Резултати от 1 до 4 от общо 4

преработка на инсталация с чешки котел на твърдо гориво за пелети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    3
    #1

    преработка на инсталация с чешки котел на твърдо гориво за пелети

    Привет на всички във форума!
    Имам следната ситуация и съответните въпроси към нея.
    Инсталация с чешки котел 24 вата (по спомен), 4 радиатора панелни с 3 панела от старите модели (от соца) тоест, от тези дето събират повече вода и два алуминиеви с по 26 ребра и бойлер.
    Имам идея на година да мина на пелети, понеже и последният от "параджиите" ми, (децата) заминават и няма кой да пали докато съм на работа.
    Мислех да си потърся три конверторни радиатора втора ръка, да заменят панелките, с цел да намаля времето за загряване на водата в системата, но се колебая заради шума и паричките естественно.Вашето мнение необходимо ли е и какъвто и да е друг съвет, би ми бил от полза.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: преработка на инсталация с чешки котел на твърдо гориво за пелети

    Цитат Първоначално публикувано от plamenVd Виж публикацията
    Привет на всички във форума!
    Имам следната ситуация и съответните въпроси към нея.
    Инсталация с чешки котел 24 вата (по спомен),
    24 вата може да е лампата в котелното, ако е енергоспестяваща, а котелът ти вероятно се води 24 киловата. Не ти трябват други радиатори - инертността на инсталацията с котел на твърдо гориво в повечето случаи е желана и търсена. Не виждам много връзка между заглавието и съдържанието на темата.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: преработка на инсталация с чешки котел на твърдо гориво за пелети

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    24 вата може да е лампата в котелното, ако е енергоспестяваща, а котелът ти вероятно се води 24 киловата. Не ти трябват други радиатори - инертността на инсталацията с котел на твърдо гориво в повечето случаи е желана и търсена. Не виждам много връзка между заглавието и съдържанието на темата.
    Относно киловатите-да киловати са.Относно съдържанието попитах има ли нужда да се преработва системата с други радиатори, с идеята, че пелетите са по ниско калорични от донбаса и за да поддържат темпераурата на 60 градуса в системата, ще хвърчат из кюнеца със скоростта на светлината първо и второ търся ефекта от бързото затопляне, след запалването.Ако запазя сегашната инсталация, водата в системата през деня, когато няма никой в къщи (положение на модулация) дори да е около 30 градуса ще се обърне на около 60 градуса (колкото е в момента) след около 1-2 часа, докато ако съдържанието на вода в конверторните радиатори е по малко и ще загрее много по бързо.
    Благодаря още веднъж на отзовалите се.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Отговор: преработка на инсталация с чешки котел на твърдо гориво за пелети

    Калоричността на пелетите е почти същата, както на въглищата, но това няма връзка с поддържаната температура. Едно е сигурно - с пелети можеш да поддържаш когато каквато температура си поискаш, а с въглищата не е така - или си в преразход, или в недостиг:rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на котел на твърдо гориво
    От freakobg във форум Отопление
    Отговори: 103
    Последно: 13-10-15, 21:10
  2. Котел на твърдо гориво
    От Sergey Savelev във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-15, 15:26
  3. Продавам котел на твърдо гориво 50 кв.
    От taurus75 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-12, 12:06
  4. Продавам котел на твърдо гориво
    От ivaylo_y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 14:20
  5. Котел на твърдо гориво
    От gorles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе