Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Има ли химици тук?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Има ли химици тук?

    вчера с един колега взехме малко антиоблединителна течност ( с нея пръскат самолетите преди излитане) той веднага я е пробвал на Самсунга си с един пулверизатор.Резултата според него е възхитителен-никъкъв скреж лед и почнал да цъка като швейцарски ( японец )и което било най най усетило се веднага по топло.Но аз не смея много защото не знам какъв е състава и дали не е агресивен към нещо по външното тяло.Състава и бил нещо подобно май звучеше етилен-глюкол ли нещо подобно звучеше...та моля ако някой знае да каже агресивно ли е това, и да не би защото е и много студено може би за това да няма лед по самсунга...всякъкви коментари биха ми били интересни

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Има ли химици тук?

    Състава и бил нещо подобно май звучеше етилен-глюкол ли нещо подобно звучеше
    Антифриз, майка...

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3

    Re:Има ли химици тук?

    Сигурно е калиев ацетат - 50% разтвор - против обледеняване - Е261...И в кльопачката го слагат като добавка....

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:Има ли химици тук?

    забравих да добавя-колегата каза че било нещо като веро на пипане ама като 50 пъти по концентрирано(прозрачно е) ...ако е неясно-мога да се обадя сега и да пратя някой да пита точното название,но дали е агресивно-няма кой да питам освен вас...а и го затоплят малко преди разпръскване

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Има ли химици тук?

    Каквото и да е ще се отмие. Въпроса е след колко време ще стане това. Експериметирай и кажи какъв е резултата. Обърни внимяание дали климатика пак влиза в режим размразяване.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Има ли химици тук?

    Надали ще е агресивно към алуминий.И самолетите и топлообменниците на климатиците са в основата си от такъв метал.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Има ли химици тук?

    неиздържах и пратих човек,точното му име е -safewing mpII 1951, тук и още едно пояснение самолетите са от дурал, а като се сетя с каква скорост се движат,а това се пръска по подвижните части за да не замръзват едва ли ще е необходимо да се пръска често.А и ей сега погледнах навън обменника ми е чист като сълза само по 3-4 висулки на отвор (имам 3 )

    ................... а работниците казват че е агресивно към гумени уплътнения, и обувки!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re:Има ли химици тук?

    абе то от алуминий до алуминий има голяма разлика.като се върна на работа ще питам дали някой от колегите е пробвал с антилед да си размразява климатика.не ми се вярва да е агресивно щото самолетите имат много датчици по корпуса и крилата.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #9

    Re:Има ли химици тук?

    сега ми се обади пак колегата-мно-о-о-О-О-Ого доволен имам шише,за акъла-така самсунга му не бил работил-точните думи са "Като през лятото" той има възможност и го пръска отзад с пулверизатор.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #10

    Re:Има ли химици тук?

    Най вероятно е гликол (дали е етилен-гликол или някакъв друг почти няма значение), в Нефтохим с такова размразяват все още пътищата из комбината (Не го произвеждат вече но си имат запас.............)

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:Има ли химици тук?

    ами тогава дай отговор агресивна ли е тази течност,дай някъкво инфо ... щот се изкушавам вече,колегата твърди че се родил с това...

    Propylene Glycol

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Има ли химици тук?

    Използва се в шампоани, дезодоранти, бебешки сапуни, пяна за баня и бебешка пудра.
    Предполагам, не ти е проблем да изкъпеш климатика, с нещо, с което би изкъпал бебето си.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Re:Има ли химици тук?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Състава и бил нещо подобно май звучеше етилен-глюкол ли нещо подобно звучеше...та моля ако някой знае да каже агресивно ли е това,
    Ако е етилен-гликол си е агресивно - това е основна съставка на автомобилния антифриз и спирачната течност. В антифриза се слагат и още добавки - антикорозионни и всякакви за омекотяване на действието му, зависи дали в това, Вашети има ил няма
    Ако е пропилен-гликол - той е много по-безопасен. Използва се в слънчевите инсталации, където флуидът трябва да циркулира през бойлер със серпантина и при пробив на серпантината може да се смеси с битовата вода

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:Има ли химици тук?

    ами според таблицата която по горе качих явно не е агресивно тогава а?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Има ли химици тук?

    ... За по-новите коли антифриза е розов, в Porshe казаха, че само той не е агресивен към алуминиевите глави и блокове! Което навежда на мисълта, че другия (стандартния) може да направи проблеми!


    p.s. При мен в офиса имаше проблем със събиране на лед само в тавата, не на топлобменика. Нямам накрайник, само дупка, но с времето се стеснява от леда и замръзва) Аз лично сложих в една пръскалка течност за чистачки концентрат до -60 и всеки ден по 4-5 пръскания само долу в тавата, не по топлобменика (той си беше чист от лед) и резултата е страхотен. Поне 24 часа не се натрупва лед. Така не рискувам да скапя топлобменика а тавата не е в лед!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе