Резултати от 1 до 5 от общо 5

Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #1

    Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

    Привет

    имам наследен един чугунен котел за твърдо гориво за който нямам никаква информация, а ми е интересно каква мощност му дават. Прилагам снимки пък дано някой да е виждал подобен (цък на снимките за по-голям размер).









    Чудя се дали мога да му сложа пелетна горелка и дали ще може да се справи с топленето на двуетажна къща 60 m2 на етаж - за сега без изолация само с нова дограма.

    Та нека гадаенето започне сега ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

    Котлето мяза на руско (почти съм сигурен), но мощността му зависи от броя на глидерите, а ти не даваш информация за това, нито даваш снимка отгоре за да се види дълбочината му. Горелка евентуално на долната врата, но не знам какъв е оня тумбурлук там, дето заема мястото. Все пак си мисля че котлето е с малка топлообменна площ и голяма част от топлината ще бяга в комина

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

    Мда пропуск да взема размерите и да снимам от горе. Ще го направя на обяд. Ще се опитам да измеря и горивната камера.
    А това от долу ми се струва, че е част от водната риза - продължава в дълбочина и е леко оребрено. Разделя отделението за пепелта на две части.
    Горната част на долната врата е с размери 13х23 cm. Нея я мерих да сравня с размерите на пелетните горелки.

    Ако под брой на глидерите имаш предвид това което се вижда на третата снимка над огъня - по спомен са 3 (ама спомена е грешен реално са 2 ).

    Така да допълня със снимки и ТТ данни:

    изглед от горе:



    От горната врата:



    Външни размери:
    49х45х90 cm

    Размер на горивната камера:
    42х33х55 cm
    Този пост е редактиран от niki_k; 08-01-14 в 15:56.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

    Не ти препоръчвам да мислиш за пелетна горелка към това котле - много е малко, при това чугунено - лоша база за пелетна горелка. Не знам откъде си и за кой сезон ти трябва но след края на отоплителния сезон ще ми се освободи една мостра пелетна горелка в комбинация ссъс стоманен котел на изгодна цена - ще ги подменям с друга работеща мостра, така че може да се освободиш от твоя котел - все ще свърши работя на някой и да вземеш комплектования.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Идентифициране на стар котел за твърдо гориво

    Благодаря за бързите отговори.

    Този отоплителен сезон ще го изкараме на дърва и въглища, че сега не е момента да се сменя котела. Интересно ми е що за чудо е това и затова пуснах темата пък и да си затвърдя мнението, че ако минаваме на пелети е по-добре да го сменим.

    Все още се колебая дали да търся котел само на пелети или котел + пелетна горелка след като на този не е добре да се слага пелетна горелка. Тааа предложението ти звучи примамливо - от Габрово съм, но транспорт може да се ореди ако си заслужава. Може ли повече информация за моделите и мощностите на котела и горелката за които спомена както и ориентировъчна цена ако е ясна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на котел на твърдо гориво
    От freakobg във форум Отопление
    Отговори: 103
    Последно: 13-10-15, 22:10
  2. Котел на твърдо гориво
    От Sergey Savelev във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-15, 16:26
  3. Продавам котел на твърдо гориво 50 кв.
    От taurus75 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-12, 13:06
  4. Продавам котел на твърдо гориво
    От ivaylo_y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 15:20
  5. Котел на твърдо гориво
    От gorles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе