Резултати от 1 до 15 от общо 15

Открих следната джаджа:

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    6
    #1

    Открих следната джаджа:

    Открих следната джаджа:

    Трансмитер за кола

    Това е нещо като малък излъчвател на радиосигнал, който се включва в запалката. Той излъчва, радиото ти го лови и фактически през радиото можеш да си слушаш МР3 или каквото си искаш. Много е хитро, но има ли някой да го е ползвал да каже струва ли си?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Открих следната джаджа:

    Имам наблюдение над едно подобно устройсто, но в него е интегриран МР3-плейър... т.е. има USB вход, в който се ръга USB-флашче, на джаджата има бутони за пускане, спиране и превъртане напред-назад. Май не го обясних много добре... ето снимка:



    Работи перфектно, но ако в близост до неговата честота има друго ефирно радио започват мизериите и трябва да се сменя канала. Проблемът съществува само извънградско, ако си стоиш в града си го нагласяваш на свободна честота и всичко е точно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Открих следната джаджа:

    Приятел има ПОЧТИ абсолютно същото в BMW-то (разликата е че неговото вместо сиво (горе) е като "махагон", което е почти 1:1 с този на колата ) - толкова некачествен буклук не бях чувал.

    Най-вероятно посочения по-горе дизайн е ползван от доста хора, за да има толкова коренно различни мнения ....

    П.П. аз имам transmitter + charger + holder за iPOD

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Открих следната джаджа:

    Имам две такива устройства в колата повече от две години.

    Първото ползвам с USB Flash
    С вход за flash памет [USB], седем възможни честоти, увеличаване, намаляване, пауза.
    Струваше 70 лева преди две години.
    Работи перфектно.

    Второто ползвам с iPod
    Една честота, стерео жак за връзка с iPod-а
    Струваше 9 лева.
    Работи перфектно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    64
    #5

    Re: Открих следната джаджа:

    Зависи колко струва. Един приятел каза, че е около 50 - 60 лв. Аз лично бих предпочел да си купя за 100-120 лв някой МР3 плеър с радио. Иначе меси честоти и не винаги качеството е добро (не че за нормална кола е необходимо кой знае какво качество).

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    6
    #6

    Re: Открих следната джаджа:

    Благодаря...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Открих следната джаджа:

    Цитат Първоначално публикувано от Emoo
    Зависи колко струва. Един приятел каза, че е около 50 - 60 лв. Аз лично бих предпочел да си купя за 100-120 лв някой МР3 плеър с радио. Иначе меси честоти и не винаги качеството е добро (не че за нормална кола е необходимо кой знае какво качество).
    Това не е опция ако не искаш да сменяш фабрично радио, което се допълва с интериора на колата...

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Открих следната джаджа:

    Бе то вече под път и над път кас'тофони или CDфони с USB вход, за какво ви са трансмитери.
    Аз си купих навремето за да съм по фИешън, а и устройствата с USB вход или струваха майка си и баща си или пък бяха марка Sonashi, PanasoAnic и др. подобни.

    Сега има прекрасни Сони-та с USB порт и не струват скъпо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Re: Открих следната джаджа:

    колко лесно се сменя касетофон в нова кола на лизинг и колко лесно се пъха трансмитер в запалката?

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Открих следната джаджа:

    Въобще не ми дойде на ум такава ситуация.
    Пък и да не е лизингова, ако радиото си е оригинално всяка смяна ще е по лош вариант.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #11

    Re: Открих следната джаджа:

    Аз ползвах две такива до сега. Не съм доволен.
    Първото беше само трансмитер. Имаше много висок собствен шум. Неприятно.
    Второто беше трансмитер с плейър. Пъхаше му се USB флаш с песните. Нямаше разбъркано, свиреше само подред. Досадно.
    И двете имаха избор само между 4 честоти. Непрекъснато избиваха различни радиостанции и други смущения.
    Накрая ги изхвърлих и си компилирах няколко CD-та (в колата има CD FM плейър). Е, сега от време на време си правя различни компилации (два-три пъти в годината) и това е.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    Re: Открих следната джаджа:

    http://www.reset.bg/catalog/product_...oducts_id=3112
    Аз ползвам това и съм доволен.
    Пробвал съм го с външен харддиск, много песни но се появяват смущения.
    С флаш карта качеството е като на радиостанция.
    Стереовхода не съм го пробвал, понеже нямам подходящ кабел под ръка.
    Има достатъчно чИстоти, че да може да си намериш празна дори в софия. Въпреки че в града предпочитам да слушам някое радио и трансмитера го ползвам само за дълъг път.
    Допълнително предимство е че лесно се пренася в чужда кола когато не пътуваш със своята.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #13

    Re: Открих следната джаджа:

    Ползвам повече от година такъв трансмитер и смятам, че е невероятно удобно устройство.
    Мемори стик, мп3 плеър, хард диск... квото ти е кеф... за междуградско каране е незаменимо!
    При положение, че се разполага с радио(касетофон) това е най-доброто решение. За слушане на мп3 няма по-евтино решение. Най -големите "дървета" са 200-300 лева, а за марковите... да не говорим!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #14

    Re: Открих следната джаджа:

    Абе не съм съгласен с цените на "дърветата". Вече се намират нови и по 100лв, а има и маркови по 160-180лв. Друг е въпроса че марков трансмитер (70лв) + 2ГБ флашка идва на същата цена и МП3-тата не звучат по-лошо. Но пък зависи и ква кола караш, че в служебната нова мазда явно има доста наблъскана електроника и през цялото време имаше смущения в сигнала от трансмитера.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #15

    Re: Открих следната джаджа:

    Да, има и по-евтини... но какво е качеството им?
    Пропуснах да кажа още едно предимство пред CD/mp3 плеърите. Дисковете колко време издържат в колата? Механични, термични въздействия... Като се надраска диска и почне да прескача точно когато си на път...
    А това си го слагаш в джоба и в която и кола да седнеш, само трябва да настроиш радиото на подходящата честота и си готов.
    А цените на флашките падат непрекъснато и аз си ползвам 3-4 по 512МВ, което ми е напълно достатъчно за път.
    Аз лично си карам със стар радиокасетофон, но ако в колата има вградена фабрично свирка, която не поддържа мп3, адски тъпо ми се вижда да се свали, за да сложиш някакъв нов модел...
    Въпрос на личен избор, разбира се!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 23:32
  2. Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?
    От MitkoS във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 09-11-09, 20:15
  3. Захранване за следната конф. ...
    От MomoSat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-03-08, 18:06
  4. Как се променя тази джаджа?
    От Bvlgari във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-07, 19:51
  5. Как е следната конфигурация?
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-07, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе