Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

GB 7VA ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #1

    GB 7VA ???

    Имам си такова дънце + Yuan 9100 + 256DDR 333 PQI + Тарaбред 1700+ и искам да си направя

    максимална оптимизация на системата.

    Даите някави варианти.

    ЗА сега само съм пуснал CPU на 2200+ [:-banghead]

    10x

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    GB 7VA ???

    amigo - iztegli is optimizaciqta na KT400 4ipa ot gigabyte.com/tw

    i si optimiziraj infovete - zashtoto tova dyno ba4ka kato KT266


  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #3

    GB 7VA ???

    В смисал ??/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #4

    GB 7VA ???

    Vova , obiasni mi molia te : kak uspia da pusnesh procesora na 2200 .opitvam da otkliucha mnojitelia na procesora /pone az si mislia taka-svarzal sam L1 , zamervam s ured - otchita 0 Oma saprotivlenie/no ne moga da go mradna . ot BIOSa moje da se povishi samo FSBto.triabva li da se zakasia nesto drugo osven L1 ili kakvi nastroiki na BIOSa tribva da zadam . zadavam vaprosa si kam teb , zastoto si s dano kato moeto i si ospial da go napravish . probvah i s tazi programa Easy Tune , no tia ne go razpoznava kato otkliuchen .

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #5

    GB 7VA ???

    С ИзиТюн-а не можеш да променяш множителя - само волтажиге и шината. За VA-C не знам, но старите VA нямат май възможност за промяна на множителя, от VAX нагоре го има - и то САМО с DIP-ключета!!! Шината можеш да я променяш с ИзиТюн-а само в диапазона, зададен пак с DIP-ключета - тези за шината разбира се. На новите VAX са махнали обаче, незнайно защо, старото ключе за шината и са сложили единично, което дава само 133/Ауто - и ако искаш 166 и нагоре шина ти трябва или процесор, който си е по дефолт на 166, или да майсториш по дъното или самия процесор - да кълцаш и свързваш мостчета.



    P.S. ... ама Тороубредите са си отключени ... заводски!!!



    >

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #6

    GB 7VA ???

    na danceto mi gi ima tezi DIPove /dve/ v knigata pishe che ima tri polojenia 100/133/166 , no kogato gi postavia na 166 ne mi se poiaviava kartina /videoto ne pali/ triabva li da povishavam voltaja na nesto/CPU,AGP.../ . vsaita na GB davat edni i sasti biosi i za 7VA-C i za 7VAXP - tai che kakvito vazmojnosti ima ednata takiva sa i na drugata /razlikata mejdu dvete mai e samo v okomplektovkata s koiato se prodavat/. Ako postavia DIPovete na 166 ste se povishat li i PCI i AGP chestotite ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #7

    GB 7VA ???

    Твоето дъно е с КТ333 рев.CF, така , че не може да има еднакъв БИОС с VAXP - абсурд. Това дъно е аналог на ASUS A7V333-X, но явно не поддържа промяна на множителя. Остава ти единствено да вдигаш шината, над 166 би трябвало да се включва 1/5 делител - поне на АСУС-а работеше 100%. Вдигни напрежението на процесора и пробвай пак.



    >

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #8

    GB 7VA ???

    postavih vaprosa si tuk zastoto Vova e pusnal negovia na 2,2Ghz sas sastoto dano , interesuva me kak e uspial , sas zakasiavane ili samo ot danoto i kakvi sa nastroikite na danceto mu .

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #9

    GB 7VA ???

    Ами аз доколкото виждам го е пуснал на 2200+, а не на 2200MHz-a []



    >

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #10

    GB 7VA ???

    :-) dobre de i na 2200+ da e . Vova dai info kak go postigna !

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #11

    GB 7VA ???

    Извиняваите ,че не сам отговорил толкова далго

    наложи ми се доста зверска профилактика /вижте в колко часа пиша/

    По вапроса:

    Значи не сам го пускал на 2200Гхц,а на 2200+.

    Наи-много го пуснах на 2400+ ,като в първиа случаи само ФСБ сам барал/166/,а вториа ФСБ +Волтажа на ЦПУ-то.

    Моето дано е с КТ400,а твоето с КТ333 от там може да идва разликата /но и моето няма обширни настроики [:-banghead]/

    Не сам пипал РАМа ,тои си бачка на 166.

    За отклучване не мога да ти помогна,защото никога не сам го правил [:D]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    GB 7VA ???

    sorry i za moeto zabavqne Vova

    Skoro bqh gledal specialni drajveri za KT400 Chipset -nqkyde v setcom - no ne sym siguren - pitaj Mollov- toj ima maj syshto KT400

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #13

    GB 7VA ???

    Ако говориш за Хиперион v446 сам си ги сложил []

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    22
    #14

    GB 7VA ???

    vij si prosesora kakav ti e to4no.ako palmino -losho - - -ne se klokkva dobre(kato moia),no ako e amd tunderbud 6e polu4ish dosta po dobri rezultati.moia se klokva do 2000+ a e 1800,posle zabiba-stava duma za moito palmino (IAVNO PALMINOTO E KUTZA RABOTA)

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1
    #15

    GB 7VA ???

    понеже темата е за 7VA(КТ400) искам да питам някои да гое подкарвал тва дъно със DDR400 (имам впредвид най вече дали има зна4ение колко жълта е ) видях че поддържа samsung но не ми се дават толкова кинти а PQI пишат само за флашовете си (разликата е 8 гущера ама..)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе