Резултати от 1 до 15 от общо 15

Газ сигнализатор GS911K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #1

    Газ сигнализатор GS911K

    Здравейте,
    Вълнуват ме няколко въпроса.Имам изградена газова инсталация от преди година,
    но до момента нямах връзка до газовия котлон.Помолих да ми направят оферта само
    закачане на котела с котлона с тръба за преноса на газ.

    1.
    Задължителен ли е газанализатора,или е само препоръчителен?
    2.Казаха,че ако го сложат то той ще бъде отгоре над кухненските шкафове,а не трябва ли да бъде ниско,до 20-30 см над пода?
    3.Разстоянието от котела до котлона е 650см с чупките,като офертата с газанализатора е 697лв,а без анализатора е 530лв.Труда и при двата
    случая е 206лв.Не мога да преценя реална ли е цената?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Ами явно офертата си е напълно реална, по-реална нямаш. 170лв за газдетектор+магнетвентил е съвсем добра оферта, 200лв за труд също е съвсем нормално, не знам дали си очаквал 20лв, но какво включва останалата сума не знам. То сега и сезона е такъв, че много фирми изобщо няма да ти обърнат внимание за такава дреболия

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Тези 697лв. мислиш ли, че някога ще ги избиеш от разликата и че е икономически оправдано? За такава сума аз дори нямаше да се замислям за котлони на газ.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #4

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Няма ли само такъв ,който се слага в помещението и да дава сигнал само.Не да спира газта централно.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Има, разбира се, но изобщо не е задължително да се слага. Аз не бих си сложил ( и нямам де)

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #6

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Има, разбира се, но изобщо не е задължително да се слага. Аз не бих си сложил ( и нямам де)
    Да дадеш линк за такъв.Просто нямам сложен още преди 4 години като ми инсталираха газовата система.Котела ми е в кухнята и имам и газов плот за готвене.Просто за мое успокоение отдавна обмислям за такъв датчик.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Още като вкарвах газ миналата година и ми казаха,че ако искам и газ до печката ще е отгоре още 300-400лв. а не 700 както ми казаха сега.Затова се усъмних в офертата,явно тогава не са сметнали сигнализатора.Иначе и през ум не ми е минавало ,че ще струва 100лв.Ами най вероятно ще бъде без такъв сигнализатор,и ако може да дадете линк за такъв само със звукова сигнализация,надявам се да не е опасно без техния сигнализатор.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Не е само сигнализатора разликата, а основно от факта, че нещата се правят 2 пъти

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #9

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Цитат Първоначално публикувано от tresto Виж публикацията
    Още като вкарвах газ миналата година и ми казаха,че ако искам и газ до печката ще е отгоре още 300-400лв. а не 700 както ми казаха сега.Затова се усъмних в офертата,явно тогава не са сметнали сигнализатора.Иначе и през ум не ми е минавало ,че ще струва 100лв.Ами най вероятно ще бъде без такъв сигнализатор,и ако може да дадете линк за такъв само със звукова сигнализация,надявам се да не е опасно без техния сигнализатор.
    250лв ми искаше инсталатора за този датчик ,който прекъсва и газта ако засече изтичане.Но ми каза ,че като готвим и ще се задейства при по голям пушек и ще спира газта и не го сложихме.
    Лазар ще дадеш ли линк за сигнализатора.били май около 100лв и издържали около 5г май.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Ами например ТОЗИ

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #11

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Здравейте ,

    вкъщи имам газ сигнализатор Gamma gas detector, който е слаган преди близо 14 години.Онзи ден , когато идваха да ми заверяват книгата , човекът е забелязал , че устройството не свети и е попитал защо не работи.Аз гледах нещо , че пишеше , че след 4 години се сменя или нещо от сорта.Как да разбера дали се е прецакал или трябва нещо да рестартирам евентуално.Също така са казали , че има много лек теч от меката връзка на газта с котлоните.Сега ще видя да я стегна по-здраво, но досега изобщо не е намирисвало на газ.Един път преди години имах лек теч от входната тръба и вкъщи не се дишаше, макар да беше адски малък.Та мисълта ми е , дори и да го стегна , как да разбера после дали съм свършил работа или не.Не ми се купува и уред сега за измерване.Освен пак да викам човека...

    Благодаря предварително за отговорите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #12

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Не зная до колко е уместно да донатягате меката връзка - може да не Ви се реши така проблема. Ако въпросния лек пропуск е от резбата, е по-добре да се спре газта и да се пренавие с нова тефлонова лента. За проверка на пропуск на газ, може да използвате гъба за чинии с веро - слагате пяна по резбовите участъци, но ако няма пропуск се почистват добре от верото. По принцип това е газоопасна работа и ако малко се двуомите да го направите, по-добре се доверете на професионалисти
    Този пост е редактиран от Icata69; 23-12-19 в 17:54.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Има едни уплътнителни пръстени като шайби са, които трябва да се сменят. Развивате меката връзка, сменяте ги, но не натягайте само, без да сте ги сменили. А сигнализатора, след 14г., на боклука и нов.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Благодаря за отговорите.Не съм донатягал нищо.Много е вероятно от котлона да пропуска някаква газ, защото отдолу и помен няма да намирисва, а по принцип ако има пропуск, дори и лек ще смърди ужасно.От опит го знам.Ще пробвам с веро все пак и ако има нещо , ще сменя уплътнителните шайби.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #15

    Отговор: Газ сигнализатор GS911K

    Да попитам този https://aliexpress.ru/item/330103076...63bb1522DIDl2x детектор става ли .Като чета описанието и отзиви е добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе