Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Celeron-overclock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    56
    #1

    Celeron-overclock

    Iskam da vi pitam iskam da overclockna edin Celeron 566Mhz(FSB66) sega sum go overclocknal na 709Mhz ot BIOS i dunoto mi e nastroeno s edni jumperi na FSB66. CPU-to e na slot1. vednuj probvah da nastroq tezi jumperi na 100FSb 6ina i startirah PC-to trugna ot na4alo i tam deto pokazva v na4aloto kolko pamet ima i na kolko Mhz e CPU mi izpisa ne6to ot sorta 800 i nekolko si Mhz i vsi4ko svur6i tuk prosto ne iska pove4e da trugne.Ina4e si raboti absolutno stabilno na tezi 709Mhz.Ta moje li nqkoi da mi kaje ima li veroqtnost da trugne na tezi 800 i kusur Mhz, i kak ??? Dunoto mi e Intel 440ZX, 256RAM PC133(2x128), radeon 7500, HDD Maxtor 40Gb ot tunkite. Ami blagodarq vi predvaritelno za vsi4ko koeto 6te mi kajete.

    NB: Imat si i kutiqta i procesora mnogo dobro ohlajdane na CPU-to e Spire-Cooler edin golqm tokmak det go davat 4e ohlajda AMD i P4 do 1,8Ghz a v kutiqta ima 2-a ventilatora edin na zahranva6tiq block deto smu4e ot vutre na vunka i edin pod HDD-to toi puk hem dosta dobre go ohlajda ami vkarva v kutiqta studen vuzduh smqtam 4e vuzdu6niq potok e dosta dobur.ami tova e za sega

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #2

    Celeron-overclock

    такова животно нема!

    Celeron 566 е с ядро Coppermine 128 и е само сокет 370!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #3

    Celeron-overclock

    @ san sani4

    Такова животно,че има - има.Има преходници Soket 370 -> Slot 1.А ти като не знаеш - питай първо,а не изказвай категорични мнения.



    Celeron 566MHz 66MHz FSB,се овърклоква без вдигане на напрежението долу-горе до 83 MHz FSB(~709 MHz clock).Имах такъв на времето и си спомням,че го бях овърклокнал до около 720 MHz.Не може така изведнъж да му зададеш 100MHz FSB и да очакваш,че всичко ще тръгне!Особено пък и с такова дъно - 440<font color="red">ZX</font id="red">!Много е калпаво.

    За да получиш някакви резултати,трябва да вдигнеш малко напрежението на процесора(когато започнеш да вдигаш FSB след 83MHz,докъдето си стигнал всъщност) и да повишаваш FSB с по 1MHz(ако BIOS-а позволява това) и да видиш докъде ще стигнеш.След това(когато откаже да boot-ва) пак вдигаш малко напрежението и т.н.Необходимо е да имаш добра перка на процесора,т.е. да осигуриш добро охлаждане.И въпреки всичко,не очаквай чудеса от Celeron 566 MHz & ZX-chipset.Виж,ако беше BX - друга работа!И внимавай,вместо някакъв положителен резултат да не получиш мирис на изгоряло...[:D]

    И за в бъдеще - пиши на кирилица!

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Celeron-overclock

    пробвай да закачиш мякои малък хард на 5400 опборота да видиш дали не е проблема в ПСИ шината, аз имах подобен проблем като закачах големи хардове

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    56
    #5

    Celeron-overclock

    ami kak da mu vdigna voltaja na procesora ot kude moje da stane tova vuv BIOS nema nik6to za vdigane na naprejenieto i nastina e Socket370 sus prehodnik slot1 a i misla 4e harda mi e na 5400rpm no ne sum siguren

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Celeron-overclock

    И за в бъдеще - пиши на кирилица! мисля че ти го казаха вече веднъж

  8.  
     
  9. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #7

    Celeron-overclock

    Почти всички преходници имат възможност за промяна на напрежението. Това става с джъмперите върху него. Най вероятно нямаш книжката (най често е едно листче само) към него, затова потърси за твоя модел в интернет коя комбинация на джъмперите на какво напрежение отговаря.

    А иначе с ZX можеш поне до 100-110MHz да го овърклокнеш (зависи от качественото охлаждане). Напрежението можеш да го вдигнеш (постепенно) до 1.85V и до температура - до 90 градуса максимум.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #8

    Celeron-overclock

    @pland

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ....И въпреки всичко,не очаквай чудеса от Celeron 566 MHz & ZX-chipset.Виж,ако беше BX - друга работа!И внимавай,вместо някакъв положителен резултат да не получиш мирис на изгоряло...



    <div align="right">Originally posted by pland*-*08/02/2004*:* 20:10:50</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Недей лъжи човека. Разликата м/у i440BX и i440ZX e много малка и няма почти никакво отношение към клока... Има доста добри дъна със ZX чипсет (например ABIT ZM6), които си имат всичко необходимо за добър оувърклок.



    @yukmouth

    По принцип Celeron Coppermine 566 MHz се клоква доста - някои бройки могат да достигнат и над 1GHz. Естествено това става с много добро охлаждане и повдигане напреженето на ядрото на процесора. Преходника ти има ли джъмпери за волтажа?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #9

    Celeron-overclock

    според мен си постигнал максимума на дъно ZX.



    ако имаш 100MHz FSB(както казваш...?) - пробвай "pin 21 trick"



    ако успееш да го подкараш на 850 - ще работи по-стабилно отколкото на 709 защото PCI шината ще е на 33, а не на 41 MHz

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Celeron-overclock

    като сте заприказвали за O/C на cel на 500 s 370 някой качвал ли е волтаж-а със отнея трикове с крачетата (който не са ми много ясни) защото нямам друга алтернатива за качване на волтажа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #11

    Celeron-overclock

    Ало разбира4а,Slotket-a не прави Cel 566 -Slot1 пакетиран,а му позволява да УЛЕЗНЕ......

    А ина4е Pland ,Нема6 ядове-първо 6те се допитвам до теб ако имам мнения!!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Celeron-overclock

    Offf San Sani4 - shut up

    То4но тоя Селерон държи 133 ФСБ при @ ако не вярвасх - слагай 100 $ и идвай да видиш

    тоя процесорр работи без проблеми на 100фсб ( 850 МХз, и на 133 ФСБ ( 1133 мхз , ли4ния ми рекорд с такъв процесор бе 140 ФСБ ( 1190 МХз )

    а 4е вси4ко зависи от дъното - ссъгласен съм с ХГД - аз товяа го постигнах само с едно дъно - АСУС П3Б-Ф , с асуски преходник , с дефаулт волтаж 1,75 Волта - който някой хора искаха да ме убедят 4е е 1,5 волта , е ама аз гледам какво пише на процесора - и смея да твърдя 4е тия които са с 1,7 волта не могат да се клокват така както 1,75 волтовите

    Макаров - пиши ми на кюто да ти обясня как става номера с волтажжа

    Относно Акорп дъната и доста от този тип ( слот 1 те си имат един джъмпер до слот 1 , които като се махне процесора тръгва на 100 фсб )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    56
    #13

    Celeron-overclock

    Незнам дали съм разбрал правилно но си погледнах книжката за дъното и то маи 4е е 440БХ и потдържа до 150Мхз фсб. което маи зна4и голям оверклок. но ни6то не мога да изрова са този преходник Слот1 там има един джъмпер дето не едното положение пише auto на другото пише over после има едни джьмпери дето са с некво озна4ение JP1,JP2,JP3,JP4,JP5 После има една синя кутиика със едни клю4ета 5 на брои но тях незнам не искам да ги бутам а ина4е самото дъно се првклю4ва на 100Мхз шина само със преместването на един джъмпер с име JS1 i се мести на съседниа до него JS2 i tova e .Въз основа на това инфо да ми дадете о6те некъв съвет.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    56
    #14

    Celeron-overclock

    Зна4и направих следното извадих един джъмпер от дъното и превклю4их дъното на 100Мхз ФСБ и по default във Биоса показа 845Мхз и компа си тръгна и по4на да зарежда WIN но изведнъж спря и ми показа 4е трябва да инсталирам един фаил VMM32.VXD. После сложих пак джъмпера на дъното и да върна ФСБ на 66Мхз и пак си тръгна без проблем на 709Мхз. Та зна4и когато е на 66Мхз може шината да се сменя на 66,75 и 83Мхз(сега съм на 83Фсб) и за това процесора е на 709Мхз а като сменя на 100ФСБ после има възмойност да ги сменям зна4и 100,103,112,124,133,140 и 150ФСБ незнам какво да правя.???

  18. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #15

    Celeron-overclock

    За да работи стабилно на 100MHz трябва да увеличиш напрежението на процесора. Това става от джъмперите на преходника. Трябва да знаеш производителя и модела, за да разбереш как трябва да се нагласят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Overclock Celeron 500 MHz
    От geof във форум Овърклок
    Отговори: 27
    Последно: 06-01-04, 04:03
  2. Overclock na Celeron 900.
    От GENERALAT във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-03, 16:56
  3. CPU CELERON _ OVERCLOCK
    От Lo6iq във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 18-04-03, 16:32
  4. Koi P IV Celeron e nai podhodiasht za overclock?
    От Acimir във форум Овърклок
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-02, 12:53
  5. Overclock CELERON 300A ???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 18
    Последно: 28-09-02, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе