Резултати от 1 до 11 от общо 11

Asus p5a ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Asus p5a ?!?!

    Имате ли някакво понятие как се действа за овърклок на подобно дънце? Процесорът е К6 на 550мхц. Човекът на който е, си е загубил книжката, биосът е award обаче не можах да намеря нито шина, нито множител из него. Той твърди, че е търсил из сайта на фирмата, както и из интернет, но няма инфо по въпроса. Аз никога не съм виждал подобно дънце и никога не съм клоквал с джъмперчета, така че не знам къде да пипам. Той много държи да го изпържим, дори и ако процесорът гръмне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #2

    Asus p5a ?!?!

    http://www.hardwarezone.com/reviews/mb/p5a/p5a.htm

    D3BEPP тука има всичко за дъното...няма да се очароваш много!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Asus p5a ?!?!

    Ми то не е мойто Какво да го мисля, просто искам да му помогна на човека. Мерси Кафка; то е което търся, гледах ги поименно тея джъмперчета ама реших да не ги пипам, че страшно. Инак това, което пише, не знам до колко е вярно, щото процесорът на моя човек е 550, тука пише някъде към 400 макс, а той едва ли си е флашвал биоса....

    Но точно това ми трябва Макр и като гледам над 600 да не може да отиде

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Asus p5a ?!?!

    Пак отварям темата.

    Използвах въпросната схема, благодаря ти за която, Кафка. Оказа се че множителят му е на 5, а ФСБ - 100 МХЦ. Въпреки това биосът и ХР му разчитаха процесора като 550 мхц?!?!

    Вдигнах му шината. По негово изрично изискване първо на максимум При включването компът издаде множество бибипкания на равни интервали от време. НЕ знам какво искаше да каже. После опитах по моят начин. Вдигнах му волтажа. Почнахме от 2,3. На 2,7 в биоса след волтажа на ядрото изписа {err}. Тоя надпис си остана на всяка стойност по - нагоре в реда на волтажа.Не знам на какво се дължи, имате ли идеи? 250 вата захранване има, един хард и едно СД.

    Стигнах до максималния волтаж(пак по негово желание) и се опитахме пак да пуснем шината на повечко. На 120 пак си писукаше като полудяло. На 110 издаде по - малко писукания, но не ги броих и също не стартира. При тея клокове пробвахме и междинни стойности. Имаше едно общо за случаите, когато компа не искаше да тръгне - винаги мониторът не зацепваше, че компютърът е включен; той не се включваше.

    Върнах му волтажа точно под нивото, където даде грешка. После пуснах шината на 110, и компютърът тръгна. Разчете процесора като 617 мегахерцов. Стигна до момента на зареждане на уиндоуса и даде син екран. И после пак. И никакво обяснение - било я от хардуера, я от софтуера[:D]

    Върнах всичко обратно и компа сега си работи.

    Та въпросът ми е - какво да правя? гледам, че тея джъмпери вдигат не само ФСБ, но и PCI и AGP честоти; видеокартата уж наскоро я добави, мисля че беше GF2 64MB; дали е от нея? Дали от захранването? Биосът му не е флашван; дали ако го флашна, може да помогне? Много съм му задължен на тоя човек, а той ужасно иска да си клокне компа; ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #5

    Asus p5a ?!?!

    сигурно паметта е РС 66/100



    та затова писка



    за това дъно нищо не знам - проверете на www.ASUS.com - там има подробна информация за всяко тяхно дъно



    сега ще попрочета за него



    ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/sock7...5a/p5a-107.pdf





    според мен повече от 2.4В са вредни за процесора , т.е. ако се клокне, ще се клокне и на 2.3В





    като попрочетох това , онова стигнах до извода, че множителя е 5.5



    пробвайте първо на 6х100 - ако проц. е със закл. множител - пак на 550 ще върви.



    ако е така остава ви само 105МХц ФСБ като опция - не би трябвало да има пр. - РСI ще е на 35, AGP на 70

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Asus p5a ?!?!

    100 e, то как да сложиш повечко на това дъно

    Добре, ама къде е пречката паметта и процесора да работят в асинхронен режим? И какво аджеба да направя в този случай? Според характеристиките на това дъно, то не би трябвало да поддържа и този процесор......

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    Asus p5a ?!?!

    според *.pdf за който дадох линк - има и 6х множител - значи 600МХц




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Asus p5a ?!?!

    A aко не стане биоса да ръчкам ли?


  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Asus p5a ?!?!

    какъв по-точно овърклок очакваш от К6, иначе дъното не е зле

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #10

    Asus p5a ?!?!

    Почти на всички дъна детo не са jumper-free си има таблички по него дето си е описано всичко. Както smarty каза напрежения над 2.4 за тоя процесор са вредни. Те тези процесори са толкоз зла от OC гледна точка че стабилност над 605 Мхз никакви ги няма. Толкова си може стига сте мъчили горкия процесор че ако знаеш колко такива умрели такива имам. особено к6-2 266Мхз :P~

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Asus p5a ?!?!

    Не знам... Някакъв овърклок очаквам, поне 50 мхц, колкото да се каже, че сме постигнали нещо. Много вероятно да не е с откключен множител; нямам шанс тогава, така ли ?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам CPU E6550, 4x1 DDR2 800mhz, MB Asus P5K, Video Asus 8600GTS
    От pnn във форум Приключили продажби
    Отговори: 14
    Последно: 23-06-11, 18:38
  2. Asus вади на пазара нов двуядрен нетбук Asus Eee PC 1015PW
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 10:13
  3. Замяна 1:1 на Asus A8V s.939 за Asus A7V8X Deluxe
    От Eistee във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-06, 09:38
  4. Asus A9550GE или Asus N6600
    От memo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-05, 10:40
  5. ASUS TWEAK za ASUS 8420 - help
    От medunski във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-02, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе