Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Съвет за работна станция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #1

    Съвет за работна станция

    Здравейте, момчета!
    Моля, за Вашата компетентна преценка и съвет за баланса на следната конфигурация:
    GB P55-UD3L/H55/LGA1156,
    I5-750 /2.66GHZ/8M/BOX/LGA1156,
    2x2GB DDR3 1600 KINGSTON HYPER X,
    1000GB SEAGATE 7200/SATA2/32MB,
    ASUS ENGTX460 DIRC TOP/2DI 768,
    FOXCONN 3GTLA-143/420W PFC.

    Ще се ползва за работа с Аутокад, Фотошоп, Корелдроу, рядко видеообработка.
    Мисля да е с Уин. 7, 32 бита. Програмите са от 2007г. и вероятно ще се наложи емулация на XP.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Съвет за работна станция

    32bit windows няма да ти вижда всичката рам, така че може да се спести малко и да вземеш 2+1

    съвсем, ама СЪВСЕМ отделен въпрос е, че 4гб рам е някакъв минимум, под който да работиш професионално с шоп-а. аз по-скоро бих сложил 8гб рам, които изискват 64bit win

    това захранване по-добре го смени с някое марково 400W

    не знам какво имаш предвид като казваш, че програмите са от '07, както и какво визираш под "емулация на ХР" (виртуална машина? compatibility?). всяка уважаваща себе си програма или има 64bit версия, или работи под 64 нормално, така че според мен опасенията ти са неоснователни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #3

    Re:Съвет за работна станция

    Минимумът за Win7 не е ли 1ГБ? И да не вижда 2х2? Не знам... Ще прочета.
    Не работя професионално с тези програми, не си вадя хляба само от тях, но понякога ми трябват. Сега вървят с P4 на 3MHz и 512МБ РАМ. Просто компа поостаря, от 2004г. ми е, 5 години не е преинсталиран и взе да се омагьосва. Версиите на програмите са AutoCad 2007 LT, Photoshop CS2, CorelDraw X3 и са лицензни - това имам предвид! Има и такива - 'дето си плащаме.
    За захранването и аз имам притеснения, но не съм компетентен относно маркови/менте, така че бих се радвал на конкретни предложения.
    И - да, под емулация имам предвид compatibility. За 64 битова версия съм леко наплашен, понеже брах доста ядове с такава версия относно наличие на драйвери за различни малко по-старички устройства за нея - принтери, скенери и прочее.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Съвет за работна станция

    32 битовите операционни системи виждат между 3 и 3.5 гигабайта (според зависи биоса на компа), за това и колегата ти каза да сложиш 64 битова която е силно препоръчителна за хората с 4 и повече гигабайта памет. От друга страна , апетита идва с яденето, то и Трабанта е кола ама е по-комфортно в Мерцедес Новите версии на програмите които си написал използват и процесора на видео картата който е много по мощен от всеки един централен процесор на компютър, така ,че би трябвало на новата си машина да ползваш новите версии на продуктите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #5

    Re:Съвет за работна станция

    Яденето много солено и няма да се яде, определено. Вариант с нови версии на програмите не се предвижда.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Съвет за работна станция

    тогава сложи още 1гб рам на стария комп и няма да го познаеш, повярвай ми

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #7

    Re:Съвет за работна станция

    И това е вариант, трябва да се разтърся за стара РАМ. Ама все ми е на сърце да съм ъп ту дейт, че ходя да се занимавам по чуждите машинки със 7, а пък аз си жулкам на ХП-то

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Съвет за работна станция

    Послушай @FearMe за 1ГБ а още по-добре 2х1ГБ на мястото на 512-ката. Тя седмицата не ти трябва...с нея пари не се вадят, да не говорим, че ако не ме лъже спомена, Аутокад 2007 LT, 2009 LT не са съвместими,...и решението е "минаване на горна версия", CS2-ката също ми е колеблива. Първо си чекни нещата тук
    http://www.microsoft.com/windows/win...e-advisor.aspx
    после решавай...

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Съвет за работна станция

    Е то не може и душата да е в рая и ••я до края Мисли си кое за теб е добрият вариант

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #10

    Re:Съвет за работна станция

    Не знаеете колко сте прави! Но ще трябва да се разтърся за памет и да отделя 1-2 дни за пълна преинсталация и тунинг. А парите да вложа в 3-4 машинки за счетоводство, че горките карат на 98 още.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Съвет за работна станция

    само да допълня, че разликата м/у 1.5 и 2гб под ХР няма да се усети кой знае колко (да не кажа хич), но пък ще струва повече

    и по-добре вземи оправи машинките на счетитата, и те душа носят

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re:Съвет за работна станция

    Ще му трябва не на ХП-то, а на визираните програми ако реши да ги отвори едновременно и да работи с тях, без да се налага да излиза от предходната за да диша компютъра. Това ще му позволи дори да изключи всякакъв swap. Много е възможно тези 512 да са на 2х256 и така и така няма да може да я запази. То и само още 512 да добави ще се усети съществена разлика. Всичко това е въпрос на личен избор и отделени финанси, където всеки решава насаме. Може да ги премести на някой от другите компютри за счетоводство, които иска да ъпгрейтва, като разбира се внимава "новите-стари" дъна да я поддържат. После, 3-4 по-нови компютъра за счетоводството ОК но преминаването от Уин98 към ХП значи пак пари за лицензи поне доколкото разбирам човека иска да си е законен и не е ясно дали е рентабилно.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re:Съвет за работна станция

    Нема да е лошо да смениш и диска. С "най-обикновен, но сегашен".
    В пъти са по-бързи от тези на 5 години, пък са нищо пари - в момента 1GB DDR400 струва почти толкова, колкото и един 500GB бърз диск, (да речем Caviar Black на WD).
    С допълнителната памет и новия диск няма да познаеш машината, както вече отбелязаха преди мен.

    Уточнение: предположил съм, че дънната платка на стария компютър поддържа SATA.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #14

    Re:Съвет за работна станция

    Поддържа SATA. И явно като се поразмислите, стигате до извода, че ми трябва нова памет, диск, процесора е под съмнение, поизхабени части (примерно кондензатори), омърляна вътрешност и бучащи вентилатори, ама да не го сменям. А на мен ми се ще нова и тиха машинка, ако ще и да е пак под XP и да не е с 4МБ рам. Размисълът е много дълбок, но програми за 5-6к не се прежалват лесно - две думи няма.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Съвет за работна станция

    Смени си вентилаторите, вземи си едно по-хубаво охлаждане и пак ще имаш тиха машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мощна работна станция Lenovo с Core2Quad и Quadro FX 1800
    От radoslaf във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 12-03-13, 09:32
  2. Работна температура на AMD Turion64 X2 TL56 1.8GHz
    От tot2311 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-08, 16:39
  3. работна температура на процесор amd athlon 1.33
    От ltt във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-07, 14:00
  4. Продавам работна станция/малък сървър
    От DarkRose във форум Продава
    Отговори: 11
    Последно: 18-05-06, 15:41
  5. Продавам двупроцесорна работна станция
    От DragonLtd във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе