Резултати от 1 до 5 от общо 5

Абонатна станция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #1

    Абонатна станция

    Здравейте,
    Бих искал да ви попитам за съвет, тъй като наближава отоплителният период.
    Имах проблеми с абонатната станция на блока миналата година- София. Живея на 10тия етаж от 12 етажен блок. На всеки 3 дни падаше налягането на парното и бях принуден да слизам до абонатната станция, за да допълвам инсталацията. Поне до 8мия етаж знам, че се губи парното на 5тия ден, и така на долу ( но тях не ги интересува, защото междувременно пълня инсталацията).
    Тъй като нищо не разбирам от тези инсталации и знам само кой кран да отвъртя на всеки 3 дни, за да напълня инсталацията се нуждая от вашата помощ. Топлофикация отказва да се занимава.
    Абонатната станция е с автоматично пълнене доколкото знам.
    Единственото което ми хрумва е, че някой съсед от долу си налива вода за тоалетната или там му тече, но това не обяснява, защо не се пълни инсталацията автоматично.
    Имате ли някакви идеи или съвети?
    Мерси предварително
    Краси
    Да допълня манонетъра показва 5+ (скалата е до 5, за да не се изложа няма да кажа мерната единица) когато прелее, а обикновенно на 3тия ден е 2,5.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Re:Абонатна станция

    Обикновенно на хубавите пълначки може да се регулира налягането което поддържат.При един такъв голям блок обикновенно някой затваря пълначката ,защото при пробив някъде става наводнение.Трябва да видите дали е затворен крана преди пълначката и да регулирате пълначката на подходящото налягане от пластмасовата врътка на нея.ВНИМАНИЕ -проверете мембранния разширителен съд за допустимото максимално налягане и не го прехвърляйте!Всичко това става при изправна инсталация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #3

    Re:Абонатна станция

    Мерси много за помоща. Да пълначката е затворена и когато спадне налягането просто я пускам докато не се напълни преливника и пак я спирам. Явно въобще не трябва да работи по-този начин. Странното е, че никoй не се е оплаквал за теч. Явно решението е да платим на някои за да регулира пълначката, когато пуснат парното. Мерси пак

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #4

    Re:Абонатна станция

    Пълначка и преливник са две несъвместими неща .Пълначка има само в затворени системи -това което виждате да "прeлива" може да е сработващ балансвентил.Но най-добре извикайте човек който разбира да Ви реши проблема.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #5

    Re:Абонатна станция

    Май настана време за студа

    Знам че тук има доста разбиращи хора, но бих искал някой да дойде на место (София, Люлин) и да провери абонатната станция.
    Нужна ми е и оферта, за да я одобри домоуправителя все пак.

    Мерси

    Поздрави

    К. - ЛС или krassi3@yahoo.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Станция за събиране на фреон
    От storadbov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-11, 23:47
  2. ПРОДАВАМ СТАНЦИЯ ЗА ФРЕОН
    От apollo73 във форум Продава
    Отговори: 15
    Последно: 14-03-11, 21:29
  3. Зарядна станция за фреон
    От mir71 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 26-12-10, 22:54
  4. Съвет за работна станция
    От Svetste във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 06-12-10, 15:53
  5. Лаишки въпрос за абонатна станция и топла вода
    От kod във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-10, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе