Резултати от 1 до 6 от общо 6

Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #1

    Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Здравейте!
    Моля за помощ при избора на плеър за кола? Колебая се между VC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?
    Бюджета да е макс до 160 лв, а екстрите - минимум 50 ватова мощност, USB, не държа много на слот за SD карти, може да мине и без CD възпроизвеждане, макар че последната екстра ще ми лиспва, при положение че имам много дискове с любима музика; не на последно място - да имам качествен саунд и контрол на ниски, средни и високи честоти.

    За да съм ви от полза, ето линкове към трите плеъра:

    Всички плеъри са с USB!

    JVC KD-R521 - на промоция в Технополис --> http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ar-JVC-KD-R521
    Този плеър е с Mosfet 4х50 усилвател, няма слот за SD карта, плейва СД-та

    Pioneer MVH-1400UB - на промоция в Денси --> http://www.densi.bg/index.php?menu=8..._id=1100024373
    Този плеър е също с Mosfet 4х50 усилвател, няма слот за SD карта, не плейва и СД-та, но е на много добра цена;

    BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310 - не съм сигурен дали е на промоция, продава се в Техномаркет Европа с 2 Gb SD карта --> http://www.technomarket.bg/products/...-francisco-310
    Този плеър не е с Mosfet усилвател но пак е 4х50; има слот за SD карта, плейва и СД-та. Чувал съм много добри отзиви за марката BLAUPUNKT, никога не съм я ползвал.

    Моля за вашите мнения!
    Предварително Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Преди години продавах кар аудио и Блаупункт бяха с най- добър антишок.Това ти е важно ако ще слушаш сд-та защото с тея дупки по нашите улици...леле мале.Имах клиенти които се хвърляха на разни скъпи Сони-та и после искаха замяна за плеър с по добър антишок.При което винаги предлагахме Блаупункт.Дървени като дизаин ,но много добри като изпълнение.Повечето ми приятели са оборудвани с техни модели и са доволни.За Пайнер мога да кажа ,че старите deh 2100/2200 бяха страхотни докато този който виждам е нисък клас -според номерацията му,може би трябва да погледнеш модела DEH 3300.JVC кар аудио моделите се произвеждат под шапката на Панасоник-така твърдят самите те на презентации на продуктите си.Нямам наблюдение върху тях.Моят избор би бил Блаупункт.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #3

    Re:Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Благодаря за мнението ти granity !

    За Сонитата - предишния плеър беше такъв, изкара 6 години и накрая изведнъж се бъгна - никое от бутоните му не реагират. От всичко прочетено в нета, останах с впечатлението че това е от панела и масово хората с такава марка се оплакват от този проблем. Иначе свиреше хубаво и наистина когато слушах CD често прескачаше, а като се позатоплеше времето прегряваше и спираше и изписваше Eror. Поради тази причина в момента страня от марката Сони.

    Относно Блаупункта - предполагам че вади добър звук и разликата в цената между него и JVC-то не е голяма. Единственото което ми харесва повече в JVC-то е Mosfet усилвателя. Струва ми се даже, JVC-то май няма бутони за директен избор на станция, а може и снимката да ме лъже?!!!

    За Пайнера - цената му може би е такава ниска, защото няма CD, а може би аналогичния му модел със CD е Pioneer DEH - 1400UBB, което вече е на цена колкото Блаупункта, даже и по-скъпо. ---> http://www.proarm.info/product/11/pi...h-1400ubb.html . При Пайнер DEH има и още една буква "В" , може и да няма нищо общо с първото ( MVH-1400UB )

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #4

    Re:Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Здравей Колега,

    И аз се чудя между Пайнера и Блаупункта. И още:

    1. Знаеш ли каква е разликате между Блаупункт Сан Франциско 300 и 310? Виждам, че 300 има мини USB, а 310 е с нормално USB. Дали дават еднакъв звук?

    2. Какво е предимството на МОСФЕТ усилвателя на Пайнера; има ли разлика в звука, ако се слуша на обикновенни авто-тонколони?


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #5

    Re:Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Здрасти Колега!
    Добре че ме подсети да дам отчет какво избрах.

    След обикаленето, при огледа и прослушването на JVC, Pioneer и Блаупункт, се спрях на Блаупункта, като в Търновския Техномаркет беше последната бройка. Доволен съм от него - цялостно като саунд ( ниски, високи, средни, бас ), а след като му направих всички настройки, които никак не са малко, накрая получих всичко което исках и очаквах от един плеър за кола. Това което не ми харесва е малкия размер на копчето за усилване, липсата на бутон за директно извикване/избиране на предварително настроени честоти на саунда, липсва на индикация на дисплея за нивото на радио сигнала. Но това са все неща които се преглъщат.
    Опцията която много ми харесва е възможността за усилване на басите при ниско ниво на звука.И още нещо - радио тунера му е много чувствителен ( това също може да се настрои ) и в момента хващам радиа с леки смущения, на места, където преди със Сонито не можех, тогава просто се изгубваха.


    Да споделя впечатления за другите плеъри между които се двоумях.
    JVC-то , свиреше хубаво, излъчваше много силна светлина от бутоните и дисплея, което няма опция да се регулира и според мен би било много дразнещо и заслепяващо вечерно време. Също така нямаше бутони за директен избор на радиостанция, поради което веднага отпадна като вариант. Ако имаш малко повече парички и ти допада марката, бих ти препоръчал маалко по скъпите варианти: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ar-JVC-KD-R432 или http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ar-JVC-KD-R431

    Относно Пайнера, също свири много добре и бих си взел този който е с CD --> http://www.proarm.info/product/11/pi...h-1400ubb.html, защото този който няма такова е с по лошо качество на саунда. Единственото нещо което няма Пайнера пред Блаупункта е слот за SD карта, но пък Пайнера има Мосфет усилвател. Относно питането ти за Мосфет усливателя - не знам, сигурно е предимство и може би би усетил разликата ако си с по качествени колони, а може да се усеща и при не толкова качествени. Мога да ти кажа за предимството на SD картата, Блаупункта беше на промоция с 2 Гб карта. Тя се вкарва преди да се сложи панела и предимството е че не се вижда и че нищо не стърчи.

    За разликата между Блаупункт Сан Франциско 300 и 310 и дали дават еднакъв звук? За звука - не съм ги сравнявал, защото като видях малкия USB вход на Сан Франциско 300, като си помислих че за да включа флашка първо трябва да ръгна кабел в плеъра и не видях смисъл да го прослушвам. Предполагам че свирят еднакво, но това най-добре на място да се убедиш.

    Мисля, че твоя избор трябва да е между Сан Франциско 310 и Пайнер deh-1400ubb . Пайнера даже в момента е леко намален от 169 лв на 160,55 лв., докато Блаупункта е вече на 169 лв и то без подарък SD карта.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    5
    #6

    Re:Кое да избера - JVC KD-R521, Pioneer MVH-1400UB, BLAUPUNKT SAN FRANCISCO 310?

    Цитат Първоначално публикувано от mi6letata
    Благодаря за мнението ти granity !

    За Сонитата - предишния плеър беше такъв, изкара 6 години и накрая изведнъж се бъгна - никое от бутоните му не реагират. От всичко прочетено в нета, останах с впечатлението че това е от панела и масово хората с такава марка се оплакват от този проблем. Иначе свиреше хубаво и наистина когато слушах CD често прескачаше, а като се позатоплеше времето прегряваше и спираше и изписваше Eror. Поради тази причина в момента страня от марката Сони.

    Относно Блаупункта - предполагам че вади добър звук и разликата в цената между него и JVC-то не е голяма. Единственото което ми харесва повече в JVC-то е Mosfet усилвателя. Струва ми се даже, JVC-то май няма бутони за директен избор на станция, а може и снимката да ме лъже?!!!

    За Пайнера - цената му може би е такава ниска, защото няма CD, а може би аналогичния му модел със CD е Pioneer DEH - 1400UBB, което вече е на цена колкото Блаупункта, даже и по-скъпо. ---> http://www.proarm.info/product/11/pi...h-1400ubb.html . При Пайнер DEH има и още една буква "В" , може и да няма нищо общо с първото ( MVH-1400UB )
    MVH-1400UB на Pioneer няма CD, но през USB-то може да се свърже iPod/iPhone и да се управлява от бутоните на плейъра, има 2 изхода от предусилвателя (предни + задни/събуфер), и може да му се добави инфрачервено дистанционно.
    При DEH-1400UB изхода от предусилвателя е един (задни/събуфер), няма iPod контрол и не позволява инфрачервено дистанционно. При звука нямат никаква разлика. Втората буква B на DEH-1400UBB е да покаже че е със син цвят на дисплея и с червени бутони (съвпада с таблата на някои автомобили - VW/Audi, а май и някои други), иначе го има и като DEH-1420UB - със зелено осветление на бутоните.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. телевизор BLAUPUNKT LED
    От hellenlaw във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-13, 04:17
  2. BLAUPUNKT B 32 CC 173 FB
    От jordan23bg във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-12, 16:03
  3. Продавам GSM ORANGE SAN FRANCISCO (ZTE Blade/Globul Z3)
    От Gen2 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-11, 10:57
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 14:46
  5. Телевизор BLAUPUNKT
    От Valentin Nikov във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-01-09, 01:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе