Резултати от 1 до 5 от общо 5

Климатика не иска да топли!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156
    #1

    Климатика не иска да топли!

    Тази зима снощи реших да вкюча климатика си Mitsubishi Electric MSC-GA25VB за първи път, при температура в стаята (18) градуса, и външна (-10 ). Климатика не духаше топло, а духаше хладно при зададени 24 градуса. и за три часа работа не успя да достигне температурата и не духаше топло и след 3 те часа.
    Пуснат на режим отопление, вентилатор на MAX.

    Какво му има според вас, нормално ли е за скъп конвенционален? Или нещо от режимите ли?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Климатика не иска да топли!

    Цитат Първоначално публикувано от tattoo777
    Тази зима снощи реших да вкюча климатика си Mitsubishi Electric MSC-GA25VB за първи път, при температура в стаята (18) градуса, и външна (-10 ). Климатика не духаше топло, а духаше хладно при зададени 24 градуса. и за три часа работа не успя да достигне температурата и не духаше топло и след 3 те часа.

    Какво му има според вас, нормално ли е за скъп конвенционален?
    На климатика нер знам какво му е, но се чудя на собственика.Да държиш цяла зима климатика изключен и да чакаш да паднат температурите навън до -10 градуса и тогава да експериментираш...Доста смело...На -10 градуса навън каквъвто и уред да включиш(изключвам газов калорифер и калорифер на трифазен ток) ще е необходимо време да загрее стени, под, таван, мебели...Когато беше топло и температурите през ноща падаха до +7 градуса и аз излючвах моя климатик в офиса(тези у дома не съм ги изключвал от началото на октомври), но в момента в който видях прогнози за около 2-4 градуса през ноща, не съм спирал климатика в офиса.

    В какво помещение като квадратура/кубатура, какво е жилището(апартамент, къща) е климатика???

    преди близо 2 години за да сгрее 30 кв. хол на 2 духалки(едната 1.5 квч, другата 2 квч мощност) и един конвектор(2квч)-общо трите 5.5квч мощност им трябваха 12 часа работа и едва след това започнаха да изключват и аз изгасих едната духалка.

    Освен това дори климатика да е "скъп" при неправилно орзмеряване(когато е маломерен) не е гаранция, че ще стопля.Може и 3000 лева да платиш и да стоиш на студено.


  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    156
    #3

    Re:Климатика не иска да топли!

    зимата се топля на дърва, но 1 седмица отсъствах запалих печката, но реших и да пусна климатика. Но то й духа хладно, при вътрешна 18-19 градуса. Въпроса ми е дали е нормално струята от въздух да е хладно?

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re:Климатика не иска да топли!

    - 10 гр. е долната граница за нормална работа на този климатик, поне така го дават по руските сайтове.
    Ето едно сервизно за модела http://holod-konsultant.ru/yabbfiles...nts/OB385A.pdf Разгледай го - за по голяма достоверност

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #5

    Re:Климатика не иска да топли!

    Ами хладно ще духа. При -10 мощността му е 1.8kW което при максимален вентилатор (488 m3/h) ще дава dT около 10-11 градуса. т.е. ако в стаята е 18 гр. той ще духа с около 28-29гр. което се усеща хладно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатика спря да топли добре.
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-14, 20:56
  2. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  3. WIN XP не иска да стартира
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 21-07-10, 23:43
  4. Които иска...
    От DoHKuXoT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-06, 09:10
  5. Холивуд иска по $ 150 000...
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-05, 14:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе