Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

С какви захранвания са климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1

    С какви захранвания са климатиците?

    Някой да знае с какви захранвания са климатиците импуслни или с траф? Или при разлинчните модели са различни?



    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Точно така при някой модели е с импулсно но масово са с траф.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Благодаря,



    Питам за да видя дали може да се сложи UPS на климатика! Изходния ток на UPS не е подходящ за доста от ел. уредите поради различната синусоида на изхода!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Може, разбира се. Аз дори съм с генератор.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Не на всички климатици може и не с всякакви UPS-и!


    За да не пиша вече написани неща ето един цитат от друг форум:


    Повечето UPS-и работят с форма на напрежението различна от синусоида тъй като са предвидени само за компютър. Компютърните, мониторските и принтерските захранвания са импулсни и така или иначе изправят и преработват напрежението. Тях ги интересува само ефективната му стойност. Затова масово UPS-ите дават нестандартни напрежения на изходите си при мерене с обикновен уред и с тях не могат да работят електродвигатели, трансформатори. Такива са помпите за камини. При включване работят с много големи вибрации и греене и е въпрос на часове да изгорят. Друг е въпроса с продължителността на работа на UPS-а. Бях се заровил много в тази сфера защото преправях UPS-и за употреба в камините. Оказа се, че някой от по-марковите UPS-и като APC правят синусоида, но имат електронно ограничение на времето на работа. Дори преработени с автомобилен акумулатор, допълнително охлаждане и т.н. пак докарват максимум 30 минути. Евтините китайски които се продават масово пък са много скромни откъм софтуер и с тях няма тези проблеми. Там проблемите са много повече. От формата на напрежението, през трудното охлаждане, до кирливия вътрешен трансформатор. Ако някой си представя преработката и употребата на такъв UPS за нещо съвсем елементарно, да забрави! Много майстори и фирми предлагат подобни евтини преработки на пазара, но никой не ти ги казва тези истини и не носят отговорност за изгорелите помпи, наводнените апартаменти и т.н.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Не на всички климатици може и не с всякакви UPS-и!

    Затова масово UPS-ите дават нестандартни напрежения на изходите си при мерене с обикновен уред и с тях не могат да работят електродвигатели, трансформатори.
    Извинявай, ама за какво точно служи такъв UPS? Всеки климатик може да работи на UPS. А лошото качество на даден уред си е просто лошо...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Точно това е проблема, че 80% от продаваните UPS-и за PC-та не стават. Освен ако климата не е DC Invertor. Поне така излиза ако другите са с траф то ще им се скапят моторите и компресора!

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #8

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Колега, много искам да видя един произволно избран UPS дето ще изгори помпа за парно - от тия дето са точно най-различни марки (знайни и незнайни).... И как точно от изгоряла помпа става наводнение, виж за пушек и пара съм по-съм съгласен. И как при DC инверторна технология ще стане по-лесно това UPS. Защо не му кажете на човека че има такава техника, но струва много за един климатик, защото традиционно при по-сериозните мощности цените на UPS стават доста солени... А и когато говорим за сериозни техники, т.е. за качествени клими ... там хората са се погрижили за всичко това - спад на напрежение, пренапрежение, офазявания и все от тоя род неща...

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Колега това горе е цитат от друг форум. А иначе това за помпата съм го чувал (чува се как се променя звука на мотора) и виждал и то с UPS за PC. Затова ако погледнеш в нет-а има специални UPS-и за помпи. За климите не съм сигурен за това питам Но е логично DC Invertora да е с изцяло импулсно захранване, а него променената синусоида от UPS-а не го грее. Иначе, за това, че имат вградени защити съм съгласен и не споря

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Колега това горе е цитат от друг форум. А иначе това за помпата съм го чувал (чува се как се променя звука на мотора) и виждал и то с UPS за PC. Затова ако погледнеш в нет-а има специални UPS-и за помпи. За климите не съм сигурен за това питам Но е логично DC Invertora да е с изцяло импулсно захранване, а него променената синусоида от UPS-а не го грее. Иначе, за това, че имат вградени защити съм съгласен и не споря
    Така е! За да работи добре един променливотоков двигател, той трябва да се захранва със синусоидално напрежение. А евтините UPS дават едно стъпаловидно напрежение, което наподобява синусоида, но има много хармоници от стръмни фронтове. В резултат на това двигателите силно загряват и могат да изгорят. Когато в захранването на един уред има изправяне на напрежението в началото и филтриране с кондензатор с голям капацитет, тези хармоници са без особено значение.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:С какви захранвания са климатиците?

    Понеже не разбирам,а мисля че може би това е решение,не става ли с устройството "изправител" като не съм сигурен за името,обяснявам,един колега го има този уред,стар е,голямо колкото дек, към него се връзва акумулатор и в единия режим може да зарежда акумулатора,а в другия режим прави ток 220 в,но беше ограничено по ватове -не помня колко,и подобно на УПС реагира на спиране на тока....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #12

    Отговор: С какви захранвания са климатиците?

    Последно става ли с UPS и с какъв?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: С какви захранвания са климатиците?

    За 30мин. работа на климатика....как си в ремонт по скоро осветлението да дублираш на акумулатори, сега с 10W-те ледове ще ти е светло бая време.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #14

    Отговор: С какви захранвания са климатиците?

    Не съм сигурен, че на евтините LEDове ще им хареса "синусоидата" на евтин UPS. Иначе си има UPS-и с чиста синусоида, но там нещата вече опират до максималната консумация и цена.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: С какви захранвания са климатиците?

    Защо да не им хареса синусоидата? Като знам, че LED и енергоспестяващите работят и на постоянен ток, може и да не са много капризни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам захранвания и рам.
    От niva във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-13, 17:11
  2. Разлика в захранвания
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-01-13, 22:51
  3. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21
  4. захранвания и заземяване
    От bateto_87 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-06, 02:40
  5. захранвания....
    От MANIAK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-01, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе