Резултати от 1 до 2 от общо 2

Наблюдения и свободни размисли над разхода на газовия котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    Наблюдения и свободни размисли над разхода на газовия котел.

    Напоследък съм подхванал задачата да засичам водомера и газомера ежедневно и постепенно се натрупват данни за бъдещи анализи.

    Това което днес искам да споделя е единично наблюдение над разхода и слънчевото греене.


    Среднодневна температура за София: Облачност Вятър
    29-30.11 -1.4 75% 0.5м/с
    4-5.12 -2.4 0% 0.3м/с


    Засичанията показват, че разхода през по-студения, но слънчев ден е почти 1м3 газ по-малък или имам намаление на разхода с около 9КВч, като бих го изразил като приход от слънце въпреки повишените топлозагуби заради единия градус надолу. Топлозагубите (теоретичните) са 77Вата на градус за целия апартамент или 1.8Квч за денонощие за градус. Реалните са повечко, ама ще ги сметна когато имам повече данни.

    Така сметката докарва до 10,8Квч добив на топлина от слънцето за денонощие.

    Това съпоствено с покрив 180м2 под който съм аз. Температурите на измерванията са малко под типично средномесечните за Януари което ми дава възможност да дам следната оценка - сметката би се повлияла в размер (+)(-)30-на лева в зависимост дали е облачно или не.

    Някой може ли да даде линк за да разбера колко е слънчевото грене по месеци?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Наблюдения и свободни размисли над разхода на газовия котел.

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Някой може ли да даде линк за да разбера колко е слънчевото грене по месеци?
    моля : PV potential estimation utility
    избираш си населено място или координати, слънчевото греене е вторият и третият таб в дясно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 17-07-12, 00:17
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-10-11, 14:45
  3. Panasonic 9 CS-E9DKEW, Не топли ефективно и Видгна разхода
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 08-03-11, 15:36
  4. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 02:30
  5. Отговори: 18
    Последно: 21-01-10, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе