Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By justify

Koe Време е по- благоприятно за климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #1

    Koe Време е по- благоприятно за климатика?

    здравейте! Въпросът ми е за режим охлаждане. Кога на климатика му е по леко в жегата, като влажността е висока или ниска на вън.Също така кога топлообмена на вътрешното тяло е по- добър, при висока или ниска влага. Водата е по- добър топлопроводник от въздуха, но в режим на отопление при по ниски температури се образува скреж по външното тяло. При по високи температури 10 15 гр в режим отопление кога е по добър топлообмена на външното тяло, при ниска или висока влажност . Въпроса ми е от любопитство

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Koe Време е по- благоприятно за климатика?

    Над +3 градуса скреж по външните тела на климатиците(поне качествените) не се образува, като вместо това капе вода.

    Според мен при над +3 градуса по-голямата влага= по-голяма ефективност при топлобмена.
    zxc0 и mirandi харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Koe Време е по- благоприятно за климатика?

    По-високата влажност при +температури оказва по-добро влияние при топлообмена, защото увеличава топлопреносимостта на въздуха. Но увеличава и топлинния му капацитет, което предполага по-голямо количество енергия за промяна на тем ературата. Това означава, че ефективността му при охлаждане нараства с намаляването на влажността в стаята и нарастването на влажността отвън.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #4

    Re: Koe Време е по- благоприятно за климатика?

    Ясно. За режим отопление и аз така съм забелязал до около 3 4 градуса капе вода. Под тея градуси е по- допре сух въздух с по- малак топло обмен , но постоянен и без размразявания. Dobo_pv ме е разбрал мн добре и ми обясни мн. добре точно това което исках да зная. Благодаря ви!
    Този пост е редактиран от dokkito; 12-02-14 в 17:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Време за сладолед!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-13, 20:31
  2. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  3. Време на отдалечено пс
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-07, 22:21
  4. За колко време е нормално да потече климатика отвън?
    От Jogo_1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 20:11
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе