Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By marian1
  • 1 Post By Valerii

Проблем с алуминиеви радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с алуминиеви радиатори

    Здравейте,
    имам следният проблем.Преди два дни смених всички радиатори у дома.Новите радиатори са алуминиеви и сам съм си ги монтирал.Монтажа е направен при напълнене система и за целта предварително съм поставил спирателни кранове навсички радиатори(те са общо 3 бр.).Още не съм викал фирмата за топлинно счетоводство да премества топломерите защото възникна следния проблем.
    1.Оварям крановете и радиатора почва да се пълни с вода от системата
    2.След кратко време първите ребра (глидери) от страна на тръбите започват да загряват - дотук всичко нормално
    3.Обезвъздушавам радиатора ръчно
    След 3-тото действие радиатора за почва да грее целият, но след известно време изтива от само себе си !!!През цялото време от като съм ги монтирал се чува звук на постоянно пълнене и шуртене на вода.След ново обезвъздушаване и източване на още 20-30 литра от инсталацията радиатора тръгва пак и грее целият - звукът и шумът от шуртенето не изчезват имам чувството, че пълни постоянно . . .
    От никаде не капе, изпуска или тече проверил съм го многократно.Проблема е един и същ и при трите радиатора.
    В крайна сметка и на 3-те радиатора греят само първъте 2-3 ребра(глидера), почвам да се притеснявам с това мое обезвъздушаване да не източа цялата система на входа .
    Едно предположени ако позволите, нали имам спирателни кранове и сега на всеки радиатор на тръбата от страна на подаване на водата имам по два крана ( един спирателен и един който си беше със старите радиатори и топломети разграфен).Дали може това нещо да влия е?Според мен едва ли, но ми трябва съвет . . .
    Благодаря!!!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #2

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Още нещо, възможно ли е още парното да не е пуснато на пълна сила и мощност и затова да не загряат радиаторите.Инсталацията според мен е добра.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #3

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Причината не е в това дали парното е пуснато с пълна сила и мощност.Според мен в радиаторите има още въздух.Затвори горния кран на входящата вода и тогава опитай да обезвъздушиш.За системата не се притеснявай,ще я допълнят.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от badbore

    Едно предположени ако позволите, нали имам спирателни кранове и сега на всеки радиатор на тръбата от страна на подаване на водата имам по два крана ( един спирателен и един който си беше със старите радиатори и топломети разграфен).Дали може това нещо да влия е?Според мен едва ли, но ми трябва съвет . . .
    Благодаря!!!
    Това второто, разграфеното да не е термостатен вентил? На кое деление от разграфяването е? Защото сега времето е топло и той може да се замозатваря, ако е сложен на ниска температура.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #5

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Lupus след проверка в нета и форума "разграфеното" си е точно термостатен вентил!!!И спирателните кранове и термостаните вентили са отворени до край на максимално.До колкото ми стана ясно от нещата които прочетох термостатните вентили имат индивидуало(ръчно) и автоматично регулиране.Е като ми е на врътка значи не е автоматичен.Можели да сработва автоматично и да затваря крана при определена температура(примерно ако е по студено) . . .,имали някакви сензори или датчици???????

  7. SAGE
    Guest
    #6

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Провери дали ти е отворен изходящия(долния) спирателен кран

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Хм стига глупости,как няма да се притеснява за това дали е пълна системата? Ами нали и още 2-3 като не са си отворили крановете при пълненето преди пускането на парното и ей го къркоренето(ако въобще парнаджията е решил да допълни а не е бързал).Колега отиди в абонатната спри помпата и допълни системата,ако незнаеш как питай кой и го накарай.Преди пълненето остави крановете напълно отворени-щом къркори има въздух!И ги дръж известно време отворени докато се развърти системата.
    Gena_bs одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Re:Проблем с алуминиеви радиатори

    Здравейте, днес след дългите почивни дни като се прибрах установих, че от един радиатор ми е текла вода. Оказа се че е от оплътнението на обезвъздушителя. Смених го и след напълване на радиатора, той си седи студен след пускане на винтила за топло/ преди почивните дни топлеше . В съседната стая има същия радиатор и той си работи. Моля някой да помогне със съвет какво да направя ?

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #9

    Отговор: Проблем с алуминиеви радиатори

    Сигурно е останал въздух в него. Докато го обезвъздушаваш повдигни леко единия край на радиатора от към страната на обезвъздушитела.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Проблем с алуминиеви радиатори

    Има въздух в системата, които си вкарал със самоделните си изпълнения.
    Ти последен ли си на щранга, че слагаш обезвъздушители? Ако не си, те не са ти нужни.
    Системата, ако е правилно проектирана, има обезвъздушители само на последните, най-високо разположени в сградата радиатори. При нужда само през тях се прави обезвъздушаване. Системата след това трябва да остане затворена под налягане, в противен случай просто няма да работи, както е в момента.
    Обади се на отговорника за парното и го помоли да зареди системата наново и да провери дали държи оптимално налягането. За да не те линчуват комшиите преди празниците.
    Така също е добре да провериш да не би по същото време и някой друг да се е упражнявал върху нея. Което въобще не е изключено, изхождайки от собствен опит.
    Успех!

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #11

    Отговор: Проблем с алуминиеви радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ти последен ли си на щранга, че слагаш обезвъздушители?
    Не четеш между редовете системата му е с колектори за всеки апартамент.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: Проблем с алуминиеви радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не четеш между редовете системата му е с колектори за всеки апартамент.
    сградата е нова и за всеки апартамент парното влиза централно и след това се разпределя за различните радиатори.
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #13

    Отговор: Проблем с алуминиеви радиатори

    Пробва ли това което ти предложих и оправиха ли се нещата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам алуминиеви радиатори Ragall Jumbo - размер H350
    От rummenn във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-12, 15:58
  2. Продавам 2бр. алуминиеви радиатори за парно
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-12, 14:40
  3. Продавам 4 броя алуминиеви радиатори
    От S.Kozhuharov във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-11, 13:31
  4. Панелни или алуминиеви радиатори
    От dedo pop във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-06, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе