Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

въпроси относно бас каса от фибростъкло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #1

    въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Здравейте.
    Колата ми е Пасат 6- седан и от двете страни на багажника имам две ниши за багаж, като в едната искам да си изработя малка бас каса от фибро стъкло/ стъклопласт. Целта ми е подобряване на ниските честоти в колата, защото след монтирането на Андроид мултимедия, качеството на звука се влоши от към ниските честоти. Искам да е точно така вграден баса в нишата, защото багажника го използвам постоянно,
    По- надолу прикачвам примерни снимки да добиете представа за мястото и типа кутия, която искам да си направя...
    Та въпросите са ми:
    - Мога ли да очаквам "мек" бас, при положение, че кутията ще е с обем по- малък от 20л.;
    - 10 или 12 инча говорител да монтирам;
    - колко да е мощен усилвателят, на база мощността на говорителя, в смисъл, по-мощен или по- слаб от него?
    Благодаря.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Можеш да очакваш дрънчене само! За бас се иска масивен корпус без вибрации/
    Освен това нещо,което го няма от източника няма как да се появи в озвучителните тела.
    Не знам каква ти е медията, но според мен трябва с нейната настройка или замяна да започнеш.
    Успех!

    p.s.На снимките ясно се виждат материалите на box-а. Според мен е направен изключително професионално.
    10" или 12" - според размера на нишата и параметрите на говорителите.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 20-04-20 в 19:40.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #3

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Сори за офтопика , но бас в кола е от най-гадните неща , които можеш да причиниш на себе си и пътниците. Ако е за келешлък - давай.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #4

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Относно последния въпрос - ако усилвателя отдава по-голяма мощност отколкото понася говорителя - язък за говорителя... От друга страна обаче всеки пише мощността както му е угодно. Синусна, музикална (RMS) пикова (P.M.P.O.)... https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power#Measurements

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Кутията е възможно да я изработя и от ПДЧ, освен това, вътре ще сложа и шивашка вата или друг акустичен материал. Медията няма нужда да я сменявам, ще сложа усилвател.
    Аз не търся мощност, не искам да се включват аларми като преминавам и да дрънчат ламарини. Обичам да слушам музика нормално към тихо , но да чувам дълбок, мек бас, затова искам да подобря само баса, а когато има пътници с мен, лесно мога да го намаля.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #6

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Цитат Първоначално публикувано от garvanski Виж публикацията
    Кутията е възможно да я изработя и от ПДЧ, освен това, вътре ще сложа и шивашка вата или друг акустичен материал. Медията няма нужда да я сменявам, ще сложа усилвател.
    Аз не търся мощност, не искам да се включват аларми като преминавам и да дрънчат ламарини. Обичам да слушам музика нормално към тихо , но да чувам дълбок, мек бас, затова искам да подобря само баса, а когато има пътници с мен, лесно мога да го намаля.
    Ми какво пречи да я изработиш тази кутия и да ѝ сложиш вата и говорител? Искаш да разбереш крайния резултат ли? Според мен няма как да ти кажем какъв ще е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Цитат Първоначално публикувано от Zubcho Виж публикацията
    Ми какво пречи да я изработиш тази кутия и да ѝ сложиш вата и говорител? Искаш да разбереш крайния резултат ли? Според мен няма как да ти кажем какъв ще е.
    Ами, пуснах тема в раздел "Озвучаване на автомобила" точно с тази цел, да питам хора, които са наясно с това, за което питам, а не да правя няколко кутии, да купувам няколко говорителя, няколко усилвателя и няколко от всичко необходимо и сам да разбера какво ми трябва... Ако няма какво да ме посъветваш, не виждам смисъл от участие в темата...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Пак ти пиша - ако от източника на сигнала липсват някои честоти или цели диапазони и 100 усилвателя и sub да инсталираш ще е все тая.
    Money for nothing!

    Снимките на custom-fit sub-a вероятно са от някой проект. Със сигурност всичко е изчислено и проектирано професионално.
    Защо не ползваш директно вече проверения проект? Ще ти спести огромно количество време, нерви и финанси.
    Zubcho одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Пак ти пиша - ако от източника на сигнала липсват някои честоти или цели диапазони и 100 усилвателя и sub да инсталираш ще е все тая.
    Money for nothing!

    Снимките на custom-fit sub-a вероятно са от някой проект. Със сигурност всичко е изчислено и проектирано професионално.
    Защо не ползваш директно вече проверения проект? Ще ти спести огромно количество време, нерви и финанси.
    Снимките са от европейски сайтове. Продават тези кутии за над 150 Евро без доставка и си помислих, че мога да си я изработя сам. Иначе от медията си има всички честоти + ниските, просто на мен са ми много "слаби" или не знам как да се изразя. В сравнение с оригиналният плеър няма нищо общо. Затова мисля да монтирам бас каса + усилвател да подобря звука.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    И аз имах предвид да си изработиш сам кутиите. Вероятно те са изчислени и направени за определени модели басови говорители.
    Просто намери чертежите с размерите на box-а, а най-добре направо цялото ръководство за изработка и си купи същите говорители, евентуално усилвател.
    В противен случай резултатът ще е меко казано незадоволителен.

    Оригиналното озвучаване, макар и базово, все пак до голяма степен е оптимизирано за акустиката в купето на автомобила. Някога ги правеха изключително качествени и надеждни.
    Пробвал ли си с друг скъп (Alpine, Pioneer, Sony примерно) CD/MP3 player как са нещата? В тези Android медии наблягат основно на шаренията по дисплея и функционалността за привличане на клиентите. И на ниската цена, естествено.
    Звуковият тракт е на по-заден план или поне на по-евтините.

    Някога в специализираните магазини можеше на стенд да се пробват и чуят различни комбинации от източници и говорители. Дори на тези рекламни пана се чувстваше осезателна разлика между cd-та от един и същ ценови клас. А за различни типове източници тя става очевадна просто.
    Успех още веднъж!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Ами търсих доста в мрежата за чертеж, размери и повече информация за какви говорители е изчислена, но без резултат. Според мен са направени практични, за директно вграждане, без каквито и да е изчисления за акустика и т.н. Ако имаше такива, щяха да се рекламират в обявите.
    Иначе не съм пробвал с друг плеър, освен с оригиналният. С него нещата са доста различни. Звукът е с много хубав, плътен бас.
    Ще направя кутия за вграждане там от ПДЧ, ще потърся хубав басов 10"говорител и усилвател за него, пък той ще си покаже. Ако не ми хареса звукът, изхвърлям тази кутия и си сглобявам или купувам готова за в багажника.
    Благодаря за насоките.
    Този пост е редактиран от garvanski; 22-04-20 в 13:36.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    https://www.maxxcount.de/custom-fit-...from_store=mcd
    https://www.ebay.ie/itm/Volkswagen-P...item3b316de6c9
    https://www.kicker.com/comp-c-10-svc-subwoofer
    Този говорител, обаче според мен не е особено подходящ. В характеристиките му е написано, че иска минимален затворен обем от около 28.3l. С всичките последствия от това за АЧХ и импеданса му, когато се монтира в по-малка кутия. Сега видях, че и за моделите на Pioneer препоръчаният обем на кутията е приблизително същия. За 12" просто забрави да се помести в някоя от нишите.

    Ето ти нящо за четене, в случай, че не си ги открил вече:
    Въпроси за музика на Пасат Б6 седан - Страница 2 - Фолксваген Клуб България

    https://www.google.com/search?q=cust...w=1280&bih=891
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 22-04-20 в 19:01.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #13

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Изчетох темите за такива проекти, но никой не и е докарал до край, или поне не са писали повече.
    За говорител съм се насочил към Hertz ES250. Дават му препоръчителен обем от 17 до 28л., а и отзивите за него са мн. добри. Когато се монтира в малка кутия без бас рефлекс се представя отлично.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    16
    #14

    Отговор: въпроси относно бас каса от фибростъкло

    Здравейте.
    Реших да взема Hertz 250.5, монтиран в бас каса, изчислена специално за него. Прикачвам снимки ...
    Идеята ми е да го чуя как ще звучи в багажника и тогава ще направя кутията за нишата и ще го вградя в нея.
    Също моля за мнения за усилвател Boschmann xr-222 (RMS- 1x250W/ 4ohm).
    Междувременно един познат ми предлага стария си усилвател Thunder TCA- Super 2A.
    Между Thunder TCA- Super 2A и Boschmann xr-222, кой е по- добрият избор за Hertz ES 250.5?
    Boschmann xr-222 (RMS- 1x250W/ 4ohm) мога да го взема много изгодно, но ще е достатъчен ли за Hertz ES 250.5 (RMS- 250W/ 4ohm)? Нямам намерение да го усилвам повече от 50% и то когато съм сам в колата.
    Отделно от това, искам да ви питам за захранващите кабели, колко квадрата да взема и какъв предпазител да имат?


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от garvanski; 02-05-20 в 19:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпроси относно изолация.
    От Leturn във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-19, 16:23
  2. Въпроси относно Вин 7
    От Braikov във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-12, 13:47
  3. въпроси относно NAVIGON N40 PLUS
    От svs_76 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-12, 21:52
  4. Въпроси относно PHP Nuke 7.8
    От mantarov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-05, 13:21
  5. Въпроси относно DVD-записвачка.
    От PPechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-04, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе