Резултати от 1 до 5 от общо 5

Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #1

    Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

    Здравейте, имам газов котел Бош конденз 3000 и при дъжд влиза вода през димоотвода, която се стича по въттрешната страна на корпуса на котела и влиза в стаята на капки, а при по-силен валеж и на малки струйки. От фирмата монтирала котела идваха и казаха, че са имали и други такива случаи и че проблема бил конструктивен и били уведомили Бош за него и те търсели решение, ама нещо ме съмнява тази работа... и затова се обръщам към Вас, за да чуя мнението Ви, както и дали някой има или е имал подобен проблем. Доколкото знам на кондензните котли димоотвода е с лек наклон на вътре така че е логично да възникне подобно нещо, ама все пак няма ли решение?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

    Еми залепи му накрая на димоотвода със силикон малка козирка като преди да я залепиш я огъни леко надолу и тогава залепи.Така вътре нищо няма да влиза и ще се стича надолу и напред по козирката и от нея на земята.Ако влиза от външната страна -уплътни със силикон дупката през която е прекаран димоотвода и си готов.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re:Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

    Цитат Първоначално публикувано от tooowjs
    Здравейте, имам газов котел Бош конденз 3000 и при дъжд влиза вода през димоотвода, която се стича по въттрешната страна на корпуса на котела и влиза в стаята на капки, а при по-силен валеж и на малки струйки. От фирмата монтирала котела идваха и казаха, че са имали и други такива случаи и че проблема бил конструктивен и били уведомили Бош за него и те търсели решение, ама нещо ме съмнява тази работа... и затова се обръщам към Вас, за да чуя мнението Ви, както и дали някой има или е имал подобен проблем. Доколкото знам на кондензните котли димоотвода е с лек наклон на вътре така че е логично да възникне подобно нещо, ама все пак няма ли решение?
    И защо се мъчиш ти, този котел не е ли в гаранция?
    При конструктивен дефект - фирмата демонтира и монтира за своя сметка с друг вид , който няма такива недомислия.
    Има и КЗП.
    Да видиш как бързо ще се уредят тези конструктивни дефекти.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re:Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

    Бабини деветини ти разправят . badr те упътил правилно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #5

    Re:Влизане на вода през димоотвода на котел при дъжд.

    Благодаря за мненията Ви. Пак ще имаме разговори с фирмата явно, иначе засега съм доволен и от котела и от цялата инсталация, ама какво да се прави явно при нас не може всичко да е наред, все трябва да има нещо...Поздрави...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 24-01-15, 18:07
  2. Отговори: 3
    Последно: 24-12-12, 17:57
  3. Отговори: 2
    Последно: 24-04-12, 11:07
  4. Отопление и топла вода с газов котел
    От tedybb във форум Отопление
    Отговори: 24
    Последно: 27-12-10, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе