Трябва ти и хубав cooler.[]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    40
    #3

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    imam absolitno syshtia porcesor i s originalno ohlagdane na Intel i bez problemi dwizi na 1,35Ghz, a i ne wdiga poweche ot 40 gradusa

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    27
    #4

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    Можеше да споменеш волтаж на който си постигнал този клок...

  6. Rag
    Rag е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    7
    #5

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    Zdraveite. Znachi processora mi naistina se okaza fcpga, i Sisoft Sandra taka mi kaza. Samo che za sujalenie ne uspiah da go pusna na poveche ot 1.23GHz. Moje bi zashtoto imam skapan cooler(pusnah go samo chrez fsb clock, ne sum pipal voltaja)... no niama znachenie. Smiatam da si kupia cel na 1.3 GHz, i da go clockna do 1.74, t.e. da go vdigna ot 100 na 133MHz. Dunoto mi podurja host clock bez pci clock, koeto oznachava che bi triabvalo ako se postaraia da go vdigna i do 166MHz, ili pone taka sum chuval. Iskam suvet, dali ima smisul da go pravia tova i ako ima, kakvo ohlajdane da izpolzvam? Iskam neshto po-zemno, nai-veche ventilator, no kakuv model po-tochno... Predvaritelno vi blagodaria.

    P.S. Ideiata mi e da iztiskam maximalnoto ot segashnoto si duno(podurja fcpga2 procesori), no vidiah che v po-starite listi na firmite ima i cel na 1.4GHz. Ima li takuv procesor naistina i na kakuv tzokul e?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #6

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Rag


    Zdraveite. Znachi processora mi naistina se okaza fcpga, i Sisoft Sandra taka mi kaza. Samo che za sujalenie ne uspiah da go pusna na poveche ot 1.23GHz. Moje bi zashtoto imam skapan cooler(pusnah go samo chrez fsb clock, ne sum pipal voltaja)... no niama znachenie. Smiatam da si kupia cel na 1.3 GHz, i da go clockna do 1.74, t.e. da go vdigna ot 100 na 133MHz. Dunoto mi podurja host clock bez pci clock, koeto oznachava che bi triabvalo ako se postaraia da go vdigna i do 166MHz, ili pone taka sum chuval. Iskam suvet, dali ima smisul da go pravia tova i ako ima, kakvo ohlajdane da izpolzvam? Iskam neshto po-zemno, nai-veche ventilator, no kakuv model po-tochno... Predvaritelno vi blagodaria.

    P.S. Ideiata mi e da iztiskam maximalnoto ot segashnoto si duno(podurja fcpga2 procesori), no vidiah che v po-starite listi na firmite ima i cel na 1.4GHz. Ima li takuv procesor naistina i na kakuv tzokul e?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Ima takav na 1.4 Ghz, no ne sum gi vizhdal ot izvestno vreme da go prodavat. Tova beshe poslednia ot seriata Celeron Tualatin procesori. Shansa da go overkloknesh takav procesor do 133MHz mi se struva ne tolkova goliam. Kato tzialo Tualatin Celeronite davat dobar megdan za overclock, no s uvelichavane na mnozhitelia se namaliava veroiatnostta na tragne na 133MHz FSB. Moiat naprimer e na 1.2GHz i go puskam maksimalno na 1512MHz (126 FSB). Na 133 ne mozhe da zaredi Windows, makar che tragva, no na 126 e absoliutno stabilen. Ne sum kachval naprezhenieto izobshto a i ne iskam. Tezi na 1.0GHz se klokvat dosta po-chesto na 133MHz FSB. Taka che dori da namerish Celeron Tualatin na 1.4GHz edva li shte uspeesh da napravish overclocka, koito iskash. Ventilatorat mi e TITAN D5TB (3000rpm). Mezhdu drugoto pregledai bazata s danni za overclock na www.overclockers.com. Mozhe da ti posluzhi za dobar orientir

  8.  
     
  9. Rag
    Rag е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    7
    #7

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    Pak sum az

    Prodadoh si celeron-a na 1GHz i si kupih na 1.3GHz. Samo che sega ima novi problemi. Uspiavam da go clockna samo do 1.54GHz (119MHz FSB). Tova mi se truva adski malko, estestveno Ne znam zashto no dunoto ne jelae da mi pozvoli da vdigna voltaja nad 1.70 vcore - kato natisna enter da mi listne stoinostite v Software III Menu-to, pluzgacha v diasno e malko nad sredata samo che ne mi dava da vdigam nad 1.70, a na men mi triabvat 1.75 - v overclocking database na setcom.bg vidiah che edin pich e postignal 1733 pri 1.75vcore i 133MHZ FSB. Ima li niakoi niakakva ideia kak moga da se preboria s bios-a? Osven tova iskam suvet - kato clockvam, do kolko MHz FSB da go pravia zaedno s cialata shina, i ot kolko da clockvam samo procesora(chipseta podurja i HOST CLOCK bez PCI CLOCK).

    Dunoto kakto veche spomenah e Abit VH6T, CPU Cel 1300 + Fan Evercool 3000ob/min, AGP Abit Silluro T400, 512 mb ram (1x256 PQI, 1x128 PQI, 1x128 Acorp).

    BTW v sandrata zabeliazah che mi dava sledniat tooltip - "Large Memory modules should be registered/buffered". Dokolkoto razbrah ot obiasneniata v helpa mai ne go kefi acorp-kata. Sumniavam se che ot tam idvat tia problemi, no vse pak da si kaja.

    Predvaritelno mnogo vi blagodaria

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    5
    #8

    cel 1.0GHz + Abit VH6T

    tova duno ne moje pove4e ,imam go ot predi dve godini i sa go prodadoh predi 2 dena za 30$ . cel na 950 trugna na FSB120 pove4e ne moja. mahnah go 6toto e sdr i e slabo ,a rama se puska na 133 ot biosa, samo po4eti malko pove4e v knijkata!!

    Uspeh!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютър Intel Pentium 4 3.0GHz, 1GB RAM
    От rorri във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-11, 18:55
  2. Отговори: 2
    Последно: 16-04-11, 08:36
  3. Продавам AMD Phenom II X4 945 3.0GHz 95WTDP BOX
    От Seawane във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-10, 18:55
  4. Относно P4 530 3.0Ghz 800Mhz 1024k!
    От cyberson във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-05, 19:37
  5. abit bx-133 raid vs abit vh6 II
    От MANIAK във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-02, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе