Резултати от 1 до 6 от общо 6

Смяна на фреон, цена... и коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #1

    Смяна на фреон, цена... и коментари

    Такаа, макар че съм писал за казуса пак ще пиша защото опоределено имам нужда от спецовете тук, вече за конкретен съвет.
    Така, става въпрос за Мидея 12HRI , 2,90м тръбен път, работеща и купена основно за отопление. При монтажа двете момчета - майсторета не го обезвъздушиха. На всичкото отгоре тази работа става февруари месец при тем 2-3 градуса, т.е. навън е влага та влага, беше и валяло същият ден!!! За съжаление ги хванах в последния момент че не са вакуумирали, какво да се прави - последваха едни оправдания и обяснения че само лятото било задължително и т.н. чували сме ги всички.

    Сега конкретния проблем, климатика работи на предела си зимата, кооперация в центъра на Сф без парно, съседи и отгоре и отдолу няма, в тази стая дограмата все още си е дървената, тавани по 3м, площ 17кв/м.
    С две думи загубите са големи. Климатика при температури под 0 градуса не може да достигне реални 23 в стаята, а при темп от порядъка на -10, може да поддържа реални 20 градуса!!!
    Имам и друг климатик мидея 9ка инвертор в друга стя с по-добри условия,монтиран както си му е редът,вакуумираха го 15мин, и ми прави впечатление че винаги работи по-добре от големия, но при най-големите студове разликата е най-осезаема!!!
    Точно поради сравнението между двата климатика при тежки условия вече сериозно се замислих за мисълта за смяна на фреона.
    Та конкретно на въпроса, климатика е с фреон R22, 1200 грама.
    Според вас има ли в София фирма която ще го смени коректно както трябва, колко ще струва и т.н.
    Аз лично съм абсолютно сигурен че съм жертва на голяма простотия най вече заради супер влажния ден в който го сложиха, а климата и без това работи на предела си, найстина ми е жизнено важен за отоплението.
    Иначе няма проблеми с дефрост и заскрежаване.

    Още нещо - че сега се сетих , има определено разлика във звука на двата климатика 12ската на макс обороти определено вибрира, а 9ката така мърка че може да се конкурира с някоя тошиба ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Смяна фреон, цена..и коментари

    Твоя модел със вътреното тяло което е с целия капак ли е или с оребрения отпред? Онези дни оправях една MSV1-12 която си я беше монтирал собственика сам щото не било кое знае какво а взимали 150лв. Та тази бе беше вакумирвана и не топлеше замръзваше това бяха оплакванията му. Източих я и вакумирах изцяло системата външно вътрешно, полсле заряд по везна и почна да работи перфектно вчера минавах и видях че няма грам лед. Има вероятност въздуха да ти вдига налягане и да пречи за добрата работа на климатика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #3

    Re:Смяна фреон, цена..и коментари

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Твоя модел със вътреното тяло което е с целия капак ли е или с оребрения отпред? Онези дни оправях една MSV1-12 която си я беше монтирал собственика сам щото не било кое знае какво а взимали 150лв. Та тази бе беше вакумирвана и не топлеше замръзваше това бяха оплакванията му. Източих я и вакумирах изцяло системата външно вътрешно, полсле заряд по везна и почна да работи перфектно вчера минавах и видях че няма грам лед. Има вероятност въздуха да ти вдига налягане и да пречи за добрата работа на климатика.
    Здрасти, с целия капак е.
    Инвертор - между другото.
    Ами как да ти кажа, при мен проблема не е чак плачевен, но разаликата в работата на двата климатика като звук е осезаема, единия направо не се чува, докато другия на макс обороти си тресе лекичко.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re:Смяна на фреон, цена... и коментари

    Нормално е да има разлика в шума на двете машинки - нали са с различни по големина компресори. Колкото е по-голям климатика, толкова е по-голям компресора, от там шума и вибрациите са по-големи.

    Колкото до смяната на фреона - не ти го препоръчвам. Първо, вече не се продава официално R22, а само под масата. От там и цената му е по-висока. Ако минеш на R407C ще ти струва не малко кинти, а режима на работа на машината ще се скапе, понеже 407-цата е с по-лоши показатели.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #5

    Re:Смяна на фреон, цена... и коментари

    Здравейте имам едно въпросче за спецовете.
    На един наш обект имаме малък водоохлаждащ агрегат с охладителна мощност 7,5kW. Въпреки, че е доста спорен въпроса дал е още в гаранция след 1г. работа има изтичане на фреон и се налага отстраняване на теча. В момента е допълнен с 1,2кг фреон 410А и оцветител остава след няколко дни да се види от къде е течът и да се отстрани. Въпроса ми е какво става с фреона примесен с оцветителите, може ли да се ползва в последствие или се маха заради оцветителя? Каква е практиката чилара събира 1,8кг фреон, а по оферта са ми дали 5кг. фреон с оцветители и отделно цената за труд по отстраняване на теча. Задавам въпроса по никакъв начин не ми се връзват тези 5кг. и подозирам, че това е начин за скрита печалба меко казано.
    П.С това е микро пропуск и няма да изтече кой знае колко фреон за 3-4 дни докато намерят от каде е.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Смяна на фреон, цена... и коментари

    bobivg, Не съм ползвал и не съм виждал пряко ползването на метода за откриване пропуски на фреон, чрез инжектиране в системата на ултравиолетов оцветител, но сега се информирах от интернет за спецификите на метода.

    1. Ултравиолетовият оцветител се инжектира в работеща фреонова система или при нейното зареждане с фреон.
    2. Оцветителя се смесва и придвижва с маслото като при пропуск от системата излиза заедно с него. За да се премахне изцяло оцветителя трябва да се смени маслото и да се промие системата.
    3. Премахването на оцветителя не е необходимо, защото той отговаря на стандарти изискващи да не нанася вреди на системата, в която се намира.
    4. Ултравиолетовият оцветител може да остане в системата неограничено дълго време, без да нанася вреди на системата и по този начин може да бъде ползван за бъдещи диагностики за пропуск.
    5. Продават спрейове за почистването на този оцветител, но те са само за външно ползване, за да може след ремонта на пропуска да се почисти мястото, да се пусне системата, в която продължава да има оцветител, който може да бъде ползван за проверка на текущия ремонт или понататъшни диагностики за пропуск.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 18:33
  3. Отговори: 5
    Последно: 15-12-12, 22:04
  4. AOC 17" - коментари...
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-12-03, 23:06
  5. Asrock - коментари
    От Mollov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 38
    Последно: 13-12-02, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе