Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Какъв лъчист радиатор да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    11
    #16

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Добавям няколко линка и за Adax, тъй като ходих да ги поразгледам при официалния представител тук. Линковете са на производителя.

    Ето това най-хваща окото, търсили са някакъв дизайн - модела NEO:
    http://www.adax.no/index.php?option=...mid=65&lang=en

    Това също се води доста добро, още не съм разбрал точните разлики - Glamox:
    http://www.adax.no/index.php?option=...100242&lang=en
    /това уж трябваше да е на английски, ама нейсе... /

    Цените и на двете са около 360-380 лева за 2кВ-товия вариант. С Дигитален термостат и седмично локално програмиране.

    Иначе, Adax нямат нищо лъчисто, освен това, но то е за баня:
    http://www.adax.no/index.php?option=...100211&lang=en


    Та това е в общи линии. Все още обаче се чудя дали да се спра на лъчисти... Едно сравнение за лъчистите радиатори, което ми направиха - че било най-близко до отоплението с камина, определено ме позариби малко.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #17

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Adax Glamox, идеално решение на добра цена

  4. Junior Member Аватара на yanku
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    22
    #18

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Здравейте и от мен.
    И аз доста четох по форумите за тези лъчисти електроуреди,но така и неможах да разбера колко време работят за 24 часа,и струва ли си инвестицията за такъв вид електроуред.
    Ако някой е запознат нека да ми обясни има ли съществени разлики между марките Campa,Applimo,Airelec и защо в техните сайтове това което при нас го дават за лъчист конвектор при тях са разделени на "RADIATEURS" и "RAYONNANTS - CONVECTEURS".
    И каква е разликата между тези модели на Campa освен в дизайна има ли разлика и в икономичноста:
    1. Cosmos
    2. Prélude
    3. Osmose
    4. Campaver 2 Ultime Classic
    5. Campaver 2 Select
    Благодаря предварително за отговорите.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #19

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Колко време ще работи за 24 часа зависи от много неща, но моят Applimo Quarto SAS 1.5 kw зимата съм го наблюдавал нощем, при по-топло време работи около 5 секунди и почива някаде 50, при по-студено време вдига времето за което е включен, но не повече от времето за което е изключен, т.е. ако работи 30 сек. поне толкоз най-малкото не работи. Но всичко това при влезнал вече в режим радиатор, при включване в студена стая или при увеличаване от копчето естествено работи докато направи температурата.
    За разликите между марките не мога да ти кажа, все още съм ползвал само Applimо-то, зимата ще видя как е Campa-та.
    Campaver 2 Ultime Classic и Campaver 2 Select имат отпред 8 мм стъкло, което служи за акумулиране на топлината, виж най-добре от линковете дето съм пуснал по-горе в темата каква им е разликата.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #20

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    До "BUCHO"

    Здравей,
    Питанката ми е дали ,ако го пипнеш Aplimo ,ще се изгориш или е безопасно и за малки деца?

  7. Junior Member Аватара на yanku
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    22
    #21

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    До dudi4ek. Чети всичко!
    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Мойте впечатления от лъчист конвектор са все още малки - от февруари тази зима след като ме предаде климатика в спалнята (12 квадрата). Ползвам Applimo Quarto SAS 1.5 kw. Комфорта спрямо климатика е несравним според мен - няма духане, няма шум, като си край него се усеща една приятна топлина. Чуден е. Колкото до харченето на ток нямам идея колко повече харчи спрямо климатика, но сметката ми се увеличи с 20-тина лева, даже ми се струва че е същата. Конвектора съм го ползвал както климатика постоянно включен, само се увеличава или намалява.
    За малки деца е идеален - няма опасност да се изгорят (а при маслените радиатори си е сериозна опастност) и го няма това движение на въздуха както при климатика.
    Пролетта взех един Campa Altea от Англия и така ми излезна 3 пъти по-евтино, но още стои в кашона и чака зимата.
    Отоплението с такъв радиатор е супер за мен, в настоящия апартамент се отоплявахме с инверторни климатици така, че имам представа как е с тях, но предпочитам да плащам малко повече сметки през зимата, но да ми е комфортно и да не мисля дали ще справи климатика със студовете и дали няма да сдаде багажа, както се случи при мен. За новото ни жилище ще заложа само на лъчисти радиатори - трябва ми още един и съм готов. А за жегите и една евтинка Мидеа ще ми свърши работа.
    Пуснал съм ти линкове на вносителите на Аплимо и откъдето съм взел моя Quarto SAS цените като гледам са им по-добри спрямо на Айрлек.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #22

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Привет,идва зимата и мисля за отопление .Имам сериозен въпрос за лъчистите радиатори
    Голям фен съм на черната техника и в стаята в която ще монтирам радиатора съм сложил едно 40" LCD на стената, до него комп + монитор LCD, ползват се постояно.
    Така въпросът ми е .Дали тези уреди ще се нагреят повече ,като зная принципа на лъчистото отопление първо предмети стени после въздуха?
    Защото точно от това ме е страх ,те и без това достатъчно си греят А и съм чувал, че лъчите /слънчевите/са вредни за Lcd матриците. Моля за компетентен отговор.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Слънчевите лъчи са вредни като светлина, а не като топлина. Не се притеснявай от инфрачервеното излъчване нито за техниката, нито за хората

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #24

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Вижте какво намерих по Пловдивския панаир . Някой запознат ли е с тези печки на VEITO ?? Моля за мнение

    http://www.europa-tunch.com/index1.html

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #25

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Ми аз не виждам нищо революционно в нея въпреки, че така я описват. Такива печки ги е имало винаги 50% от енергията пести ако стоиш 50% от времето на студено. Има и други печки които са влагоустойчиви от този тип явно не са си направили труда да проучат пазара или си е рекламен трик. Не разбрах какво точно искаш да разбереш. За мен новото е, че има дистанционно, но не виждам и много смисъл от него при положение, че има термостат (всяка екстра си е хубаво нещо ама зависи с колко се оскъпява продукта все пак това не е телевизор мисля. че аз лично мога да мина и без дистанционно за печката).

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #26

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Привет , колега Samuil !

    Би ли споделил какво реши Ако си се обзавел сподели впечатления, че и на мен ми се върти едно такова отопление в главата Шумен ми идва климатика за през ноща

    И един въпрос към знаещите -кой от двата типа -конвекторно или лъчисто отпление изсушава повече въздуха?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #27

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    и аз бих заложил на климатик...

  16. Junior Member Аватара на yanku
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    22
    #28

    Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Здравейте!
    Искам да искажа моите впечатления за уреда който ползвах миналата (надявам се и тази) зима.
    След доста чудена на какъв уред да заложа се спрях на Applimo Quarto SAS и по съвет на жената (с цел да спести пари) купих ме и Теси MC 201.
    Разликата е както в цената така и в качеството.
    Не съжалявам,че заложих на Applimo-то върши страхотна работа.Топлината не мога да я опиша каква е,но е по различна от тази на климатика.При климатика топлия въздух е по тежък отколкото при уреда с лъчисто отопление.Електронният терморегулатор си казва думата спрямо този на Теси.Работи с пъти по малко в сравнение с Теси.Като ценово изражение в края на месеца за ток плащах около 150 лв.(за сравнение през летния сезон плащах 50 лв.)
    Applimo-то работеше 24ч на ден,а Теси-то от 18.00 до 06.00 часа.
    Съвета ми към хората е ако могат да си позволят уред с електронен терморегулатор да не пестят сега,защото той ще пести за тях в процес на работа.
    А относно темата заставам твърдо зад лъчистите отоплителни уреди от Франция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #29

    Отговор: Re:Какъв лъчист радиатор да избера?

    Изтрийте тази
    Този пост е редактиран от Dimitar01; 05-11-12 в 19:31.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам Лъчист стъклен радиатор Airelec Glassance 2000W
    От iivanov28 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-13, 18:51
  2. Продавам Лъчист радиатор марка Noirot модел Аurea SAS 2kW
    От rali4ka44 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 03-03-13, 19:23
  3. Продавам лъчист радиатор Campa Cosmos Classic
    От pondzi във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-12, 03:13
  4. Какъв LED ТВ да избера
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-11, 12:28
  5. Какъв лъчист радиатор да избера? /Преместена!!!/
    От Samuil във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-10, 21:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе