Резултати от 1 до 15 от общо 15

Tвърдо 2ра употреба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #1

    Tвърдо 2ра употреба

    Здравейте на всички.надявам се тук да разбера какъв климатик да взема.
    спрял съм се на марките тошиба или national.
    става въпрос за стая в апартамент,хол.квадратурата е 6.5 х3.5,около 23 квадрата.стаята е със северен изглед с 2 външни стени с изолация.ще го ползвам зимата и лятото.
    та 12ка или 14ка и добри ли са климатиците 2ра употреба,които съм избрал.поне на цени го докарват.
    всякви идеи и предложения са добре дошли.това ми е първия климатик

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    клима не се избира по 12-ка или 100-ка,а в зависимост от много фактори и аз поне гледам НОМИНАЛА.напиши за къде ,какво и каква температура ти трябва,но аз съм твърдо за секъндхенд БОКЛУК.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #3

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    ами те цените на втората употреба са съизмерими с новите......
    аз гледах един national, 12-ка, произведен 2003 година. искаха му 900лв!
    ми то за 9 години му е взета силата вече....
    не знам на вас, ама на мен идеята за втора ръка климатик не ми допада

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    Цитат Първоначално публикувано от rebel
    ами те цените на втората употреба са съизмерими с новите......
    аз гледах един national, 12-ка, произведен 2003 година. искаха му 900лв!
    ми то за 9 години му е взета силата вече....
    не знам на вас, ама на мен идеята за втора ръка климатик не ми допада
    Да бе да! Не знам кой модел си гледал на Национал, но примерно CS-X285A който е също 8~9 годишен модел е с СОР 6.31, автоматично самопочиства, кислороден генератор, плазмен филтър, озонатор, максимална мощност при 7*С 7.5 киловата, при -15*С максимална мощност 4.75 киловата с СОР 2.6 и каквото можеш още да се сетиш. Та тази машина ти с коя нова предлагана тук ще я сравниш? Че, да струва и 900 лева? И за взети сили не ми говори защото имам Саньо което съм купил преди 12 години, а е произведено 1992 година и категорично работи по-добре от повечето нови машини.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #5

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    [quote=BLUE1 ]
    Да бе да! Не знам кой модел си гледал на Национал, но примерно CS-X285A който е също 8~9 годишен модел е с СОР 6.31, автоматично самопочиства, кислороден генератор, плазмен филтър, озонатор, максимална мощност при 7*С 7.5 киловата, при -15*С максимална мощност 4.75 киловата с СОР 2.6 и каквото можеш още да се сетиш. Та тази машина ти с коя нова предлагана тук ще я сравниш? Че, да струва и 900 лева? И за взети сили не ми говори защото имам Саньо което съм купил преди 12 години, а е произведено 1992 година и категорично работи по-добре от повечето нови машини.
    [твоето sanyo май ще е от вечните,
    все пак не можеш ме убеди че работи като нов, след като производителите(и то само японските) си дават по около 12 години живот на машинките]

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    Прав си.Японците си правят климатиците за тяхния си пазар от най-високо качество.

    Лошото е че при повечето фирми в БГ продаващи К2У докато това
    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    примерно CS-X285A който е също 8~9 годишен модел е с СОР 6.31, автоматично самопочиства, кислороден генератор, плазмен филтър, озонатор, максимална мощност при 7*С 7.5 киловата, при -15*С максимална мощност 4.75 киловата с СОР 2.6 и каквото можеш още да се сетиш. Та тази машина ти с коя нова предлагана тук ще я сравниш? Че, да струва и 900 лева?
    , стигне до Бг клиента- при натоварването на кораба "изчезват" 1-2 екстри, при разтоварването 1-2, при продажбата изчезва дистанционното и от всички екстри до клиента достига само името на един китайски нападател Г*л Х**.

    Ако има на кого да се довериш при покупката и евентуалното последващо сервизиране добре, но дори и тогава гаранция няма, защото колкото и да разбира човека- я кола го блъсне или катастрофира, я жената/децата го ядосат и получи инфаркт/инсулт...

    П.П. Не споря за качеството и екстрите на климатиците за японския пазар.Просто избора и ползването на тези климатици си "имат особености" които трябва да се знаят предварително.
    Иначе като гледам цените на резервните части, според мен има картел и то от поне 6-7 години между вносителите на климатици за нашия пазар който картел определя както цената на климатиците, така и на резервните части.Нямам как по друг начин да се обясни например как една пластмасова перка за външното тяло на фуджи/дженерал/фуджицу струва около 300 лева и при трите фирми вносителки, а в И бей я има за 1$-1.5$ при покупка на едро от Китай .
    Така една част за климатик за европейския пазар може да струва по скъпо отколкото същата резервна част за аналогичен модел за японския пазар.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    rebel какъв източник на информация ползваш относно даденият максимален живот от производителя? И аз не твърдя, че работи като нов, а че работи по-добре от някой нови. Всъщност ако ти липсва опит и знание за японските изхвърлени климатици напълно разбирам скептицизма ти. За разлика от теб аз думите си мога да ги подкрепя с реални примери на машини който аз съм избирал и купувал още от 2000 година, някои от тях отдавна прехвърлиха 12 години от живота си и слава Богу работят надеждно, комфортно и икономично.

    Джъсти, донякъде си прав, но не съвсем. Както при всички търговци и при тези които търгуват със секънд хенд клими има мошеници. Части за японски климатици могат да се поръчат директно от Япония и то на много добри цени, може да попиташ Александър за това. Фирмите от които аз съм взел климатиците си са професионалисти и аз съм доволен от след гаранционният им сервиз. Преди време бях писал за нелепият начин по които жена ми счупи турбината на LDR и как за по-малко от 24 часа ми беше доставена и монтирана нова такава за общата сума от 100 лева. За мен японските машини са без алтернатива особено ако си от Пловдив където имаш огромен избор от търговци и модели.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    Цитат Първоначално публикувано от rebel

    все пак не можеш ме убеди че работи като нов, след като производителите(и то само японските) си дават по около 12 години живот на машинките]
    Има ли живот след смърта?С японските клими май-да.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #9

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    rebel какъв източник на информация ползваш относно даденият максимален живот от производителя? И аз не твърдя, че работи като нов, а че работи по-добре от някой нови. Всъщност ако ти липсва опит и знание за японските изхвърлени климатици напълно разбирам скептицизма ти. За разлика от теб аз думите си мога да ги подкрепя с реални примери на машини който аз съм избирал и купувал още от 2000 година, някои от тях отдавна прехвърлиха 12 години от живота си и слава Богу работят надеждно, комфортно и икономично.

    Джъсти, донякъде си прав, но не съвсем. Както при всички търговци и при тези които търгуват със секънд хенд клими има мошеници. Части за японски климатици могат да се поръчат директно от Япония и то на много добри цени, може да попиташ Александър за това. Фирмите от които аз съм взел климатиците си са професионалисти и аз съм доволен от след гаранционният им сервиз. Преди време бях писал за нелепият начин по които жена ми счупи турбината на LDR и как за по-малко от 24 часа ми беше доставена и монтирана нова такава за общата сума от 100 лева. За мен японските машини са без алтернатива особено ако си от Пловдив където имаш огромен избор от търговци и модели.

    колега,от Пловдив сам.би ли споделил ти от къде си се оборудвал.може и на лично,за да не се счете за реклама.нека пишат и хора,от Пловдив,закупили климатик 2ра употреба и доволни от гаранционен и следGаранционен сервиз

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #10

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    ето откъде прочетох за живота на климатиците
    http://www.bulclima.com/support/chesto-zadavani-vuprosi
    същото го пише и на други места
    действително ми липсва опит с японските изхвърлени климатици - както ти сам се изрази
    но израза изхвърлени е достатъчно красноречив
    освен ако не е от доверен човек , не бих се ангажирал с нещо за което имам намерение да разчитам в най-студените дни и то години напред
    а каква сервизна поддръжка имат?
    имали официални вносители на резервни части за тях?
    официални сервизи?
    очевиден е отговора
    сигурно са с много добри технически показатели, но никой не знае дали не са ремонтирани с китайски части иколко време ще издържат
    не си ли съгласен с мен BLUE1?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    rebel периодично във форума се появяват индивиди като теб и почвата да задават въпроси на които е отговорено десетки пъти от много хора, напъни се малко почети.......а и очевидно не схващаш иронията. С най-добри чувства ти го казвам, но си ми абсолютно безинтересен опонент.

  14.  
     
  15. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #12

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    При този "октомврийски революционен" ентусиазъм за изхвърлените от Япония машини, да попитам съвсем плахо, какво да правим с втората употреба, демонтирани от нашия пазар машини?
    Демек, какво да правим ние с гайдите?!
    Вчера демонтирах два перфектни Хайера от длъжник, който не си платил наема на къщата, е на части ли да ги шиткам?

    Утре свалям LG 24, днес демонтирах Делонги 12 от фалирал офис..

    Тия машини за скраб ли са?


  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Re:Tвърдо 2ра употреба

    ми продай ги,но не залъгвай хората,че са си купили хубави машини,особено световно известния производител на климатици ДЕЛОНГИ......те и другата им техника е боклук,ма хайде.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #14

    Отговор: Re:Tвърдо 2ра употреба

    Според мен ако ще се вади хилядарка за 2ра ръка машина трябва да се направи простата сметка дали за още 300 кинта няма да купиш нов с подобни параметри. Цените на повечето 2ра ръка са по високи от колкото трябва. Примерно за Дайкин 9ка от 1000 лева на 5-6 години мисля че вече е по добре един нов Панасоник 9ка да не кажа за същите пари.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #15

    Отговор: Tвърдо 2ра употреба

    любо,забравяш най-важното ПАРАМЕТРИТЕ.и ако някой иска ново на добра цена моя ДАЙКИН ФТХ-50 с оставаща 2г.гаранция го давам за 1500лв.,защото САШО ми е приготвил ей тез боклуци RAS-406 EDR ,SHARP AY T286SV.тоз мръсник САШО днеска беше в нас и............ми ще ги купувам.благодарение на неговото съдействие,машините ги взимам на прекрасна цена и още нещо.офертата за дайкина остава,вече и в трите стаи ще съм с японски ДЪРТАЦИ.
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 25-09-12 в 22:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ръководство за употреба
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 6
    Последно: 18-11-15, 14:41
  2. Инструкции за употреба
    От augustt във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-12, 23:54
  3. 2ра употреба ... За или против?
    От test123 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 09-06-12, 22:21
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Климатик - нов или 2-ра употреба?
    От zapaden във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 78
    Последно: 05-01-10, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе