Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #1

    Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Здравейте,

    Бихте ли препоръчали фирма за проектиране, доставка и монтаж на газова система за отопление и БГВ за София? За момента единствено ми е известна Овергаз, но те като че ли работят само с Bosch техника, а аз искам да направя сравнение в офертата. Бюджета не е ограничен, но все пак искам решението да е разумно и като първоначални, и като месечни разходи. Бих искал да имам и резервен вариант за топла вода на ток, т.е. трябва да има и бойлер, който да може да се нагрява както от газовия котел, така и на ток.

    Единственото комплексно такова решение, което намирам е на Tesy (пакет LUX 120 V), но предполагам че нещо подобно може да се направи и с котел Bosch (напр. кондензен 3000W) + комбинация с бойлер. Към коя фирма да се обърна?

    Става въпрос за тухлен апартамент в нова сграда, с PVC дограми, изолация външна и вътрешна (тавани каменна вата, подове isolgomma), 2 бани - едната с вана, 2 спални 13-15м2 и едно голямо помещение (хол+кухня) 35м2.

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Simeonof; 17-11-13 в 20:23.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Да, може естествено и с Бош да се изпълни, но за твоето жилище е по-добре Condens 5000 3-16kW, отколкото Condens 3000 7-22kW

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Благодаря за съвета! За Бош ще питам в Овъргаз, те би трябвало да могат да оферират Condens 5000 в комбинация с бойлер. Препоръки за фирма-изпълнител с Tesy? На сайта на Tesy са дадени няколко партньора за София, но се чудя към кого да се обърна.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да, може естествено и с Бош да се изпълни, но за твоето жилище е по-добре Condens 5000 3-16kW, отколкото Condens 3000 7-22kW

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Виж сега, Овъргаз са доставчици на газ, има много по-добри решения за избор на инсталаторска фирма, но това си е твое право

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #5

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да, може естествено и с Бош да се изпълни, но за твоето жилище е по-добре Condens 5000 3-16kW, отколкото Condens 3000 7-22kW
    Lazar, може ли да дадеш линк към този котел, не намирам condens 5000 с такива мощности, само condens 7000

    Кондензни газови котли - Bosch Термотехника

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    Извинявам се, за 7000 говоря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    64
    #7

    Отговор: Проектиране и монтаж на газов котел и бойлер - София

    аз съм с immergas mini eolo 9-24kw, и съм решил да го сменям с малък или този бош condens 7000 3-16kw, който си написал или immergas victrix 2-12kw,
    и се чудех понеже котела който ползвам в момента ми е подарък от строителя дали е възможно да си го оставя само за БГВ, и да сложа новия котел само за отопление, това възможно ли е по принцип?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-11, 23:51
  5. Продавам газов котел и бойлер.
    От Kiakaha във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе